Frugal February: teine nädal

Teeme Investeerimisraadioga Eesti Vabariigi 100 sünnipäevanädalal puhkuse. Seega paras aeg teha kokkuvõte kuidas läks mul säästliku veebruari teisel nädalal.

Teine nädal on läinud kiirelt. Ostsime lapsega poest 5 eurose kelgu ja kuigi ma kartsin, et peale paari allalaskmist on kelgust vaid pilpad järgi, siis kelk tõestas vastupidist. Jätkuvalt seisab ukse kõrval järgmise mäekorra ootel.

Eestlasele ikka meeldib omanik olla. Aga omanikustaatusega kaasnevad kulud..

Kuna eelmisel nädalal puhkasin, siis otsustasin auto viia hooldusesse. Üldiselt olen õlivahetuse teinud iga 10 000 kilomeetri tagant (diislile soovitatud välp), siis seekord oli ees nõks üle 9 000 km. Nii möödaminnes ütlesin oma remondimehele, et autol on turbo jälle õhtal. Käitub täpselt nii nagu varem: jõnksutab kuniks ei võta turbot üldse enam järgi. Remondimees tegi kiire inspektsiooni ja ütles, et viga on õhulugejas, mille tõttu turbo avariiseisundisse viskab. Sai ka see ära vahetatud ning hoobilt sai mu emotsioonide najal hellitavalt “300 euroseks künaks” nimetatud Avensisest jälle soliidne sõiduvahend.

Juba leidsin postkastist uue liikluskindlustuspakkumise. Kindlustus saab läbi alles märtsis, kuid ega raha on vaja võimalikult kiiresti kokku korjata. Ega Buffett niisama erinevate kindlustusseltside omanikuks pole, free float on magus! Kirjutasin ennast äsjahiljuti Saaremaalt ümber Tallinna ning tavapärase 25 euro asemel pean välja käima ca 60 eurot 6 kuu eest. Ilmselgelt on mu säästuplaan saanud tagurpidise mõtte: kuidas vaid saaks rohkem kulutada!

Toitumisega olid asjad seekord pigem hästi. Kuniks avastasin Maxima kampaanialehe ja selle, et mähkmed maksavad 0,22 eurot tükist ning piimapaki saab jälle 9,95 euroga! Mul nagu oleks mingi teema nende lapseasjadega. Loomulikult käisime kohe seejärel poes ja avastasime, et paljud toidukaubad olid soodsamad. Ikka ja jälle toodi põhjuseks EV100 üritust. Talleggi klassikaline ahjukana oli 2,99 eurot kilo, 3,8-4,2% Alma täispiim 0,59 eurot liiter ning Merevaiku sai 0,89 eurot pakist. Seega on kapp head-paremat täis, kuid hinda maksin võib-olla 70% tavapärasest. Arve oli üle 50 euro ehk kokkuvõttes tugev võit! Jah, siin võib nüüd rääkida, et “osta e-poest” ja “sinu aeg on kõvasti kallim kui see tund, mis sa poeskäigule kulutad”, siis ma ütlen, et toidupoes käimine ei ole minu jaoks kohustus, vaid see on mõnes mõttes auru välja laskmise koht. Olgem ausad: õhtul kell 19 paiku ei hakka ma investeeringuid analüüsima, vaid tegelen lapsega. Poeskäik on üheks selliseks võimaluseks, kus toast välja saame (eriti täna, kus väljas paugutab -15..-25 kraadi pakast ja kelgumäele väga ei tihka).

Ma olen varasemalt kirjutanud oma numismaatikahobist siin. Kuna münte tuleb igal aastal välja vaid teatud hulk ja Eesti mõlemad mündid sätiti kohe aasta algusesse, siis sai raha kulutatud pisut müntidele. Tellimus ammu tehtud, kuid Omniva näitab, et raha on saadud, kuid tellimust kokku pandud ei ole. Ma siin omakeskis mõtlen, et kuna nende IT-süsteem jooksis tellimise tegemise päeval täiesti maha ja paljud jäid müntidest ilma suure nõudluse tõttu, siis huvitav, kas tellimuse protsessimine võtab kaua aega seetõttu, et nad alles otsivad, kus need mündikastid füüsiliselt asuvad?

Seoses müntidega aga tekkis mul üks põnev mõte. Loodan, et juba peagi suudan ka teostada ja siis saan sellest veidi laiemalt rääkida.

Kokkuvõttes tuleb nentida, et toidu kategoorias suutsin olla enam-vähem mõistlik, kuid muud kulud tõmbasid rahakoti rauad laiali ja kui ma nii jätkan, siis puhub rahakotis tuul ennem kui kuu jõuab vahetuda.

 

2 kommentaari “Frugal February: teine nädal

  1. Even

    E-poest tellimise kohta ütleks, et see on jätkuvalt vaid teie privileeg. Peale mitut aastat lubamist pole teenindus piirkonda endiselt laiendatud.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s