Baltic Horizon Fondi tagasiostuprogrammist, 12

Periood: 15.10.2018 – 19.10.2018

Tagasiostuprogrammi 12. nädal on lõppenud. Mõnevõrra ootamatult oli tegu väga väikese käibega nädalaga, kus omanikku vahetas 79 831 euro väärtuses osakuid. Kahel päeval jäi tagasiostuprogramm nulli peale, kuid ülejäänud kolm päeva olid piisavalt tugevad, et nädala kokkuvõttes siiski 31 749 osakut tagasi ostetud saaks.

Et sellist rutiinset kokkuvõtet oleks põnevam lugeda, siis lisan aeg-ajalt mõned uued graafikud. Ka sedakorda tuleb neid juurde vähemalt kaks tükki, seega lugege lõpuni!

Andmed pärinevad LHVst ning “analüüsi” olen ise teinud peale. Lahtiütlejana märgin, et oman Baltic Horizon Fondi osakuid, mistõttu ka teema blogis kajastamist saab.

Untitled.png

Esimene uus graafik tuleb nüüd. Ma olen veendunud, et minu statistika õppejõud sooviks mulle selle peale hambad kurku lüüa, kuid panen selle siia sellegi poolest. Tegu on osaku hinna ja tagasiostetud koguse graafikuga, kus hinda iseloomustab ühe kauplemispäeva keskmine hind tagasiostuprogrammi raames ning kogust vastavalt sellel päeval tagasi ostetud osakute hulka. Trendijooneks kasutasin 10-astmelist polünoomi, mille determinatsioonikordaja R2 oli valikutest maksimaalne (R2 = 0,535). Lineaasel trendijoonel tuli see 0,2 juurde. Determinatsioonikordaja abil saame prognoosida ühe muutuja väärtust, kui teame teist muutujat. Siit on näha, et kogused langevad erinevatesse sektsioonidesse, kus madalam hind iseloomustas eelkõige väiksemat kogust, siis hüppas hind koguse kasvades üles ja lõpus on seal selline U-kujuline liikumine. Siiski annab trendijoon aimu, et suuremad kogused ostetakse tagasi pigem kõrgema hinna pealt.

Untitled.png

Alloleval graafikul tegin jällegi veidi pättust. Kuivõrd mind huvitas miks 12. nädal oli suhteliselt nõrk tagasiostuprogrammil, siis panin graafikule kauplemiskäibe päeva kohta. Kuna osad päevad olid väga aktiivsed (kuni 450 tuhat eurot), siis otsustasin, et kõik summad üle 100 tuhande euro annan väärtuseks 100 000. Proovisin logaritmilist skaalat, kuid nende andmete baasil oli see ikkagi arusaamatu. Allolevalt näeb, et kogu programmi vältel on olnud 7 päeva üle 100 tuhande eurose käibega, kuid enamasti on see olnud kuni 50 tuhat. Viimastel päevadel on käive sootuks kokku kuivanud, seega pole tagasiostuprogrammi vähene ostukogus maakleri tahtmatus osta, vaid turg oligi rahulikum. Tõenäoliselt oleks saanud 10 tuhat osakut osta ka nullipäevadel, kuid see oleks hinda tõstnud (võib-olla isegi ebamõistlikult palju) ja siis oleks Tauri saanud blogis kaagutada kuidas ikka ostetakse nii kalli hinnaga, et häbi peaks hakkama. Well done, mr Maakler!

Untitled.png

Ühes eelmises kommentaaris paluti, et graafikule saaks kanda tagasiostuprogrammi senise realiseerumise. Kollane benchmark’i joon näitab kui palju oleks pidanud juba tagasi ostetud olema emma-kumma skeemi alt, et programm saaks täies mahus täidetud. Täna ollakse sellest graafikust tugevalt maas, seega 5 miljoni euro kulutamise asemel võiks eeldada võib-olla 2 miljoni euro kulutamist. Siiski, ma kardan, et programm saab 2018. aastaga lõpu, sest fondijuht viimases veebiseminaris vihjas, et tagasiostuprogramm on oma eesmärgi täitnud.

Untitled.png

Lõpetuseks viimane graafik, mis näitab tagasiostuprogrammi päevakäivet ülejäänud turutehingute käibest. Loetavuse mõttes lõikasin jällegi üle 100 tuhande eurosed päevakäibed lihtsalt maha.

Untitled.png

Andmed pärinevad LHVst ning “analüüsi” olen ise teinud peale. Lahtiütlejana märgin, et oman Baltic Horizon Fondi osakuid, mistõttu ka teema blogis kajastamist saab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s