Mintos maksab raha tagasi

Ühisrahstusportaalide kõige suuremaks probleemiks on nõudluse ja pakkumise tasakaalustamine. Eriti hästi kehtib selline reegel Mintose laadsete portaalide puhul, kus meele järgi tuleb olla nii investoritele kui laenukontoritele. Kui aga tasakaal paigast nihkub, siis on kibekiiresti vaja midagi ette võtta.

Kui intressimäärad on liiga madalad, siis investorid ei ole nõus raha välja andma (võetud risk peab saama kompenseeritud). Kui aga intressimäärad on liiga kõrged, siis majanduslikult mõtlevad laenukontorid ei soovi raha kaasata (laen on kohustis). Siiski aga ei maksa eeldada, et tasakaalustumine toimub silmapilkselt, mistõttu intressimäärade kõikumine toimub nö lainetena: kord on intressid üleval, siis jälle kukuvad ära.

Viimased kuud on näha olnud esimest: laenukontorid teevad enne jõule meeleheitlikke katseid raha kaasata, sest iga inimene soovib endale jõuluperioodil parimat lubada. Intressimäärad on kerkinud 12% pealt juba pea 15% peale, kusjuures selline pakkumine sisaldab tagasiostugarantiid (loe siit tagasiostugarantii kohta).

Mintos tuli täna välja pakkumisega, kus kuni 31. detsembrini 2017 tehtud investeeringutelt maksavad nemad investoritele 2% – 5% raha tagasi. Selleks tuleb ennast kindlasti kirja panna siin leheküljel vajutades nupukest “Enroll me“. Cashbacki protsent sõltub laenu pikkusest ehk mida pikem on laenuleping, seda suurem on tagasimakse osakaal investeeringust. Kuivõrd iga protsendipunktikene aitab tootlust kergitada, siis kasutage võimalust!

Head jõuluaega!

PS! Mind on viimasel ajal hakanud huvitama UNC (uncirculated) 2 eurosed mälestusmündid (nn commemorative coins). Euroopas (ja Eestis) käib päris vilgas kauplemine / kogumine. Eriti üllatas, et näiteks Monaco 2 eurose sertifitseeritud mündid maksid paar aastat tagasi uuena 300 eurot, kuid täna on hind kohati üle 1000 euro. Kas keegi lugejatest tegeleb euromündite kollektsioneerimisega?

10 kommentaari “Mintos maksab raha tagasi

 1. Rahalood

  poetasin ka mõnisada eurot selle peale 60-m. mintose laenudesse. No vaatab kuidas see cashback toimib. Võiks ju lihtsalt intressi kergitada, mis skeemitavad sellise asjaga

  Meeldib

 2. Tauri

  Cashbacki taga seisab Mintos. Intressi kergitab iga loan originator ise ja oma taluvuspiiri silmas pidades, seega cashback tuleneb otseselt Mintose vajadusest leida juurde uusi investeeringuid ükskõik milisele originatorile. Hetkel võidavad sellest ilmselt Mozipo, mogo, Lendo jne.
  Ühesõnaga, häid jõule Mintose poolt! 🙂

  Meeldib

 3. maus

  Väike nipp: ostaks üle 60 kuu tähtajaga BBG laene, mis on 30-60 päeva viivises ja järgmine maksepäev kohe saabumas. Ehk siis heal juhul laekub mõne päeva jooksul 5% preemia + kogu põhiosa + intress. Seejärel saadad raha uuele ringile kuni kampaania veel kestab. Arvamused?

  Meeldib

   • Tauri

    Noh, ma mõtlesin, et panen kõik madalama intressimääraga laenud müüki ja konverteerin saadud raha pikaajalistesse laenudesse, kuid Mintos arvas, et ma tegelen DDos rünnakuga ja nüüd kontrollib iga lehemuutust, et ega ma ikka pahandust tee. Ma ei kujuta ette kuidas Sinu plaan töötada võiks. 🙂

    Meeldib

   • maus

    Suure rahaga trikitamine ilmselt paistaks läbi jah, kuid mõne tehinguga võiks siiski katsetada. Kahjuks pole endal hetkel Mintoses vabu vahendeid ja pangaülekanded võtavad aega. Samas, eks neid “kavalpäid” leidu seal muidugi teisigi ja sobilikke laene ei pruugi kauaks jätkuda.

    Meeldib

   • Tauri

    Kuna cashbacki makstakse perioodil tehtud investeeringute eest, siis tegelikult ei tohiks olla vahet, kas investeerid täna või viimasel kampaaniapäeval.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s