Teeme koos head!

Olen iga aasta detsembris üritanud vähemalt ühe heateo teha. Kuigi heategude tegemiseks ei oleks kalendrit üldse vaja, siis tõenäoliselt meenutavad igasugused jõulutunnelid jms rahakogumised, et meie hulgas on väga palju inimesi, kellele väike abi kulub marjaks ära. Osadest heategudest olen blogi vahendusel kirjutanud, näiteks väikese Laura ravimite raha kogumisest.

EstateguruMinu ja kahe teise blogija poole pöördus Estateguru ühisrahastusportaal, kes ka sel aastal otsustas heategevuseks raha koguda. Otsustasin kaasa lüüa ja valisin toetatavaks heategevusorganisatsiooniks välja Investeerimisklubi asutatud “Igavese heateo” fondi. Tegu on minu (ja fondi asutajate) teada Eesti esimese ja ainukese fondiga, mis keskendub jätkusuutlikule heategevusele. Fondi kogunenud raha investeeritakse kahel eesmärgil: (1) tagada fondi potentsiaalselt kiirem kasv ning (2) luua kauakestev rahamasin, mis oma investeerimistegevusega suudaks heategusid korduvalt ellu viia.

Valisin fondi välja eeskätt seetõttu, et fond paneb rõhku noortele inimestele. Neile, kellel sageli pole liiga häid võimalusi iseennast aidata. Tehes igas kvartalis ühe heateo, saab toetada erineva ampluaaga ettevõtmisi. Kui eluterve mõtlemisega inimese arenguks on vajalik investeerimishariduse levitamine, siis 2018. aasta esimese kvartali heategu keskendus väikese invaliidistunud Juss-Mathiase taastusravi osalise rahastamise peale. Olles ise kahe lapse isa, siis pean pooleldi pisar silmas nentima, et kui midagi minu lastega juhtuma peaks, siis ilmselt oleks see korralikult rivist välja lööv sündmus. Ainuüksi sellele mõtlemine tekitab väga vastakaid tundeid, mistõttu olen veendunud, et säärases olukorras on iga abikäsi ja õlalepatsutus teretulnud.

unnamed.pngEstateguru märgistab 4. detsembrist kuni 21. detsembrini 5 (viis) hüpoteeklaenuprojekti heategevuse märgisega (vt paremalt) ning kui projekti vastu on piisav huvi ja laen saab rahastatud, siis kannab Estateguru 0,5% laenu summa väärtusest heategevuseks. Kokku loodetakse koguda vähemalt 5000 eurot.

Mis on aga kõige parem: sina saad oma rahaga hääletada ning samal ajal teenida mõistlikku tootlust! Investori raha jääb investori omaks ning sellelt teenitav intressitulu jääb investorile. Küll aga, kui soovid eraldiseisvalt heategevust toetada, siis ka see on võimalik, selleks tee kanne Estateguru OÜ kontole viitega “Annetus jõulukampaaniasse”.

Saaja: EstateGuru OÜ
IBAN: EE937700771001282091
(SWIFT/BIC): LHVBEE22
Detailid: Annetus jõulukampaaniasse
Aadress: Tartu mnt 10/Pääsukese 2, Tallinn, 10145, Estonia

Heategevuskampaanias osalemiseks on kaks ja pool võimalust

  1. Tee eraldi heategevusele suunatud rahakanne Estateguru OÜ kontole (rekvisiidid ülevalpool).
  2. Investeeri heategevusmärgisega projekti
    1. Olemasolevad investorid peavad üles leidma need projektid, kus on heategevusmärgis küljes ja neisse investeerima.
    2. Uued investorid peaksid looma Estateguru kasutajakonto ning seejärel üles leidma heategevusmärgisega projektid ja neisse investeerima. Kasutajakonto saad registreerida siin.

Loomulikult võib investeerida ka muudesse projektidesse, lihtsalt heategevusmärgisega projektid toovad tulu heategevusorganisatsioonidele ja seda Estateguru arvelt!

Teeme kõik koos head!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s