Investeeri projekti, kuhu saad kodu osta!

Kui kunagi Estateguru ja Crowdestate tegevust alustasid, siis minu salajaseks unistuseks oli investeerida sellisesse projekti, kuhu eluaseme soetada kavatsen. Minu kavala plaani kohaselt oleksin kogu korteri sissemakseks kogutud raha projekti investeerinud ning seejärel üritanud arendajaga jõuda kokkuleppele, et ta hoiab mingit korterit mulle kuniks projekt läbi saab. Oleks arendajal kohe müük tehtud, mul aga korter olemas.

Kuigi huvitavaid projekte on küllaga pakutud, siis tüüpilisele eestlasele kohaselt oli muru liiga sinine ja esmaspäevad udused. Ja üleüldse on Soomes palgad kõrgemad! Miks peaks keegi siia üldse jääma! Ja kui kõik Soome emigreeruvad, siis jääb Eesti tühjaks ja nagunii saab kinnisvara purumuidu kätte (haah!). Kinnisvara buumib nii, et foorumites lausa kurdetakse: köögimööblit ei ole võimalik enam osta! Ostjaid olevat nii palju, et saepuruplaadid, akutrellid ja töömehed on otsa saanud, kes neile kõigile mööbli teeks.

Estategurusse on jõudnud üks projekt, mis aga minu kunagist unistust täidab. Tallinna külje alla Tabasalus on Tamme tänavale planeeritud ridaelamute projekt. Kõigpealt saad investeerida maa tagatisel 11%+1% intressimääraga ning tagatipuks antakse  soovijatele võimalus osta korter mõnevõrra soodsamalt:

EstateGuru investorile eripakkumine!

– Investor, kes investeerib min.  €1000 saab korteri ostul allahindlust 1%
– Kes investeerib üle €5000, saab allahindlust 2%
– Kes investeerib üle €10 000 saab allahindlust 3%.
– Kes investeerib üle €50 000 saab allahindlust 5%

Korteri broneerimisel tuleb kasutada märksõna “EstateGuru”

Raha üritatakse tõsta veidi alla 300 000 euro, LTV 63% juures. Tagatiseks maa, mille peale Tamme kodud tulema peaksid.

10 000 euro investeerimisel on olukord magus: 12% intressi ja 5% soodukat. Boksi hinnad algavad 195 tuhandest eurost ehk sisuliselt on sinna investeerides võimalik oma raha duubeldada.

Vägev! Ma ei hakka kaasa rääkima hindade osas. Ridaelamuboksi ma endale vaadanud ei ole, mistõttu ma ei tea, kas see hind on keskmine või kallis. Mind aga kõnetab fakt, et oleme lõpuks jõudnud sinna faasi, kus uuel elanikul on võimalik endale sobiva eluaseme loomisel varakult kaasa rääkida. Rohkem oleks huvitav näha neid projekte, kus ettevõtted näevad investorites potentsiaalseid kliente ja seeläbi maandatakse riske / määramatust.  Puudu on ka sellistest juhtumitest, kus omakapitalina raha kaasavad ettevõtted investorites töötajaid näeksid. Või arvete rahastamise kaudu toodetele soodustusi pakuksid.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s