Veebiõppega targemaks

Mõtlesin, et kirjutan täna veidi oma vabast ajast. Lapsevanemana on aja mõõde saanud hoopis teistsuguse väärtuse, näiteks praegu artiklit kirjutades olen ikkagi valmis püsti tõusma ja lastega tegelema, seega on minu vaba aeg suhteliselt hüplik. Tõelist vaba aega on hommikuti tunnike-kaks, sest olen võtnud eesmärgiks tõusta 5:45. Tegu on ainukese ajaga, kui lapsed magavad ja saan seetõttu lugeda või ennast veidi harida. Hetkel asi toimib (veel), sest laste erinevate kasvufaasidega on nende ärkamisajad erinevad. Praegu on veel kõik hästi! Aga oh seda rõõmu, kui suvi tuleb ning juba viiest hakkab valgeks minema..

Väiksem laps lõpetas emme kleitidega sahmimise ja läks suuremale appi süntesaatorit mängima. Toimus titaanide kokkupõrge ja väiksem oli nuttes siruli. Elu!

Minu päev algab hügieeni tegemisega, seega puhast aega asjadega tegelemiseks on veel umbes tunnikene järgi, enne kui kella 7 paiku mütsi silmini pähe tõmban, et jalutama minnes soojem oleks. Üldiselt olen aja päevade kaupa ära jaotanud. Ühel päeval loen vaba tunniga raamatut, teine päev läbin Udemy kursuseid.

Praegu ongi pooleli Pythoni programmeerimiskeele algkursuse läbimine. Umbes 55% kursusest on tehtud ja üritan praegu teise iseseisva projektiga tegeleda. Mulle tundub, et tegelikult ongi lõpp käes, sest suur osa läbimata materjali on “old Python 2.0 material“. Järgmiseks olen valmis ostnud andmeanalüüsi kursuse, kus Pythonit kasutades võiks suuremaid andmemassiive hakata töötlema. Tegelikult võtsingi Pythoni algkursuse meelega ennem ette, kuigi andmeanalüütiku kursus seda otseselt ei vajanud, sest kõik pidavat jooksu pealt selgeks saama. Parem Python selge, kui andmeanalüüs poolikult läbitud! (Vana Vändra vanasõna, vist üle-eelmisest sajandist!)

Andmeanalüüsi oskus loodetavasti ei jookse mööda külge maha. Kuigi olen viimasel ajal mõelnud, et meil kõigil on limiteeritud võimekus. Vähemalt minul on. Õpin mingi asja selgeks ja kui seda ei kasuta, siis aasta pärast olen suure osa ära unustanud.

Tegelikult valisingi andmeanalüüsi kursuse detsembri soodusmüügi ajal seetõttu, et mulle meeldib finantsteemadega tegeleda ja nüüd oleks vaja kaks asja kuidagi omavahel rohkem siduda. Udemy stiilis õpi-siis-kui-sul-aega-on kursuste probleemiks on aga see, et neid kursuseid on üüratus koguses. Mina olen valinud omad kursused välja hinnangute järgi. Kui ikka tuhanded õpilased kiidavad, siis tuleb rahvast uskuda.

Põhimõtteliselt on asi nii, et ostad kursuse ja siis läbid selle omale sobival ajal. Minu puhul siis hommikuti enne tööle minekut või teinekord teen 15-30 minutit siis, kui töölt tulen ja söögikauss nina all on. Päris iga päev ei ole suutnud tubli olla, kuid kuna vabariigi sünnipäeval nägin ETV pealt täiskasvanute ümberõppele keskenduvat saadet, kus keegi liinitööline läks õppis 6 nädalat programmeerimist, tegi paar kuud praktikat ja nüüdseks töötab rahvusvahelises meeskonnas, siis mõtlesin kohe, et pean tugevamalt tegelema hakkama. Sageli piiravad meid meie enda kitsendused, näiteks mõtlesin paar nädalat tagasi, et laste kõrvalt ei jää mulle midagi meelde – äkki ei peakski pingutama? Usun harjumuse jõudu ja selleks toimetangi hommikuti kursustega. Lisaks pakuvad need mingisugust rahuldust, kui saad lõpuks mõneks koodijupist aru. Lihtne on loobuda, kuid võitjad ei loobu!

Juba olengi välja vaadanud paar kursust, mis käsitlevad projektijuhtimist ja veidi olen piilunud finantskursuseid. Õnneks võib kursused ette ära osta ja lasta neil seista kuniks mulle sobiv aeg kätte jõuab. Nii olen ostnud paar aastat tagasi ühe androidile tarkvara arendamise kursuse, mida pole veel ette võtnud. Aega on!

Screenshot 2019-02-25 at 11.43.42.png
Need kursused on mul võimalik läbida

Ühesõnaga, tahtsin sellest kursuseasjast kirjutada seetõttu, et võib-olla on lugejate hulgas inimesi, kes tunnevad, et mingi samm on elust puudu. Sageli pakutakse kursuseid olematute hindadega. Olen ostnud kõik 10-12 euro eest, kuigi väidetavalt on ametlik letihind isegi kuni paarsada eurot kursuse kohta. Võrdluseks: kas lugeda 1 raamat või osta sama raha eest üks kursus? Usun, et kursuse väärtuspakkumine on hea ja mõlema peale tasub mõelda (raamatu võib laenutada raamatukogust!)

Screenshot 2019-02-25 at 11.46.29.png
See on siis see, millega üritan praegu maadelda: teha tekstipõhine Blackjacki mäng

Praegu on nimetatud Pythoni kursus 12 euroga saadaval, vaata siit.

Ülejäänud kursuseid vaata siit!

3 kommentaari “Veebiõppega targemaks

 1. AndresJ

  Tubli! Edu õpingutel! Siiski tahaks ära mainida, et tarkvaraarenduse kursusi ei tasu väga pikalt laagerduda lasta (mainisid Androidi). See valdkond areneb nii kiiresti, et vanem kui paari aasta vanune materjal on tihti juba aegunud. Mäletad veel 10 aasta tagust nutitelefoni? 😉
  Ja nendest 10-eurostest kursuste “soodushindadest” ei maksa väga erutuda. Need kehtivad enamuse ajast. Selle 200 euroga, mis neil “tavahinnaks” märgitud on, ei osta neid vist küll keegi. Pealegi on olemas ka palju päris tasuta kursusi ja materjale. Tasuta Pythoni veebikursusi on isegi eesti keeles olemas http://programmeerimine.ut.ee/ Läbitud. Soovitan.

  Meeldib

 2. A med student

  Väga äge, et kirjutad investeerimise teemast natukene välja ka! Huvitav kokku sattumus, kus mul endal on võetud samad kursused ja olen praegusel hetkel sama kaugel. Mõnus samastumise tunne tekib. Jätka samas vaimus!

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s