MoneyZen Rahapuu portfellis, august 2018

Kas Teie teate, mida tähendavad tähed kultusbändi J.M.K.E. nimes? Kuuldavasti on bändiliikmete meelest võimalik neid tähti lahti kirjutada erinevalt, kuid kõige levinuma versiooni kohaselt on tähtede taga peidus “Jeesus Maria! karjatas eit”. Siit tulenevalt võiks juba küsida, et kui Tauri vaatab MoneyZenis toimuvat, siis kuidas võiks Tauri ühemehepunkbändi nimi kõlada? J.M.K.T

Jeesus Maria! karjatas Tauri

Täpselt nii koloriitne tunne võib tekkida igal järgmisel investoril, kes näeb MoneyZeni kodulehelt, et meeskonda on meelitatud kokku 6 (kuus) inimest ning juulikuu vältel vahendas see kamp täpselt 5 (viis) laenu kogusummas alla 24 tuhande euro. Mul üks veokorraldajast sõber pidevalt kaupleb vedudele raha juurde, sest ega singi peale on ju leiba ka vaja, ent MoneyZeni tegevuse järel on mingist söögist üldse palju rääkida. Mis asja see kamp seal teeb, et laenuväljastus on olematu? Töötavad uute suundade ja projektide kallal? Ajal, mil seda ühte ei ole jätkuvalt tööle saadud?

Hoolimata MoneyZeni halvatusest ei ole Rahapuu portfelli olukord liiga täbar. Isegi võib rõõmuhõisete saatel hõigata, et portfell on brutokasumis!

Untitled

Brutokasumit mõõdan portaali sisse ja sealt välja kantud summade vahena. 672,50 eurot olen välja kandnud, millest lahutan sisse kantud 645,01 eurot maha ehk brutokasumiks kujuneb 27,49 eurot. Lisaks on 20 eurot väljakandmise ootel ning investeeringuid on veel 229 euro väärtuses.

Puhaskasumiga on lood veidi teised. Antud konto on loodud ajal, mil investeerisin valdavalt eraisikuna, mistõttu tuleb laekunud tulult arvestada 20% kümnist riigile. Kiire matemaatika ütleb, et 280 euro pealt 20% on suurusjärgus 56 eurot ehk sisuliselt olen +27 euro asemel -28 eurot teeninud. Probleem on vaid selles, et tulumaksu tuleb igal aastal tasuda ning ettevõtte alt investeerides saab maksmist edasi lükata. Finantsvabaduse püüdlemisel annab edasilükkamise võimekus tugevat efekti ja seepärast tasub suurema portfelliga investoritel mõelda ettevõtte alla kolimise peale.

Laekumised on iseenesest ajalooliselt olnud head. Kui 5-10 eurot suudaks iga kuu koju tuua, siis tähendaks see järgmise aast jooksul 60-120 eurot vabanevat raha (ja suurt lootust, et selle ettevõtmise saab lõpuks tootluse perspektiivist marginaalselt plussi viidud).

 • Juuli 2018 (kokku 9,14€)
  • põhiosa 5,99€
  • intresse 1,52€
  • viivised 1,63€
 • Juuni 2018 (kokku 10,08€)
  • põhiosa 7,31€
  • intresse 2,06€
  • viivised 0,71€
 • Mai 2018 (kokku 18,48€)
  • põhiosa 15,37€
  • intresse 2,23€
  • viiviseid 0,88€

Öelge ausalt, kes võtab MoneyZenis investeerimist tõsiselt?

5 kommentaari “MoneyZen Rahapuu portfellis, august 2018

 1. investriss

  Oeh. Ma kirjutasin ka oma frustratsioonist Moneyzeni pihta mõnda aega tagasi. Tänaseks on mu portfellis veelgi rohkem “legal action” staatuses laene ja sissekannetest on näha, et mõnega pole juba üle aasta tegeletud.

  Pean vist tõdema, et sinna portaali jääb ka minu esimene “kooliraha” investeerimises 🙂

  Liked by 1 person

 2. Vahur

  Katsetama peab ikka. Endal ka MoneyZen “haiseb”, Kreditex jookseb ka vaevu vaevu nulli. Kuid kui olen näinud, et portaal toimib – siis alles hakkan rohkem raha kandma. Kõige suurem laks tuleb kindlasti Bondorast 😀

  Liked by 1 person

  • Tauri

   Mina olen Bondoraga ühe kontoga ilusti plussis, ca 3600 panin sisse ja välja olen kandnud ca 4750 eurot. Aga see oli headel aegadel, kui hinnastamine oli rohkem mööda ja intressid oli 25-35% vahel.

   Katsetamise osas nõustun, inimesel peab olema hobi! Osad tegelevad kassidega, teised käivad jooksmas, kolmandad elavad spordile kaasa ja mingi kildkond tegeleb ühisrahastusega. 🙂

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s