Ikkagi selgeltnägija?

Valmistame Kristiga ette uut veebiseminari Mintose teemadel ja vanu postitusi lugedes sattusin selle peale: “Dinero – laenukontor Ukrainas” ja tuleb välja, et mu andmeanalüütiline kristallkuulike oli päris täpne!

rpblog1

17. detsembril tuligi teade, et “globaalne finantsettevõte on otsustanud kõik erinevate turgude brändid ühe mütsi alla tuua”. Alates novembrist on Varks, Sebo, Dinero, Metrokredit ja Lendo kokku pandud Finko kaubamärgi alla ja sellest hetkest ei saa enam Varksi Armeenia laene osta, vaid nüüd tuleb valida laenukontoriks “Finko” ja seejärel juba vastav riik valida. Muuseas, kuna nad kõik tegutsevad kiirlaenuäris, siis tasub tähele panna maksete liikumise perioodi. “Grace period”  on Dinero puhul 0 päeva, samas kui Varksil võib maksete liikumine aega võtta 3 päeva. 30 päevase laenuperioodi puhul on vahe märkimisväärne ja võib Varksi puhul kokkuvõttes tähendada madalamat tootlust. Sellest juba veebiseminaril rohkem!

finko
Ukraina või Armeenia? Üks Finko kõik!

Tegelikult ei tahtnud ma nii väga Finkole keskenduda, kui just tuletada iseendale meelde miks mul on rahavoogu genereerivad investeeringuid portfellis ja miks kasutan selleks Mintost?

Koroonaviiruse levik Hiinast välja on börsil meeleolud teinud (ajutiselt?) nukraks ning Baltikumist olen jälginud näiteks Novaturast. Tegelikult olen ka ostnud ning kasutasin eilegi võimalust 3,9 kandist juurde võtta, siis täna saab juba odavamalt!

novaturs
Paari nädalaga kadus 60 senti aktsia väärtusest

Paari nädalaga on aktsia kukkunud 4,4 euro juurest 3,8 euroni. Kuigi Novaturase pikaajaline graafik ei ole midagi ilusamat, siis see on parim meeldetuletus, et kriitilisel ajal on rahavoogu tootev portfelli osa päris magus. Kui turud jälle kasvule pöörduvad, siis ei maksa laene maha müüa ja aktsiatesse minna, vaid meeles pidada, et portfell peab olema hajutatud.

novaturaas
Novaturas on kaotanud ca 60% väärtusest börsiloleku ajaga

Lahtiütlejana mainin, et koroonaviiruse mõju ja levik on teadmata. Novaturas pakub  enamasti paketireise soojale maale ning kuniks reisimine on kõrgendatud ohuga, siis mõjutab see ettevõtte tulemusi (ja tõenäoliselt ka aktsia hinda). 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s