Maximum pain

Olen paaril korral lugenud Alan S. Farley tehnilise analüüsi kauplemise raamatut “The Master Swing Trader” ja sealt välja noppinud enese jaoks ühe huvitava mõttetera. Nimelt kipub turul olema üks salajane eesmärk – teha turuosalistele maksimaalselt palju haiget. See on vähemalt minu jaoks põhjapanev idee olnu

Turg on ääretult keeruline süsteem, mille toimimist ühe või maksimaalselt paari lausega on väga keeruline selgitada. Võib-olla, et isegi võimatu. Turu toimimise kohta on kirjutatud kümneid tuhandeid raamatulehti, kuid ikkagi pole keegi suutnud avaldada sellist piiblit, mille läbi lugemisel on turu järgmised sammud selged.

Maksimaalse haiget tegemise loogika aitas minu mõtlemist investeerimise osas märkimisväärselt muuta. Varem tundsin peale igat kahjumis olevat positsiooni, et tegin midagi valesti ja minu analüüs oleks pidanud olema sügavam. Tegelikult mõnel juhul tunnen seda jätkuvalt, sest investeerimisel tuleb oma nahk mängu panna ja kahjumisse kukkuva positsiooni puhul tuleb mõtted selgeks saada.

Kahjumisse kukkuv positsioon ei ole kellegi karistus mulle ja tulevikku ette näha on keeruline. Turg liigub maksimaalse karistamise rada mööda. Seda tuleb aktsepteerida.

Maksimaalse valu puhul üritab turg liikuda viisil, kus võimalikult palju investoreid kannatavad. Näiteks võimendusega pikad positsioonid võetakse välja ennem järgmist liikumist üles. Investeeringu hind kukub nii piisavalt, et käima läheb lumepall, kus üha madalamale vajuv hind sunnib järjest võimendusega pikki positsioone kahjumiga sulgema. Lühikeseks müüjad näevad siin võimalust hinnalangusele panustada ja turule sisenedes teeb turg hoopis pöörde ja kihutab üles, võttes äsja turule tulnud lühikesed positsioonid välja. Kumbki ei soovi enam turule siseneda, sest vastu võetud kahjumitest tekkinud haavad vajavad veel lakkumist. See on see võimalus, kus turg enamasti teeb oma üles või alla liikumise ära.

Postitus on ajendatud bitcoini viimaste päevade hinnaliikumisest. Üle 2 miljardi dollari jagu võimendusega positsioone lükati välja ning kuigi turg on rahulikumaks muutunud, siis on alati oht, et üks “shakeout” tuleb veel ennem järgmist liikumist.

Üks kommentaar “Maximum pain

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s