Teoorias võib tugev olla, kuid praktika määrab!

Lugesin paar nädalat tagasi Morgan Houseli võimsat teksti “You Have To Live It To Believe It” ning täna uuesti üle lugedes jõudsin järeldusele, et seda artiklit tuleks levitada maksimaalselt palju. Seega, palun klikka link lahti, loe läbi ja saada sõbralegi!

LOE SIIT

Kuigi Morgan Houselit olen varem veidi jälginud, siis nüüdse kirjatüki peale jõudsin läbi Kristjan Hänni tviidi. Ütle veel, et põnevaid inimesi Eestis ja maailmas stalkima ei peaks!

Morgan Housel on endine Mötley Fooli ajakirjanik, kes viimased paar aastat on olnud seotud Collaborative Fund nimelise fondiga, mis investeerib maailmat paremaks kohaks muutvatesse ettevõtetesse.

Kui vaid väga limiteeritud hulga sõnadega tuleks viidatud artikli sisu üle kanda, siis võiks see kõlada nii: teooria on küll tore, kuid ilma praktikata me sellest tegelikult aru ei saa. Näiteks tuuakse artiklis välja Marc Andreesseni paar aastat tagasi öeldud mõte: tehnoloogiaaktsiad on viimased 15 aastat olnud alahinnatud ja see on põhjus miks need on head tootlust pakkunud. Selle juured ulatuvad aga tagasi dot-com buumi lõhkemisse, mis paratamatult on tekitanud (kogemusega) investorites emotsionaalseid haavu ning investeeringutest on edaspidi lihtsalt loobutud. Küll aga on paljudel tänastel investoritel dot-com buumi ja kriisi kogemus puudu ja ehkki võime kõik isegi sellest juhtumisest teada, siis meie enda kogenematus lubab meil olla isegi optimistlikum. Ühesõnaga – seda artiklid on ümber tõlkida ja sõnadesse panna piisavalt keeruline, seega minge ja lugege!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s