Palun vabandust!

Jõuluaeg on andeks palumise aeg, mistõttu palun kõigilt kaasblogijatelt vabandust! Investeerimisraadio saade numbriga 159 on osutunud niivõrd mõjusaks, et mitmed finantsblogijad on ümber vaadanud kuu kokkuvõtete tegemise plaanid. Olen siiralt üllatunud!

panda-3277404_640.png

Esmalt soovin öelda, et saate eesmärgiks ei olnud kuukokkuvõtetele surmahoobi andmine, kuigi säärane mulje võib jääda.

Ise blogi kirjutades pean tunnistama, et vaevlen pidevalt motivatsioonikriisis. Uut sisu on äärmiselt raske toota, sest kõik on kusagil juba kirja pandud. Küll aga nägin, et prevalveeruma hakkas ühesugune stiil, kus kirjutati iseenesest mõistetavatest asjadest. Näiteks “suvel on soe” või “kuu möödus kiiresti”. Võib-olla tuleb see üllatusena, ent keskmiselt ongi suvel soojemad kuud ning kuu ei saa mööduda kiiremini kui tavapäraselt, sest, noh, sekund on ikkagi sekund ja päev on päev. Selle asemel tahaks oma aega kulutada nendele ideedele, mis võivad minu käitumist muuta. Iga “suvi on soe” lause kohta jääb meil alternatiivkuluna lugemata mõni teine hea teos või tegemata mõni kolmas tegevus.

Teisest küljest tundus, et kuu kokkuvõtete tegemine on blogijatele kohati ebameeldivaks kohustuseks, mida tuleb harjumuspäraselt teha. Sestap oligi mõistlik teha üks “raputamine”, mis on selles mõttes toonud tulemust, et mitmel juhul on kuuülevaadete raames esitatud endale küsimus: “mille või kelle jaoks ma kuuülevaateid teen”?

Kindlasti on neid lugejaid, kes ühetaolistest kuuülevaadetest vaid toituksid. Küll aga kutsun blogijaid üles kuuülevaateid automatiseerima või loovamale kirjutamisele. Pole mõtet kirjutada “Mintos genereeris mulle xxx eurot raha”, vaid kirjutagi mida sa täpselt tegid, miks sa nii tegid ja mis sellest võiksid Sina ise kui Sinu lugejad õppida?

Toon teisegi näite: meil on tekkinud paar spordiennustusest kirjutavaid blogi. Kuigi paljud taunivad spordiennustamist, siis minul olid nende tulekuga suured ootused eeskätt selles osas, et spordiennustus võimaldab katsetada strateegiaid ja käia väikeste summadega läbi need ämbrid, mis jäävad ka investeerimisel jalgu. Näiteks toimetulek heitumusega kui mitu panust järjest ei toimi või kuidas tulla toime ahnusega seotud riskidega? Esimesed postitused olid jällegi väga üldised, õnneks on nüüd hakatud liikuma mõnevõrra teise suunda ja posituse kaudu on võimalik tunnetada inimest blogi taga.

Tegelikult tahaksin välja tuua ka ühe hea näite kuuülevaadetest. Õigemini kaks. Esimene on Dividend Investor, kelle kuuülevaade on diametraalselt erinev teiste blogijate kuuülevaadetest. Seal on alati mingi põnev õppetund lisaks! Teisena meeldib mulle Jaak Roosaare stiil, kus ta räägib humoorikas võtmes möödunud kuust. No proovi mitte naerda Jako Jeesuse ja päkapikkude võrdluse peale või näiteks selle peale, et kui ülejäänud Avangardi projeki inimesed rabelevad ennast siniseks, siis Jaak on niisama äge. Siin on eristuv stiil, mis iga kord üllatab! Kahju on vaid sellest, et Jaak kirjutab viimasel ajal nii harva.

Jõulud on andeks palumise aeg. Millegi pärast läheb hing piparkooke nosides ja glögi luristades härdaks. Võib-olla on see lihtsalt hea mõnus tunne, et saame soojas toas vaadata õue ja mõelda kui jõhker oleks kusagil kaevikus istuda ja soojast parimal juhul unistada.

Nii, kuna nüüd kõik on oma koslapi kätte saanud, siis hea meelega ootan külma dušši iseenda suunal: pane kommentaariumisse kirja kõik vastik, mida sooviksid mulle öelda! Luban, et ei võta isiklikult! 🙂

5 kommentaari “Palun vabandust!

 1. Kasvik

  Ah, seda et, kuukokkuvõtteid ma kirjutasin vist endale motivatsiooniks kõige rohkem. Hea vaadata hiljem, aga nüüd kas mot maas või laiskus kallal. Hea kui aasta kokkuvõtte viitsin teha. Põhjus vbl ka selles, et algus sattus ajale, mil mu ostud tõusid hinnas, hetkel aga vastupidi enamustega 😛

  Liked by 2 people

 2. Vaeseks Jäämise Töövihik

  See on tegelikult päris hea puhastustuli, sai isegi mõeldud, kas neid ülevaateid igakuiselt kirjutada, päris igat senti enam kirja ei pane, aga mingi nn makrovaade ikka. Mul näiteks on kahju, et Roosaare oma ühisrahastuse numbritest enam ei räägi, tal nii pikaajaline portfell, mida oli põnev jälgida. Sama käib Kristi kohta.

  Meeldib

 3. RahaAlpinist

  Minule isiklikult kuu kokkuvõtted meeldivad – ikka on tore teistega võrrelda oma hetke olukorda, progressi ja saada uusi investeerimismõtteid. Sellega olen aga nõus, et “miks” küsimusele võiks rohkem keskenduda ja põhjendada oma rahaliikumisi.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s