Bondora, katse Z (vol 4)

Bondora, katse Z varasemaid postitusi loe siit:

Üllataval kombel ei tekitanud Bondora minus terve juulikuu vältel mitte mingisuguseid emotsioone. Jah, Youtube videovaatamist käivad nad aeg-ajalt segamas, ent suures plaanis on nad minu jaoks olnud märkamatud. Kas tõesti hakkab selles teemas tekkima sisemine zen?

Tegelikult ma laadisin ühel korral isegi nende andmebaasi alla ja mõtlesin, et teen mingisuguseid liigendtabeleid ja vaatan kuidas asjalood Ratinguga on. Kui aga tabelit avada üritasin, siis arvuti sõna otseses mõttes külmus (palaval suvel, you see what I did here? pun intended), sest see andmebaas on lihtsalt nii suur. Tõenäoliselt oleks vaja tohutumal määral arvutusressurssi juurde muretseda, sest muud moodi sellest andmerägastikust üle olla ei saa. Teiselt poolt aga kas ongi vaja üle olla, sest ühisrahastusse investeerimine peaks olema passiivne ettevõtmine, kus ainukeseks vaevaks on intresside väljakandmine. Ahjaa, minu portfell on praegu veidi üle sajaka suur, seega ka seda probleemi suuresti ei eksisteeri.

Kes esimest kolme Bondora, katse Z sarja postitust lugenud ei ole, siis Sulle teadmiseks, et antud seeria keskendub mikroportfelliga Bondoras investeerimisele. Ettevõtmise mõte on olla kursis Bondoras toimuvaga ning portfelli ehitamist ei saa pidada liiga tõsiseltvõetavaks, sest manageerin ligi 130 eurost portfelli, millest pool on vanast ajast punases. Uut kapitali portfelli ei lisa, va soovituskoodi kaudu lisanduvad mõned eurod.

Asume portfelli kallale!

Käesolevaga on kolm laenutükki punaseks läinud, kusjuures kaks tükki on ühest ja samast laenust. Ükski tükkidest ei ole sentigi intressi, viivist ega põhiosa tagastanud, seega olen 5,24 euroga miinuses. Kui jooksvat põhiosavõlga arvestada, siis on miinus tagasihoidlikud 0,26 eurot, intresse on saamata 0,32 eurot.

Untitled
Allikas: http://www.bondora.com

Kollaste laenutükkide suhtes olen suhteliselt ükskõikne. Eks mu strateegia on mõnevõrra ohtlikum, sest ostan neid tükke, mis on olnud võlas, kuid äsja teinud mõne makse ja seetõttu rohelisse pöördunud. Probleem on selles, et head tükid müüakse portfellihaldurite poolt maha, seega tuleb korraliku leiva asemel leppida leivapuruga. Tulemuseks on sarivõlglased, kes vahepeal maksavad ära ja siis jäävad jälle võlgu. Täpselt nii nagu kümme aastat tagasi maapoodides asi käis: kolm nädalat elad võlgu ja küsid poest kaustikusse kirjutamise pealt krediiti ning palgapäevanädalal taod võlad kinni, elad nädal otsa nagu kuninga kass, et siis kohe uuesti tsüklisse kukkuda. Umbes pooled on näidanud, et nad sellised inimesed täpselt ongi. Teine pool ilmselt lõpetab punases, sest tsüklist ei ole võimalik erinevatel põhjustel välja saada, näiteks töö kaotus tänases buumivas majanduses. Kõike võib juhtuda.

Ühesõnaga ohus on ligi 13 eurot põhiosa, mis graafikujärgselt mõõdetuna taandub 0,35 eurot võlga põhiosa eest ning 0,36 eurot võlga intresside eest. Iroonilisel kombel on üks jäänud nii vähe võlgu, et ümardamissüsteem ei suuda teda roheliseks lugeda.

Untitled.png
Allikas: http://www.bondora.com

Õnneks on mul mõni roheline laen ka portfellis. Tegelikult on neid isegi üsna palju, sest kui aprillis hakkasin uut strateegiat tegema, siis sellest ajast peale olen portfelli ostnud 47 laenutükki, millest 31 on rohelised, 13 kollased ja 3 punased.

Rohelised reastasin ilusti intressimäära põhjal ära, et kaunis vaadata oleks. Siit näeme, et tulu ja põhiosa on ligi 7,5 eurot tagastatud.

Untitled.png
Allikas: http://www.bondora.com

Kui kõik numbrid kokku võtta, siis on portfelli põhiosajääk 74,15 eurot. Nelja kuuga on tulu teenitud 3,52 eurot ning põhiosa tagastatud 4,7 eurot. Kui arvestan varasemat portfelli punastest, siis on põhiosa jääk lausa 161,2 eurot. Selle portfelli puhul on põhiosa tagastanud 9,07 eurot ning tulu teenitud 13,41 eurot. Võlgadest ei hakka rääkimagi, ainuüksi intressi ja viivist on kogunenud üle 95 euro. Ometigi tuleb korra hüsteeriliselt plaksutada, sest vana portfelli punased on kohati hakanud taastuma. Esmapilgul jäi silma kolm laenu, millest kokku tuli üle euro tagasi. Eks ma sellest rahast finantseerisingi uute lepingute ostu!

Untitled.png
Allikas: http://www.bondora.com

Saladuskatte all tuleb rõõmustada, et keegi Eerik on minu soovituskoodiga liitunud ja lausa investeeringuid teinud, sest portfellile terendab ligi 5 eurot soovitusraha. Kõik see raha läheb jõulisesse portfelli kasvu, millest saan kokkuvõtet teha ilmselt septembris! Tänud, Eerik! Tõenäoliselt buustib Sinu abikäsi Rahapuu porfelli rohkem kui järgmised pool aastat laenude tegevust.

Üks kommentaar “Bondora, katse Z (vol 4)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s