Bondora trikitab jälle!

Bondora Fellows (by isePankur) Facebooki grupis kirjutab keegi Aleksei Arhipov järgmist:

Today I recieved a mail from Bondora asking to return refferal money that I got from them in September. The official reason is that reffered investor withdrew money too quickly. They tend to invent new rules whenever something is not profitable with them. First there were DCA fees, now you can expect anything from them. I took a lawyer and will go to a court regarding this case , anybody who might have similar unfounded claims from B feel free to join.

Kiirtõlge:

Sain Bondoralt täna e-maili, kus küsiti septembrikuu soovitusraha tagasi. Ametlikuks põhjenduseks toodi soovituskoodiga liitunud sõbra liiga kiire raha portaalist väljakandmine. Nad leiutavad uusi reegleid, kui midagi ei ole nende jaoks kasumlik. Esmalt mängiti sissenõudmise kuludega, nüüd aga võid oodata neist juba kõike. Võtsin advokaadi ja lähen selle teemaga kohtusse välja. Kui keegi on saanud sarnaseid nõudeid Bondora poolt, siis võta julgelt ühendust!

Vau!

Üldiselt on soovituskoodi kasutamisega nii, et Bondora ei vabasta raha ennem kui aeg on täis saanud. Seega pidi antud juhul too soovituskoodiga liitunud uus sõber olema vähemalt 30 päeva oma raha portaalis ringi keerutanud. Näiteks minul oli suhteliselt hiljuti juhtum, kus soovituskoodiga liitunud investor oli mulle teeninud 17 eurot*, kuid tänaseks ei ole sellest rahast enam mingit märget. Järelikult võis juhtuda kaks asja:

  1. uus investor tegi investeeringud rahaks (ja kandis raha) enne 30 päeva (portaalist välja)
  2. Bondora lihtlabaselt petab ja ütleb, et sõber võttis raha välja, kuigi tegelikult ei võtnud

Teise variandi ma välistaksin suhteliselt kiirelt. Mastaapset pettust sandikopikate eest ei ole mõtet ette võtta, sest risk ei kaalu saadavat tulu üles. Seega minu puhul võiks eeldada, et kehtib punkt number 1. Küll aga teeb murelikuks, et ettevõte, mis nimetas mõned aastad tagasi Trustbuddy nimelise portaali õigustatult hundiks lambanahas, on seda täna ise. Läbinähtavus on tugevalt vähenenud (sh soovituskoodide kasutamise jälgitavus) ning Go & Grow toode ei ole enam mitte midagi muud kui toosama hunt lambanahas.

Ma ei ole antud teema kohta Bondoralt kommentaari küsinud, sest see ajastu on minu jaoks lõplikult lõppenud ja ega see teema mulle suurt korda enam lähe. Olin kunagi väga tugev Bondora pooldaja, mille kohta pean täna nentima, et kuigi ma alguses sain aru muutuste vajadustest, siis tänane suhteliset läbipaistmatu tegevus on mind Bondora vastu pööranud. Läbipaistvusega turule tulnud portaal hüppab pidevalt altlati ja seetõttu ütlen, et nende toode ongi sobiv sellele kontingendile, kellele see täna suuresti saamatusest muid gruppe kaasata suunatud on:

  1. rikkad sakslased, kellel raha on piisavalt ja
  2. koodnimi “Mallukas” tüüpi finantsvõluritel

Panin teema eeskätt kirja seetõttu, et tulevikus oleks hea näha kuidas minu meelestatus Bondora suhtes muutunud on. Tundub, et ega midagi aja jooksul paremaks läinud ole..

Nukker, aga see on elu!

Ära saa valesti aru, Bondora soovitusraha ei aja mul liblikaid kõhtu. Ma ei ole selle pärast mures. Ma olen mures seetõttu, et Bondoras toimuvad mingid mahhinatsioonid, millest on raske aru saada. 

** Ma ei tea kindlasti kogu taustinfot. Vabalt võib olla, et keegi on kusagil midagi valesti tõlgendanud. Siiski, hea ühisrahastusportaal ei ole kui new-age startup, kus võidab see, kes rohkem suudab lõhkuda ja seeläbi kasvada. Eeldame stabiilsust ja kui portaal ise ei suuda oma tegevust kontrollida, siis hilisemate nõuete asemel võiks aja maha võtta ja rahulikult hinnata kuidas selliseid olukordi tulevikus vältida.

3 kommentaari “Bondora trikitab jälle!

  1. xyzxx

    Kui portaali suunas selline meelsus on, siis miks üldse selle soovituskoodi kuskil üleval hoida? Minu arust oleks viisakas mitte “soovitada” asja, mis endale vastukarva käib.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s