Lendo kasum I kvartalis 2018 oli 1,5 miljonit eurot

Mintoses tegutseva Gruusia laenukontori Lendo käesoleva aasta esimene kvartal õnnestus hästi. Isegi nii hästi, et taaskord käivitati cashback kampaania põhiturult ostetud ja vähemalt 9 kuuse kestvusega laenudele 1,5% ulatuses. Kampaanias osalemiseks tuleb jällegi ennast kirja panna.

Esimeses kvartalis teeniti 4,1 miljonit eurot intressitulu. Maha tuli arvata 1,2 miljonit intressikuludena ning 1,8 miljonit kanti problemaatiliste laenude arvele. Samuti tehti 0,75 miljoni ulatuses administratiivkulutusi, s.h. turundus. Plusspoolele kanti 1 miljoni euro ulatuses tulu valuutakursi muutustest ning seega oli esimese kvartali kasumiks ligi 1,5 miljonit eurot.

Esimese kvartali jooksul laenati klientidele veidi enam kui 90 miljoni eurot, kusjuures laenuportfellist 92% on graafikus ning 8% viivises. Gruusia finantskultuur on lihtsalt sedavõrd tugev, et võlgu jäämist ühiskondlikult mõnevõrra taunitakse. Kõrged intressimäärad ja hea maksedistsipliin tähendasid head kasumit välismaise päritoluga laenufirmadele, mistõttu otsustas Gruusia valitsus regulatsioone 2017. aastal kehtestada. Selle tulemusel on ühe maksega kiirlaenud turult sisuliselt kadunud ning neid asendab pikema graafikuga laenutoode. Lendo portfellis on kiirlaenude osakaal kukkunud 2016. aasta 78% pealt juba 16% peale 2018. aasta esimeses kvartalis. Samal ajal on pikema graafikuga laenude osakaal kasvanud 22% pealt 84% peale.

Suures plaanis tundub, et Lendo klient on brändilojaalne, sest mitu kvartalit jutti on korduvlaenajate osakaal kõikunud 80% juures.

Minu mõtted

  • Olen Mintose kiirlaenubutiike varem korralikult nüpeldanud. Kui finantstulemustest ei räägita, siis oleme samahästi kui siilid udus, kes teevad tehinguid hea lootuse peale, et udu ükskord lõppeb ja maailm on täis päikest ja rohelist muru. Lendo kaasa kohutaval kombel raha, kuid finantstulemustest väga juttu ei tehtud. Õnneks on näha, et mõtted päikesest ja rohelisest murust olid tõesed. Siiski, investoritena peaksime rohkem nõudma majandustulemustest rääkimist, miks mitte isegi kvartaalselt!
  • Lendo tulemus on esmapilgul päris tugev, kuid on näha, et valdava osa kasumist genereeris sobivas suunas liikunud valuutakurss. Kui see tulemus oleks olnud vastupidine, siis ei saaks täna kasumist rääkida.
  • Maksedistsipliin on jätkuvalt väga hea, seega kui tagasiostugarantiiga peaks midagi juhtuma, nagu Eurocenti puhul juhtus, siis on seal lootust rohkem, et raha tagasi koju jõuab.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s