LHV Kasvukontost, 2

Umbes-täpselt aasta tagasi kirjutasin LHV Kasvukonto muudatustest, mille tõttu panin Kasvukonto tol momendil kinni. Siis aga tuli LHV välja mikroinvesteerimise kontseptsiooniga ning alandas tasuvuspunkti senise 2000 euro pealt 1000 euroni ning otsustasin uuesti asjaga kaasa minna. Kellele ei meeldiks peale igat kaardimakset teada, et vähemalt sent läks investeeringuteks!

Ütlen kohe ära, et vaid mikroinvesteerimise pealt ära ei ela. Isegi kui suudan iga nädal 10 euro eest mikroinvesteerida (ja see on parem kui mitte midagi), siis lisan igal kolmapäeval automaatkandega 10 eurot juurde. Piisavalt väikene summa, et selle kadumist mitte märgata, kuid piisavalt suur summa, et aastate lõikes maailma muuta. Proovi järgi!

Suureks eesmärgiks on jõuda septembri alguseks 1000 eurose Kasvukontoni, sest siis on kaasnevad tasud maksimaalselt hästi optimeeritud sellise setupi puhul.

Kus ma siis praegu olen?

Valisin investeerimiseks ühe fondi, milleks on Euroopa suurettevõtteid koondav EXSA. Loomulikult tegin esimese tehingu kõrge 38,39 euro pealt, kuid kuna ostud on väikeste summadega ja pidevad, siis see mind ei häiri. Käib nö keskmiste mäng, mis allolevat pilti vaadates ütleb, et keskmine soetushind jääb 35,59 euro juurde. Praegune turuhind on suhteliselt samas suurusjärgus, kuigi suhteliselt hiljuti oli hind isegi alla 33 euro osaku kohta. Mulle meeldib siinkohal mõte, et lühiajaline kõikumine on müra ja seda ei maksa tähele panna. Tõsi küll, EXSA oli 5 aastat tagasi samuti 35 euro kandis, seega pole osaku hinna kasvu olnud, kuid loodan, et Euroopa majandus saab ennast käima ja näiteks 15 aasta pärast on osakuhind samuti teine. Kui mitte, siis olen raha mõnevõrra inflatsiooni vastu saanud kaitsa tänu teenitud kvartaalsele dividendile, mida EXSA maksab. Detsembris laekus näiteks 1,11 eurot.

Võrdluseks: kui 2018. aastal korraga välja makstud suurim dividend oli 0,4415 eurot osaku kohta, siis tänast seisu arvestades (9,495 osakut) võiks juunis oodata 4,2 eurot dividendi. See on ligikaudu ühe nädala mikroinvesteeringu summa!

2019_01_22_08_42_04_lhv

Mida selle suure varandusega siis peale hakata? Noh, eks ma pean nüüd ütlema, et eelmise Kasvukontoga kogusin oma paar tuhat eurot kokku, mida mul muidu poleks tõenäoliselt olnud. Selle olen osati pannud ootele ja teiselt poolt olen ostnud 6-7% dividendi teenivat Baltic Horizon Fondi.

Mitte kunagi ära arva, et ‘sandikopikad’ edasi ei aita!

12 kommentaari “LHV Kasvukontost, 2

  • Tauri

   Raha liigub Kasvukontole kahel viisil:
   1) mikroinvesteerimine, mille kanne tehakse alati järgmisel tööpäeval, seega sisuliselt iga tööpäev võib olla kanne
   2) automaatkanne lisaks (10€), mille kannan kolmapäeviti

   Esimest ei saa muuta, teist ei ole optimaalne muuta.

   Liked by 1 person

   • Koit R.

    Okei. Ma alguses liiga kiiresti libistasin üle selle “mikroinvesteerimise” ning mõtlesin, et kannad 10 EUR nii esmaspäev kui ka kolmapäev, mis tundus üleliigne. Tänan täpsustamast.

    Liked by 1 person

  • Tauri

   Esimene aasta on LHV Kasvukonto tasuta, st maksad 1% teenustasu ostul. Aasta täitumisel hakatakse haldustasu võtma, mis on 0,05% kuus (pluss käibemaks) klausliga, et minimaalne haldustasu on 0,5 eurot.

   Seega, kui Sinu Kasvukontol on aasta pärast kokku 300 eurot, siis maksad iga kuu 0,5 + 20% ehk 0,6 eurot kuus.
   Kui summa on 600 eurot, siis maksad ikkagi sama summa. Miks maksta 300 euro suhtes sama suurt haldustasu kui 600 euro või 900 euro haldamise eest küsitakse?

   Kui Rahakratti keelde tõlkida, siis “vähemalt tonn peaks olema kasvukal, et täie raha eest pauku saada, muidu nühid niisama”. 🙂

   Liked by 1 person

 1. Villu

  Tere.
  Huvi pärast küsin. Miks Sa oled ainult selle fondi valinud?
  Ma tean, et seal saab erinevad valida kus ise määrad protsentuaalselt osakaalud.
  Ma jagasin sada protsenti erinevate fondide vahel ära kuidagi tuletades, et siis hullult hajutan riski 🙂
  Aga pole pointi?

  Liked by 1 person

  • Tauri

   Alati tuleb arvestada, et välja peab ka saama. Väikeste summadega investeerides on ebamõistlik hiljem 6x maksta müügi teenustasusid. Lisaks on tegu Euroopa 600 suurettevõttega – see peaks olema juba piisav hajutatus! 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s