Tänukiri seoses korteri ostuga

Naine tegi mulle kodus peapesu. Ei, mitte vee ja šampooniga, vaid ikka sõnadega. Ma olevat kogu korteriga seonduva protsessi suhtes liiga kriitiline ja seda illustreeris isegi arendaja korraldatud kokkusaamine, kus ülejäänud korterite vastsed omanikud kiitsid arendajat, disainereid, objektimeeskonda, ilusat ilma ning Tauri oli ainukene, kes lihtsalt lolli nalja tegi (sest pingutatud kiitmine ei ole minu teema).

Jah, nõustun! Ma ei suuda erutuda nende asjade üle, mis on ootuspärased. Kui ostad korteri ja selle kätte saad, siis on küll hea tunne, kuid eraldi kedagi kiita oleks minu meelest tobe. Korteri eest tasutud raha teeb seda minu eest.

Kui aga korteris on midagi sellist, mis on erakordne või ületab ootuseid, siis olen alati nõus avalikult kiitma. Umbes nii, et kui ostad standardvarustuses Ford Mondeo ja sulle müüakse üks varustusaste kõrgemal, siis see oleks küll positiivne. Näiteks tahan kiita arendajat, et ta rõdule pani kohe puidust terrassilauad ära ning ma ei pea sellega ise tegelema hakkama. Küll on hea saunast minna rõdule jahtuma!

Köök peaaegu käes ja valmis kasutamiseks

Kõik Rahapuu blogi lugejad ja Investeerimisraadio kuulajad teavad ammu minu ja Kristi köögi ostmise seikluseid. Täna olen suhteliselt rõõmus, sest köök on lõpuks seina saanud ja homme hommikul paigaldatakse segisti ning ühendatakse nõudepesumasin ära. Kuigi praegu tundub, et saaksin need ise ühendatud, siis nii seitsmeks juhuks (kindlustuseks eelkõige) lasen teha tunnustatud tegijatel, et ise hiljem õnnetusjuhtumi korral mitte kaameliks jääda. Kristi vist ootab oma paigaldust siiani.. Kui ta enne jõulu kööki kätte ei saa, siis luban talle ise sooja kapsast tarnida.

Köögiteemadega tegelesime juba veebruarist ning lootsin, et oktoobri alguses paigaldatakse köök ära. Küll venis siit ja sealt ning lõpuks olime omadega novembri keskpaika jõudnud. Köögist polnud veel haisugi. Hakkasin kirju saatma, helistasin. Sain lubadusi, uusi tähtaegu kuniks lõpuks pandi köök enne detsembri keskpaika ära. Tuju oli päris null, sest suurem laps ei saanud absoluutselt aru, miks ta mingit friikartulit või pizzat sööma peab. Kui nüüd esimese supi valmis keetsime uues köögis, siis see emotsioon oli lihtsalt unustamatu. Poiss käis mööda kööki ringi ja skandeeris: “Suppi! Suppi!” See moment oli ilmselt pöördeline, sest köögil oli minu hinnangul üks fundamentaalne viga, mis võis tekkida minu ja müügiinimese möödarääkivusest ja olin valmis sõtta minema, siis peale paigaldamist jahtusin mõnevõrra maha ja mõistsin, et kuni probleem on üleval, siis on valus, kuid kui lahenduse leiab, siis võib ka kõige hullem asi ununeda. Meenub ikka ja jälle see moment, kui sünnitusel on kogu protsess oi-kui-valus, kuid kui laps ema rinnale asetatakse, siis on naise näost kõik valu pühitud. Kaunis! Aitäh, köögitegija, et sa siiski mulle täiesti korraliku köögi tegid!

Nüüd on hea sooja teed lurpida, panna telekast jõulumuusika saatel kamina mängima ning aasta eesmärke kirja panna ja senise aasta tulemusi kokku lugeda. Selles mõttes on ikka mõnus küll, et korter on soe, kõht omatehtud head-paremat toitu täis ja poiss ka kuulab lõõtspillimuusikat telefonist.

Õppetund: lase asjadel jahtuda. Emotsioonilt lahmimine ei too kellegile paremat päeva.

4 kommentaari “Tänukiri seoses korteri ostuga

  1. asd

    Huvitav köögisaaga tõesti. Pean tõdema, et endal täiesti risti vastupidine seis seoses köögiga. Enne korteri valmis saamist lepitud suusõnaline “leping”, et minu teada andmise peale tullakse 2 nädala pärast mööblit paigaldama osutus tõeseks. Eelnevalt disain, tehnika jms. välja tellitud.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s