Siirad vabandused!

Ma tean, et oled järgmist postitust juba ligi 4 kuud oodanud. Võib-olla isegi mõtled: “Ja pealegi, Tauri, sina ju lubasid olla see tüüp, kes kriisi ajal blogimist ei lõpeta!”

Eks mul on veidi häbi, veidi kurb ja veelgi enam rõõmus meel selle üle.

  • häbi on seetõttu, et lubadused on pidamiseks
  • kurb on seetõttu, et blogimise mõte on ju kirjutades meistriks saada ning aju treenida, kuid ilma harjutamata on tulemust keeruline saavutada
  • rõõmus on seetõttu, et puhkust on ka vahest vaja

Kolme lapsega elu on paraku see, et hommikul on pool tunnikest oma aega, seejärel tööpäev ning koju jõudes on neil õigustatud ootus liivakasti minekuks. Olene tähele pannud, et liivaga mängimiseks kasutatakse ära terve minut, ülejäänud õhtupoolik kulub põgenemisplaanideks liivakastist. Vahest harva on mõne liivakasti sessiooni ajal õnnestunud kuulata ajal podcasti*.

Isiklikuks arenguks on aega hommikune pooltund, mida kulutan Twitteris scrollimiseks või loen mõnda raamatut. Hetkel on pooleli näiteks Garry Kasparovi “Deep Thinking: Where Machine Intelligence Ends and Human Creativity Begins“, kus Kasparov räägib AI arengust seoses malega. Päris huvitavalt joonistub välja toonane lootus, et kui arvuti suudab male suurmeistrile ära teha, siis on maailmas suur hulk probleeme lahendatud. Reaalsus on muidugi see, et arvuti on tänaseks saanud osavaks, kuid maailmas on jätkuvalt palju lihtsaid probleeme, millelele lahendust (veel) ei ole.

Teise suure asjana olen aidanud Tankeri pruulikojal ideid brainstormida ja praeguse progressiga võib väga rahule jääda. Müügid on pidevalt kasvanud ja juunis sai esimest korda Tankeri ajaloos 100k€ kuukäive ületatud. Just panime üles ka juuli tulemused ja taaskord korralik 80k€+ kuu. Juuni alguse soojade ilmade ajal käisin paar korda tehasepoes ja see oli seal hea vaatamine: õlu lihtsalt tassiti lettidelt ära. Isiklikult olen rõõmus hoopis selle üle, et nüüd on sortimendis 4 erinevat alkoholivaba õllet: Sauna Session Zero, Popelsin, Pengo ja Mazu. Viimane neist on veel eriti põnev mate tee ja yuzu mahlaga.

Muuseas, Tanker toetas juuli esimesel nädalavahetusel toimunud Investeerimisfestivali alkovabade õlledega ning kõike peale Mazu sai proovida. Ise sain Investeerimisfestivali teisel päeval lava jagada Ampleri tegevjuhi Ardo Kauritiga, UpSteami tegevjuhi Martin Kristersoniga ning mõlema ettevõtte juhtinvestorite Madis Müüri ja Kristjan Raudega. Meie paneelist tehti päris pikk artikkel Äripäevas ja ise jäin paneeli juhtimisega rahule. Mõne asja oleks võinud veel paremini teha aga tundus, et rahvas tuli kaasa ja vähemalt suuremal osal kuulajatest oli põnev kuulata (eriti peale seda, kui rahva sekka läksin mikrofoniga küsimusi küsima, siis olid kõik ühtäkki ärkvel).

Viimase 4 kuuga on mõtlemiseks küll palju aega kätte jäänud. Ühelt poolt nägin, kuidas koroonakriisis rahvas lihtsalt kolis maakodudesse ära ja mõtlesin, et hiljemalt 40. eluaastaks on mul ka oma maakodu olemas. Mis siin vanal inimesel ikka linnas teha, eks!

Teiselt poolt aga juurdlesin kõvasti igasuguste eneseabiõpikute vajalikkuse üle. Mõtlesin, et kirjutan oma raamatu, kus on umbes 1 lehekülg juttu sees. Esimene leht võtaks raamatu kokku: “Hakka pihta!” ja teine leht selgitaks lahti, et iga idee väärib tegemist. Ideaalset ideed ei ole olemas ja seda ei maksa ootama jääda, kuid pealehakkamisega saab igast ideest teha äri. Tuleb lihtsalt pihta hakata, mitte oodata mingit abstraktset ajahetke, tähtede kokkulangemist või järgmist palgapäeva.

Kas käisid Investeerimisfestivalil? Kuidas meeldis? Jäta vastus kommentaariks! 🙂

*Ostsin talvel ca 17 euroga Haylou GT2 juhtmevabad kõrvaklapid ja podcastide kuulamiseks sobivad need nagu valatult. Akud peavad kaua vastu ja helikvaliteedi üle nuriseda oleks patt.

Üks kommentaar “Siirad vabandused!

  1. Eduard

    Käisin küll investeerimisfestivalil, ning teie paneelis osalesin ka, üldiselt väga mõnusad 3 päeva olid, tahaks uuesti.
    PS Tankerisse olen ka 2 korda investeerinud, ning oma meelelahutusettevõttes müün seda ka 🙂

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s