BHFi võlakirjade pakkumise tulemus

Nüüd on see siis juhtunud! Baltic Horizon andis täna börsi vahendusel teada, et institutsionaalsetele investoritele suunatud võlakirjapakkumine 30 miljoni euro ulatuses on läbi viidud.

Tsiteerin:

Baltic Horizon Fond (Fond), millele S&P Global Rating omistas turu keskmise suurusega ettevõtete krediidivõimelisuse hinnangus (Mid-Market Evaluation) reitingu ‘MM3’, on lõpetanud  5-aastase tagamata võlakirjade (Võlakirjad) kogusummas 30 miljonit Eurot (30,000 Võlakirja nominaalväärtusega 1 000 Eurot iga Võlakiri) märkimise. Võlakirjade fikseeritud intressimäär on 4,25%, mida makstakse kvartaalselt. Tehing viidi läbi suunatud emissioonina ja märkimises osalesid Balti riikide institutsionaalsed investorid, kelle hulgas olid peamiselt pensionifondid, varahaldurid, kindlustusseltsid ja pangad. Emitent esitab taotluse Võlakirjade noteerimiseks Nasdaq Tallinn nimekirjas.

Minu spekulatsioon intressimäära osas oli suhteliselt lähedane tegelikkusele. Arvasin, et fond suudab intressimäära hoida vahemikus 3,5%-4,0%, kuid tegelikkuseks kujunes 4,25%. Põhilisteks ostjateks olid pensionifondid, mistõttu mul tekib tõsine küsimus, et mille pagana pärast võlakirjad börsil kaubeldavaks soovitakse teha? Pensionifond neid “maasikaid” käest ei anna, sest kohalikult turult pole lihtsalt midagi muud võtta ja hiljem saab tuututada, et Eesti majandust on arendatud. See on sedakorda ka tõde.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s