Ostsime kodu buumi tipus!

Põhimõtteliselt iseloomustab 2018. aastat sõnapaar “räige buum”. Räägin kohe lähemalt.

Mitu head aastat otsisime omale uut kodu, nüüd lõpuks oleme sisse kolinud. See tähendab, et meil on seinad, põrand, lagi, aknad-uksed, telekas ja diivan. Ülejäänud sisustamisega alles tegeleme. Mida oleme senimaani kogu sellest protsessist õppinud?

 1. Tarneajad on ajuvabad. Kuulad telekast promovideot lükandustega kappide kohta, kus uhkelt öeldakse, et “meil on tarneaeg umbes 2-3 nädalat”. Jooksed tulistjalu kohapeale kappi ostma ja tuleb välja, et tegelikult on 6-8 nädalat. Ilmselt ei kuulanud ma reklaami täpselt. Arvestage, et tarneaeg tuleb ruutu võtta. Kui öeldakse 2, siis mõtle 4. Kui öeldakse 6, siis mõtle, et kas sul seda kappi üldse on vaja? Õnneks tarneaeg vist peab ja kapid laekuvad selle 6-8 nädala sees.
 2. Vaid, vaid ja vaid Sinul on kolimine ja sellega seotud eufooria. Teistel on pehmelt öeldes pohhui. Tahad kardinapuid? Maksa ettemaksuarve ära!
  Saadetakse siis mingi arusaamatu arve (a’la 52% kauba väärtusest) ja küsid, et kas arve sai ikka õige? Mitu päeva hiljem tuleb vastus: “Jah, tegu on ettemaksuarvega!” Olgu, siin vist see 50/50 reegel liiga täpselt ei kehti ja maksad kibekiirelt ettemaksuarve ära. Selgub, et müüja ei viitsi sama päev pangakontot uurida. Kui kaks päeva hiljem tead, et peaksid kaubale järgi minema ja saadad igaks juhuks täpsustusega kirja, siis tuleb lakooniline vastus, et “makse ei laekunud tellimuspäevaks, kardinapuud tulevad nädal hiljem”. Sh!t
 3. Tahad jõuluks sisse saada? Köök telli ära juba jaanuaris! Tähendab: kõik tootjad ei lubagi tellida vist, sest tööd on liiga palju. Käisime veebruaris asja uurimas erinevates kohtades ning kõige vahvam kogemus oli see, kui tunnustatud köögitootja küsis meilt kolm korda jutti “Miks te nii tahate??” kui valisime köögikappide paigutust. Kuna härrasmees ei vaevunud täpsustama kuidas parima praktika kohaselt hea oleks, siis tulime sealt lihtsalt tulema, vaatasime uksest välja astudes naisega teineteisele üsna lolli näoga otsa ja sünkroonis küsisime “Mis see nüüd oli?”
 4. Nipsasjad too IKEAst ja kui lähed, siis vali Läti kauplus. Näiteks 6+6+6 nõudekomplekt (suur taldrik, väike taldrik, supikauss) oli 19,90€. Eestis oleksime vist saanud 6 taldrikut kokku selle raha eest.
  1. lapsed tasub vanaemale hoida jätta
  2. hot dog on IKEAs nii odav, et enne minekut tasub umbes kaks päeva nälgas olla!
 5. Rahakott veritseb rohkem kui sa eales arvata oskaksid. Näiteks avastasin, et kui tahan lambipirni vahetada, siis sellega niisama toime ei tule. Redel on vaja osta, sest lamp on ca 3 meetri kõrgusel.
 6. Rõdu saab “talvel” (detsembris) edukalt külmikuna kasutada.
 7. Oled introvert? Vale! Enamus on ambiverdid. Kodu ostes muutud aga ekstraverdiks, sest kõigiga on vaja umbes 86 korda üle suhelda, sest keegi ei huvitu sinu asjadest rohkem kui sina ise. See tähendab, et kui ikka iga kahe tunni tagant on vaja küsida kui kaugel asi on, siis tuleb seda teha.

Kokkuvõttes: kui soovid mõne inimesega asja ajada ja eraldi asja tellida, mida poeriiulilt ei saa, siis mul on Sinust kahju. Aga see tähendab, et peagi on kõva kriis tulemas ja elu läheb ühtlasi väga palju paremaks. Täna pead igast august raha sisse toppima ja isegi siis jätad sa vastaspoole külmaks. Kriisi ajal ilmselt nii lõdvalt ei lasta.

Kannatlikku meelt teistele kodu(ostjatele)sisustajatele!

11 kommentaari “Ostsime kodu buumi tipus!

 1. Krõõt Padrik

  Selles osas ma täitsa ootan, et buum läbi saaks (tulgu, mis tuleb), sest täiesti võimatu on mingeid hinnapakkumisi võtta või teenuseid tellida. Ma saan aru, kui ise midagi müües peab muudkui follow-uppima ja end meelde tuletama, aga praegu on olukord täitsa vastupidi. 😀

  Liked by 1 person

 2. Timo

  Ma arvan et tihti pole mure selles, et teenusepakkujat ei huvita, vaid ta tellimuste tulva all füüsiliselt lihtsalt ei jõua. Ise ka ettevõtjana tunnen seda..

  Meeldib

 3. Timo

  Jaa muidugi. Praktikas on see paras laveerimine, mõni saab paremini hakkama sellega, mõni halvemini ja no muidugi mõni ei saagi üldse, nagu näha 🙂

  Meeldib

 4. k

  See frustratsioon on mulle tuttav. Ja no siis tuled mõneks ajaks Hispaaniasse ja imestad iga jumala päev kohaliku asjaajamise üle ja Eesti tundub päris okei.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s