Bondora, katse Z

Osad inimesed on koerainimesed. Teised jällegi kassiinimesed. Ja siis tulevad need eksootiliste loomade inimesed, kes tarantleid ja madusid kodus peavad. Bondorasse investeerimisega on mul täpselt selline tunne, et portfelli on sattunud üks tarantel, mis vale käsitlemise korral sutsaka kirja paneb. Sutsakaid on aja jooksul tulnud rohkem kui enam mäletada jõuab!

Bondora fookus on täna Saksamaal. Riigil, kus elab 82 miljonit inimest ja kus ühe euro turunduskulu tegemisel on võimalik märksa rohkem investeeringuraha koguda kui Eestis. Tegelikult nad turundavad küllaltki ebameeldivalt ka sellises riigis nagu Youtube. Tahad videot vaadata, siis kõigepeal räägib Temiloluwa Sulle sellest, kuidas Bondorasse investeerima peaks tulema ja kui Sa oled vapper, siis nii minuti-kahe pärast reklaam lõppeb ja saad oma soovitud videot vaatama hakata. Kusjuures “Skip ad” nupp puudub! Nutad ja vaatad.

Otsustasin, et kuivõrd viimasest teravast sutsakast on omajagu aega möödas, siis oleks paras aeg üks profülaktiline doos peale võtta. Minu teine konto on pikalt istunud punases. Ühel heal hetkel nii mõni aeg tagasi otsustasin rohelised investeeringud likvideerida ja raha kanda erinevatesse võimalustesse, s.h. Mintosesse. Mogo cashback oli sedavõrd atraktiivne, et olukorra ärakasutamine tundus loogiline. Alles jäänud punased laenud pidid saama portfelli kuuendaks pensionisambaks. Ajapikku selgus, et ega sealt punastest midagi suuremat tagasi ei tulnud. Sent siit, kaks senti sealt ja nii see sendikraani tilkumine välja nägi.

Kuna ühel heal hetkel oli nii soovituskoodist kui tagasitiksuvatest laenudest kuni paarkümmend eurot kontole kogunenud, siis otsustasin järelturult rohelisi toimivaid laene portfelli korjama hakata. Olen ka punaseid laene järelturul suure allahindlusega müünud, et uut hobi rahastada.

By no means on tegu tõsise ettevõtmisega, mida investeerimiseks nimetada võiks. Ostan laenutükke, mis on isegi alla 1 euro, sest kontol rohkemaks raha ei jätku. Uut raha meelega peale kandma ei hakka, sest ma ei ole veendunud oma oskustes teha Bondoras paremat tulemust kui nt Mintoses.

Miks ma seda siis teen? Eks ikka seetõttu, et inimesel peab olema mingi hobi. Ega sa ju tarantlit jõulupraeks kasvata! Teisalt ei ole mul suurt mõtet viie euro kaupa raha välja kanda, pigem jooksutan kord-kaks päevas paikamääratud filtrit, mis aitab sobivaid laene leida. Mine tea, äkki saab ka kümne aasta pärast suurt võidutantsu teha.

Millised on Sinu praegused kogemused Bondoraga? Jäta meile oma kommentaar!

Laenud minu portfellis, Bondora.com

10 kommentaari “Bondora, katse Z

 1. Eduard

  Praegused kogemused on sellised, et uut raha sinna ei lisa, üritasin 2017a jooksul veel olemasolev raha reinvesteerida, kuid vaadates statistikat otsustasin, et kasulikum oleks see raha tõepoolest Mintosesse tuua. Seega hakkan vaikselt raha välja kandma.
  Portfellis on jäänud natuke üle 4200€ eest laene, millest üle 2000€ on punased või kollased (punaseid on vist rohkem). Märtsi kuu puhas tulu oli 10(!)€.
  2017 võtsin ainult AA ja A laene, millest 17% on ka punased ja kollased juba.
  nii et mida kiiremini Bondorast välja saad, seda paremini vist 🙂

  Liked by 1 person

 2. Urmo

  Ma alustasin 2015. a augustis Bondorga. Hetkel on suurem osa portfellist punane (likviidsemad müüsin 2017 aasta II pooles väiks + maha) ning pigem sooviks väljuda kui juurde osta. Kuna minu jaoks ei ole Bondoras väga suured summad, siis koolirahaks pole ka patt maksta.

  Liked by 1 person

 3. dasdasd

  Youtube reklaamide vastu aitab äpp “Youtube optimizer”. Peaks olema nii chromel kui ka firefoxil olemas. Väga mõnus asi, võimalik enda eelistuste järgi seadistada.

  Liked by 1 person

 4. algaja

  Minu esimesed investeeringud Bondoras olid 2014. aasta augustis, samal aastal sain ma 20-aastaseks ning mõtlesin, et peaks vaikselt investeerimisega tegelema hakkama. Iga kuiselt hakkasin paarkümmend eurot Bondorasse sisse panema.
  Pea 2 aastat panin väikestes summades kontole raha juurde (kokku investeerisin 348,49€), kuid siis märkasin, et see platvorm on täitsa surnud ja kollaseid ning punaseid laene on ebareaalselt palju. Vahet pole kas investeerisid HR või AA lanudesse, enamus läksid mingi aja pärast punaseks …
  Siis kui uus portfelli haldur välja tuli, panin Portfolio PRO käima ning investeerib ainult Eesti AA, A ja B laenudesse, pakkumise suurus 1€.
  Nüüd pole 2 aastat sinna sentigi juurde pannud ning lasknud sellel esialgses ~350 euri tiirelda ja raha juurde teha.

  Märtsi planeeritud intressid olid 9,41€, kuid sain ainult 3,9€ …
  Laenude põhiosajääk hetkel 502,68€ ning 4 aastaga kokku teeninud tulu 139,85€.

  Nagu ikka, siis võin ainult iseennast süüdistada, olin loll ja investeerisin sellistesse lanudesse, kust midagi tagasi ei saa. Küll aga näitab see ka seda, et Bondorat vapsee ei huvita, mis taustaga inimestele laene antakse. Pea kõik Hispaania laenud on kollased/punased …

  Igatahes mina Bondorat ei soovitaks, minu arust hetkel üks halvimaid kohti, kus investeerida.

  Liked by 1 person

 5. Märten

  Nojah, laias laastus sama lugu mis teistel. Väljsin kõigist likviidsetest laenudest, nüüd on järgi jäänud 2100 euro eest “punaseid”. Üllataval kombel, aeg ajalt mingid hammasrattad liiguvad ja olen viimase 3 kuu jooksul ühe 70 ja kaks 100 eurost laenuosa tagasi saanud. Koos (!) intresside ja viivistega muuseas.

  Oli minu esimene ja ka kindla peale viimane katsetus ühisrahastusega, kooliraha jääb kuskil 800 euro tuuri.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s