Rahapuu

Tere! Mina olen Tauri. Kirjutan 2013. aastast alates vahelduva eduga Rahapuu blogi ning kolme esimese aasta jooksul on blogi külastatud enam kui 300 000 korda. Alustasin vaikselt ja iseendale kirjutades, sest minus põles vajadus ennast kuidagi väljendada. Aja jooksul sai selgeks, et blogis kaetavad teemad (investeerimine, säästmine, ühisrahastus) pakkusid huvi teistelegi ning vaikselt hakkas blogi lugejaskond kasvama. 2015. aasta aprillis otsustasime koos Kristi Saarega astuda blogimisest sammu edasi ja luua Investeerimisraadio. Kuigi alguses olin Investeerimisraadio osas tagasihoidlik, siis tänaseks oleme saavutanud väga tugeva positsiooni väikeinvestorite hulgas. Arvestades, et Investeerimisraadio kuulamiseks tuleb sihilikult minna kas Investeerimisraadio veebilehele, Soundcloudi või iTunesi, siis keskmiselt saab üks episood nädalaga tublisti üle 1000 unikaalse kuulamise. Väikeses Eestis on see väga hea tulemus, sest oleme päris sagedalt iTunesi TOPis ja konkureerime ERRi saadetega.

Loen oma üheks kireks investeerimist ja enesearengut. Maailmas on väga palju huvitavaid teemasid, millega kõigega tahaks kohe tegeleda, kuid meil on kõigil nii vähe aega. Kui muud teemad on tsüklitena huvitavad, siis rahaga seotud teemad on mind viimased 7 aastat järjepidevalt huvitanud (alustasin börsil investeerimist aprillis 2010). Loen ennast pädevaks eelkõige ühisrahastuses, olles teemaga tegelenud 2012. aasta lõpust alates. Vähemal määral olen investeerinud börsi kaudu.

Usun, et kapitalil puudub rahvus ning hajusalt paigutatud kapital on meie majandusele parem kui kontsentreeritud kapital. Hindan kõrgelt ettevõtmisi, mis on oma tegevusega läbipaistvad ja toetavad meie majandust, olgu selleks roheline mõtteviis päikesepaneelide kaudu või ühisrahastus, mis pakub investeerimisvõimaluse laiale massile. Keegi ei tohiks öelda, et investeerimine on kulukas. Ühisrahastuses saab investeerimist alustada juba vaid 5 euroga!

Miks nii totter nimi: Rahapuu? Kui lihtne oleks elada kui kevadel külvad euromündid mulda ja sügisel korjad paberrahast saagi! Kahjuks vermitud mündist paberraha ei kasva, vähemalt mitte otseselt. Samas võime osta müntide eest seemne või pisikese puu ning puu suureks kasvades tema saaki müüa (dividendid) või puu maha raiuda (kapitali kasv) ja see hulga suurema raha eest maha müüa palgiks või küttepuuks. Kui me puu eest hoolt ei kanna, siis võib see jääda kiduraks ja väikeseks ning meie saadav tulu võib olla väiksem kui puu hoolduseks kulutatud rahasumma. Seega on mõistlik tasa ja targu edasi liikuda ning järjepidevalt hooldada puukest kuni ta suureks kasvab.  Pikapeale hakkab puu loodetavasti saaki andma ning eks kehtib reegel, mida paremini oled puu eest hoolt kandnud, seda kiiremini ta võimsaks kasvab. Portfelli ehitamisel on täpselt samasugune loogika. Sealt tuligi mõte ühendada raha teema puuga ning kokkuvõtteks saimegi brändinimeks Rahapuu.

Mida varem seeme mulda panna, seda kiiremini Rahapuu kasvab!

NB! Rahapuu blogi ei jaga investeerimissoovitusi. Rahapuu blogi ei ole otseselt seotud ühegi ühisrahastusplatvormiga. Tegu on iseseisva blogiga, mis kajastab otselaenamist, samuti muid olulisi rahateemasid. Siit ei maksa otsida täielikku tõde ja ülimalt täpseid arvutusi, vaid mõtteviisi ja suhtumist kuidas ennast arendada ja edasi liikuda finantsilise vabaduse suunas. See on seiklus, mille käigus õpin mina ning loodetavasti ka Sina! 

Postitustest võib leida viitavaid linke (affiliate links), mis võivad Rahapuu blogile tuua majanduslikku kasu.

Minuga saate ühendust järgmise kontaktivormi kaudu:

Samuti on võimalik teade saata aadressile taurialas[at]gmail.com

Advertisements

2 thoughts on “Rahapuu

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s