Ühisrahastuse kampaaniatest

Ühisrahastuses on päris palju huvitavaid kampaaniaid käimas, mille abil saad oma tootlust mõnevõrra suurendada. Tegime Kristiga ka ühe kiire saate Investeerimisraadios just selle sama teema kohta. Kuula siit.

Omaette filosoofiline küsimus on ühisrahastus kui varaklass ja sellesse investeerimine. Oletades, et oled teinud otsuse mingi osa portfellist ühisrahastusse tuua, siis tekib kohe küsimus, et kuhu, miks ja kuidas? Valikut on vastikult palju. Isegi nii palju, et kui kõikidesse portaalidesse paigutada 1 000 eurot, siis on meil vaja vähemalt 15 000 eurot ja ka siis ei saa tegelikult kõiki portaale portfelli võetud. Teisalt võib aga küsida, et kas kõike ongi vaja võtta?

Tihe konkurents tähendab, et portaalid peavad välja mõtlema uusi viise, kuidas raha portaali meelitada. See euro, mille ühes portaalis investeerid, jääb teises investeerimata ja portaalid teavad seda väga hästi.

Kui üldse ühisrahastuses investeerimist alustada, siis esimese kitsenduse võiks teha nende portaalide osas, kes on ajalooliselt suutnud tugevat laenumahtu genereerida. Pole mõtet kohe liituda järjekordse uue portaaliga, sest tegelikult ei ole teada portaali ärimudel ja jätkusuutlikkus. Seetõttu langeb esmane valik kohe Läti portaali Mintose peale, kes ühes kalendrikuus vahendab 40-50 miljoni euro vahel laene!

Koostöös Mogoga pakutakse võimalust investeerida sõidukiga tagatud autolaenudesse ning kui võtad laenud põhiturult ja laenu pikkus on 48-59 kuud, siis makstakse 4% laenusummast 6 tööpäeva jooksul kontole tagasi. Kui laenu pikkus on üle 60 kuu, siis on cashbacki määr 5%. Investeerides 12% intressimääraga ja 65 kuu pikkusega laenulepingusse 10 eurot saad 0,5 eurot tagasi. Hommikul tööle sõites jäin mõtlema nii, et 12% intressimääraga laen tasub ca 1% laenu väärtusest intressi ühes kuus. Seega kasutades cashbacki võimalust saan kohe 4 või 5 kuu intressi kätte, lisaks hakkab iga kuu intress ikkagi laekuma.

Mintose ja Mogo koostöövorm ei ole Mintose portaalis ainukene. Mintose ja Lendo cashbacki kampaania raames pakutakse Lendo kiirlaenude eest 1,5% raha tagasi, kui investeerida põhiturul üle 9 kuu pikkustesse laenudesse. Laenud tuleb samuti osta põhiturult ning enne ostmist on vaja kampaanias osalemiseks oma konto registreerida kampaanialehel! PS! Pane tähele, et kampaaniatel on oma aeg, mille jooksul nad kehtivad. Uute kampaaniate tulekul peab ennast iga kord uuesti registreerima.

Untitled
Mogo kampaania Mintoses kestab kuni 16.02.2018

Mogo cashbacki puhul arvutasin 1000 euro peal välja, et kui jaanuaris investeerin selle summa ühekordselt 5% cashbackiga laenudesse, siis saan esimesel kuul 50 eurot raha tagasi ning 10 eurot intressitulu. Eeldusel, et raha reinvesteerin, siis aasta lõpuks oleks konto väärtus üle 1182 euro ehk kirvemeetodi tootluseks tuleks 18,2%. Kui cashbacki mitte kasutada, siis oleks portfelli väärtus 1126 eurot ning tootlus 12,6%.

Eesti hüpoteeklaenude vahendaja Estateguru oli võib-olla esimene, kes cashbackiga turule tuli. Tõsi, seal on kampaania piiratud 3 kuuga ning üldiselt antakse soovituskoodiga registreerujatele 0,5% investeeringute väärtusest tagasi. Kuna Estateguru investorite hulk on täna veidi alla 10 000 investori, siis otsutas Estateguru pakkuda kuni 11 000 investori liitumiseni 1% raha tagasi. 50 euro investeerimisel saad seega 0,5 eurot järgmiste investeeringute tegemiseks kontole. Kui otsustad ilma soovituskoodita registreeruda, siis lisaraha ei teeni, mistõttu tasub uute portaalidega liitudes ennem uurida, kas koode/kuponge pakutakse. Raha makstakse välja siis, kui laenutaotlus saab rahastatud.

Oma soovitusprogramm on olemas ka Bondoral, kes uuele liitujale pakub 5 eurot investeerimisraha. Kuna minimaalne investeeringusumma saab olla 1 euro, siis on võimalik Bondora arvelt 5 laenu portfelli saada.

Miks on soovituskoodide ja kupongide kasutamine või kampaaniatesse registreerimine  oluline?

Piltlikult öeldes on tegu arbitraaživõimalusega, kus portaal maksab sama riski eest lisaboonust. Kui Sul on nii ehk naa plaanis Mintoses Mogo pikaajalistesse laenudesse investeerida, siis sa võtad riski nii ehk naa. Miks mitte juba valida sama riski eest kõrgem tootlus? Seega, ennem kui hakkad uues portaalis investeerima käi ja küsi oma sõpradelt igaks juhuks üle, äkki kellelgi on soovituslinki või mõnda koodi pakkuda?

Võid koodid ja lingid võtta ka siit:

Investeeri Mintoses
Investeeri Estategurus
Investeeri Bondoras
Investeeri VIAINVESTIS

Enne investeerimist pea plaani, kas selline investeering Sinu portfelli üldse sobida võiks! “Free money!” mõtteviisi järgi investeerimine ei ole arukas, seega pead olema eneses kindel ennem investeeringute tegemist, et need on sobivad Sinu pikaajaliste investeerimiseesmärkide saavutamiseks!

6 kommentaari “Ühisrahastuse kampaaniatest

 1. Huviline

  Küsimus Mogo cashback kohta.
  Investeerisin 100.- ja senini kahele laenule on jõudnud laekuda cashback(ülejäänu alles tulemas). Kontojäägi all näitab sentides tagastatud põhiosa, aga investeerinute suurus on vähenenud ~99.- kanti. See tähendab, et tagastati investeeritud põhiosa.
  Nüüd, kas intressi makstakse esialgse investeeritud 100.- pealt või põhiosa jäägilt milleks 99 eur?
  Kas see cashback programm üldse toimib kui tagastatakse vaid mu enese investeeritu ( investeeringute portfell selle võrra ju kahaneb) kui tagastatud põhiosa pealt isegi intressi enam ei laeku?

  Meeldib

 2. Tauri

  Hei!
  Cashback töötab üldiselt nii, et kõigepealt “enrollid” ennast kampaaniasse (kontrollida saad siit: https://www.mintos.com/en/campaigns/), siis teed investeeringu ning tavaliselt järgmise nädala esmaspäeval või teisipäeval kantakse Sinu investeeritud summalt tagasi tingimustele vastav summa.

  Kui investeerisid 100 eurot ja panid kõige pikemaajalistesse laenudesse, siis peaksid cashbacki saama tagasi 5 eurot (selle saad omakorda ringlema panna ja jälle 5% teenida). Pealehel saad kontrollida oma cashbacki summat, seal on olemas selline lahter nagu “Campaign Rewards”. Teine võimalus on kontrollida “Account Statementi” alt sissekantud raha “Deposits”. Seal on kirjas nii: “Cashback bonus”.

  Üldiselt makstakse tagasi ikkagi algse investeeringu pealt. See ei ole investori süü, et vahepeal midagi tagasi makstakse. Ma ei ole ka kampaania tingimustest muud välja lugenud, seega usaldan seda, et esialgne summa saab arvestatud.

  Sinu investeeringute portfell ei vähene. Seda karta ei maksa. Kui Sul on probleeme, siis kirjuta mulle läbi kontaktivormi (https://isepankur.wordpress.com/rahapuu/) ja vaatame koos üle! 🙂

  Meeldib

 3. Huviline

  Tänan põhjaliku vastu eest.
  Praeguseks olen aru saanud, et investeeritud laenu põhiosa tagastus nimetusega “principal received” on siiski laenu osaline tagastamine teadmata põhjusel aga tegu ei olnud cashback tagastusega.
  See tekitas segadust, sest portfelli jääk oli tagastuse võrra vähenenud.
  Loodetavalt õige cashback siis alles saabub ja samuti “campaign rewards” saab kuvama summat vastavalt.
  Tegu minu esimese investeeringuga Mintosesse, seega vabandan segaduse üle. 🙂

  Meeldib

 4. Karin

  Tere! Kas ma saan õigesti aru, et kui Auto Invest Remaining Loan Term seadistada vähemalt 48 kuu peale, siis programm valib mulle tehingud, kust saan cashbacki 4%? Ehk kas cashbacki saamiseks on oluline laenu kogukestvus või jäänud kuude arv?

  Meeldib

  • Tauri

   Tere, Karin!

   Jah, põhiturul (Primary Market) investeeriva Auto Investi profiili seade Remaining Loan Term peaks olema suurem kui 48 kuud. Sellega saad 4% raha tagasi.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s