Baltic Horizon Fondi tagasiostuprogrammist, 2

Jätkame Baltic Horizon Fondi tagasiostuprogrammi seeriat. Periood: 06.08.2018-10.08.2018.

Nagu arvata võis, siis iga uue nädala esimesel tööpäeval lastakse välja uus info tehtud tehingute kohta. Sel korral jõudis minu postkasti järgmine pildike:

Untitled
Allikas: börsiteade

Esimese kaheksa börsipäevaga on tagasi ostetud keskmiselt 2750 osakut börsipäeva kohta. Kui teeme jämeda kalkulatsiooni, et ühes kuus on 20 börsipäeva, siis täispika aasta puhul saaks 240 päeva tagasiostuprogrammi rakkes hoida. Tegelikult tuleb sellest suurusjärgus 30 börsipäeva maha lahutada, sest programm algas 01.08.2018 ning kestab kuni 19.06.2019. Kui nende 210 päeva jooksul jälgitakse tänast trendi, siis suudetakse tagasi osta ligi 577 tuhat osakut. See on umbes 15% kogu planeeritavast maksimaalsest mahust.

Ajalooliselt on BHFi fondiosak Stockholmi turul kaubelnud soodsamatel tasemetel võrreldes Tallinnaga. Viimasel ajal on vahe vähenenud ning kui täna võib Tallinna börsil näha 1,27 eurost hinda (osaku kohta), siis tegelikult sama hinnatase on ka Stockholmis. Fondi perspektiivist aga tuleb arvestada, et tulu teenitakse eurodes, järelikult tagasiostuprogrammi realiseerides tuleks eurod Rootsi kroonideks vahetada ning see lisab valuutavahetuse kulu juurde. Kui hind püsib mõlemal turul võrdne, siis tehakse tagasioste kõigi eelduste kohaselt Tallinnas.

Mahu täitumiseks on aga vaja tugevaid oste teha, see tähendab, et keskmiselt 2750 osaku asemel tuleks nüüd täisgaasil edasi põrutades osta üle 18 000 osaku igal börsipäeval. Keskmistest rääkides aga tahan viidata, et kui ettevõttes töötab viis inimest, kelle vanused on vastavalt 20, 21, 22, 23 ja 69 eluaastat, siis selle ettevõtte töötajate keskmine vanus on 31 aastat. Vabalt võib juhtuda, et volatiilsus naaseb kohalikule turule ja hind surutakse allapoole, miskaudu saab fondi nimel tegutsev maakler hoolega tagasiostuprogrammi realiseerida. Keskmine on pelgalt number, mida saab manipuleerida. Kas keskmine eluiga 31 aastat tõepoolest iseloomustab meie ettevõtte keskmist vanust, kui üks töötaja ületab keskmist märkimisväärselt ning teised neli töötajat jäävad keskmisele alla?

Lisan siia pildi BHFi fondiosakute kauplemisest perioodil 01.08-10.08.2018.

Untitled.png

Loe ka seeria varasemaid postitusi

Üks kommentaar “Baltic Horizon Fondi tagasiostuprogrammist, 2

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s