Kinnisvara ühisrahastuses taas uus tulija?

Sõbrad! Vaikselt hakkab tekkima selline dejavu tunne. Kui buumiaastal 2007. tegid ilma sendioksjonite keskkonnad, siis buumiaasta 2018. on selgelt kinnisvaraga seotud ühisrahastusportaalide päralt. Neid tekib rohkem kui enam üles lugeda jaksaks!

Äsja kirjutasime Läti ettevõtmisest Crowdestor, kes on viimastest tulijatest kõige võib-olla kõige perspektiivikam. Mõnevõrra vähem usaldust tekitab SpotOfInvest eelkõige konkureeriva Crowdestate portaali suunas viitamisel lehel “Meist”. Nüüd on turule tulemas reinvest24 nimeline portaal, mis väidab, et nad on tänaseks juba 10 miljoni euro eest projekte rahastanud ning 3 miljonit eurot kapitali investoritele tagastanud.

Screen Shot 2018-03-29 at 15.57.10.png
Allikas: reinvest24.com veebileht

Portaali taga seisab ettevõte Reinvest24 OÜ, mis inforegistri andmetel on asutatud möödunud aasta detsembris. Ettevõtte juhatuses on Aleksandr Najanzin, kelle kohta võib laiast veebist leida viiteid, et tegu on pigem mänguasjamüüja, kui kinnisvaraärimehega. Osavad ärimehed suudavad olla edukad väga erinevatel elualadel, kuid kui oled tõstnud üle 10 miljoni euro kapitali, siis on keeruline mõista kuidas palgatöö aitab investeeringute portfellile keskenduda.

Reinvest24.com kohaselt on vähemalt kahest projektist tänaseks väljutud. Ühel juhul on tegu Perton Ehituse Hermanni maja projektiga aadressi Ao 2, Tallinn ning teisel juhul Ferro Residentsidega, mida arendab Kaamos Gruppi kuuluv ettevõte. Kuivõrd Ferro Residentside müük alles algas ning projekti kohta täpsemat infot saada ei ole, siis jääb selgusetuks mida täpsemalt antud projektis finantseeriti. Või kas üldse?

Screen Shot 2018-03-29 at 16.13.14.png

Kokkuvõttes soovtan investoritel hoida külma pead ja nõuda infot, mis tõendaks, et portaali meeskond on tõepoolest projektid ellu viinud. Seniks aga vaadake pigem distantsilt ja proovige hinnata, kas selline portaal võiks 10 aasta pärast jätkuvalt toimekas olla?

Üks kommentaar “Kinnisvara ühisrahastuses taas uus tulija?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s