Baltic Horizon Fondi tagasiostuprogrammist, 11

Periood: 08.10.2018 – 12.10.2018

Olin vahepeal Eestist veidi eemal, mistõttu on tagasiostuprogrammi kajastamine veidi viibinud. Kuivõrd tagasijõudmine oli alles pühapäeva varahommikul, siis otsustasin asja kohe ette võtta. Või noh, naine käskis korteri ära kütta, sest muidu on pisikesed hommikuks kringlid. Ja siin ma siis kütan – ahju ja BHFi tagasiostuprogrammi kokkuvõtet.

Osakuid osteti tagasi oodatust mõnevõrra vähem

Kui septembris oli tagasiostetud osakute hulk ühe kauplemispäeva kohta pigem üle 11 tuhande osaku, siis viimasel nädalal ületati 10 tuhande osaku kogus väga napilt kolmel korral. Selgelt on momentum maha kruvitud, sest tegelikult kannatanuks tehinguid suuremas mahust teha küll.

Screen Shot 2018-10-21 at 02.52.02.pngScreen Shot 2018-10-21 at 02.49.45.png

Screen Shot 2018-10-21 at 02.57.33.png

Tagasiostuprogrammi raames olen silma peal pidanud turuhinna ja programmi hinnande erinevuse vahel. Eks nad kõik on turuhinnad, kuid minu tagamõte on siiski mõista millistel alustel professionaalsed maaklerid tehinguid teevad. Ühelt poolt võib olla programmi tingimustesse sisse kodeeritud hinnapõranda tekitamine, mille kaudu võimaldada ca 13 tuhande euro väärtuses pidevate tehingute tegemine kunstlikult kõrgemal hinnal. Tõsi, olen ka ise mõelnud, et küll see ralli siin ükskord läbi saab: 1,27 euro juurest on liigutud tänaseks 1,32 euro juurde. Seega oleks see hea võimalus end välja müüa, et hiljem uuesti madalamalt sisse osta, kuid see kasum ei ole tõmblemist väärt ning olen saanud mõtteid taaskord korrastada BHFi investeerimisteesi osas. Seal ei ole säärane kauplemine kirjas, seega jätan osakud alles.

Programmi raames on tagasi ostetud üle 400 tuhande euro väärtuses aktsiaid ning programmiga seotud tehingute ja muude turutehingute hindade vahel on väikesed käärid olemas, kuid kogu programmi mahu suhtes on need ebaolulised (tänaseks ca 340 eurot). Samas olen jäänud siit edasi mõtlema, et kui programmi eesmärgiks on osakuomanikele väärtuse maksimeerimine, siis miks 1,27 euro pealt ei ostetud 12 tuhat või enam osakut tagasi, kuid nüüd üle 1,31 eurose hinna pealt ei ole see probleem? Järelikult, kui 1,27 pealt oleks saanud osta nt 12 tuhat osakut, kuid osteti keskmiselt 5 tuhat osakut, siis ostmata jäänud 7 tuhat osakut osteti kõrgema hinna pealt 280 eurot kallima raha eest. Ja nii iga kauplemispäev.

Screen Shot 2018-10-21 at 02.58.55.png

Andmed pärinevad LHV kaudu, kuid “analüüsi” olen teinud ise.

Disclaimer: oman Baltic Horizon Fondi osakuid

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s