Reinvest24: järelkaja

Aasta tagasi käis Tanel Orro Reinvest24 portaalist Investeerimisraadiol külas ja mulle üllatuseks visati nii muu seas 100 eurot portaali testimiseks. Valikuvariante toona ülearu palju polnud, seega sai helikopteriraha pandud Majaka 54-12 korteri renoveerimisprojekti. Kuigi objekt oli ise päris õõvastav ja sobinuks Võsapetsi omaaegse kodumaise draamaseriaali võtteplatsiks, siis tasuta saadud raha suhtes ei saanud mul liigselt pretensioone olla. Sest mis lihtsalt tuleb, see peab lihtsalt ka minema? Kuniks sain 1. novembril kirja Majaka projektist väljumise kohta ning mu kontol pidavat olema veidi raha.

Kinnisvaraga seotud ühisrahastus tõmbab viimasel ajal pehmelt öeldes õõnsaks ja ega ma suurima armastusega sealt saadavaid kirju just ava. Esimese hooga vaatasingi, et Reinvest24 on jälle mingi reklaamkirja saatnud, sest õnnitlusi üldiselt keegi normaalne e-mailiga ei saada (v.a. Eesti Loto, kuigi ma pole siiani aru saanud, mis õnnega saab üks inimene peale nurkademängu 2,5 eurot koos olla?). Kirjaga kaasa pandud videolugu andis ilusa ülevaate majaga toimunust ja inetust kolemajast on tõepoolest saanud heleda fassaadiga ilus hoone. Küll aga ei meeldinud mulle korteri renoveering, kus samuti mängis tugevat rolli valge värv. Olen oma uues ja valges korteris elanud nüüd ligi aasta ja lõpuks ei pidanud närv enam vastu ning ehitasin ühe seina täis pähklipruune raamaturiiuleid, sest valge ajas lihtsalt närvi. Valget võib müüa, kuid elamiseks on muid toone vaja! See pole siin Reinvesti suunas kriitika, vaid siiras nõuanne oma kodu ostjatele.

Väljamineku sissetulek

Majaka 54-12 investeeringut tehes kirjutasin aasta tagasi mõneti kriitilise postituse, mis koheselt sai väga põneva kommentaari. Kaarel kirjutas:

Anna veel sellisele 100€. Annud mallukale, oleks korralikku kiidulaulu kuulnud ja kindlasti päris mitu investorit leidnud, aga nüüd…

Olin päris veendunud, et Reinvest24 kaotab momentumi ja ühel hetkel lihtsalt hääbub. Koos sellega lähevad allatuult kõik investeeringud ja pühalikult saame nentida, et kõik portaalid ei saagi elujõuliseks. Võta näpust! Reinvest24 on nagu umbrohi, mis kõigi kiuste edasi toimetab. Viimati rääksin Taneliga septembris Kinnisvaraseminaril ja siis ta ütles, et just tegid eduka väljumise J.Roosaare pundi arendatud Avangardi maja korterist, tootlus oli 24% juures! Majaka 54-12 oli samuti üks korter, kuigi tegelikult osteti kogu maja renoveerimiseks. Võib-olla ongi edu valem üksikute korteritega tegelemisel ning selle niši puhul pole suuremat kartust, et mõni arendusriskidest võiks realiseeruda?

Hoolimata nõrgast lepingust (järeluurimisel selgus, et lepingut tuleb lugeda koos Terms of Service klauslitega), kasinatest väljavaadetest (kuidas nad nii väikese mahu juures suudavad platvormi üleval pidada ja töötajatele palka maksta?) ja viimased kolm aastat tipuks peetud kinnisvaraturul on suutnud siiski ellu jääda – see on minu jaoks lihtsalt müstika!

Tootluse osas jäi asi mõnevõrra kasinamaks kui loodeti. Vähemalt minu Exceli kohaselt 27.11.2018 välja antud 99,96 eurot (98 eurot põhiosa ja 1,96 eurot teenustasu) tähendas 01.11.2019 tagasi 111,04 eurona tulnuna XIRRi 11,98%. Ma ei hakka siin mingeid trikke teenustasu eraldamisega tegema, sest seda võite lugeda juba siit.

Sissetuleku taasväljaminek

Võtan kontole laekunud ca 111 eurot rõõmuga vastu ja teen uue panuse järgmisesse projekti. Õigupoolest pole aasta tagusega suurt midagi muutnud: korraga on pakkumisel ikka vaid 1 projekt. Rahastust otsitakse Terase 16 aadressil asuva pinna tarbeks, kus praegu toimetab restoran / veinibutiik 5+5 lepinguga.

Screenshot 2019-11-02 at 00.08.18.png

Jälle ei saa üle ega ümber 2% teenustasukulust. Kontole kogunenud 111 eurost saan tööle panna 108 eurot, kuigi kogu lõbu maksab 110,16 eurot. Pikaajaline tootlus saab teenustasude tõttu kindlasti pihta ja tegelik efektiivne tootlus tuleb madalam, seega ei maksa ennast petta lootusega, et teenin väga head intressi. Reinvesteerimisel kooritakse ikkagi 2% investeeringust ära ja nii saab kõige paremast investeeringust ikkagi vaid keskpärane!

Aastases plaanis on investeeringult lootus teenida ca 12,4 eurot tulu ehk nii 10% juurde. Vaatame ja näeme, sest esimene väljamakse peaks toimuma 15. novembril.

Investeerige omal vastutusel! 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s