Milliseid podcaste kuulan, vol 2

Aastakene ja veidi rohkemgi kirjutasin üles need podcastid, mis minu Player FM nimistust leida võib. Osad neist on minu jaoks oma väärtuse minetanud ning asemele on tulnud mõned uued.

Esimese “Milliseid podcaste kuulan?” artikli võib leida siit.

Jätkuvalt kuulan The Investors Podcasti, mis on USA versioon meie Investeerimisraadiost. Stig ja Preston räägivad investeeringutest ja makromajandusest, kuid samas on saatesse külalistena saanud päris prominentseid tegeleasi, nt Jesse Itzler (Atlanta Hawksi omanik), Jesse Felder (ex-fondijuht), Jim Rogers (maailmakuulus investor) ning Ed Thrope (investor, fondijuht ja kasiinode hirm). Ma usun, et peagi suudavad nad Bridgewatersi Ray Dalio saatesse meelitada, sest (a) nad tegid Dalio viimasest raamatust kokkuvõtte (Principles) ning (b) peale seda Dalio kiitis neid Twitteris. Kui Investeerimisraadio kuulamisest aega üle jääb, siis soovitan TIPi ette võtta! Osad tulevad välja kord nädalas pühapäeviti.

Stacking Benjamins ei ole enam minu kõige kuulatavam podcast, kuid jätkuvalt võib ta TOP 5 hulka ära mahutada. Joe ja OG (other guy) peavad ajakirjalaadset podcasti, kus on omad segmendid (headlines, Joe’s moms neighbourgh Doug’s trivia, Your questions jne) ning nädala viimane saade keskendub ümarlauale, kuhu Joe kutsub 2-3 huvitavat inimest. OG saab reedeti vaba päeva ning teda kuuleb vaid esmaspäevases ja kolmapäevases saates.

Kindla koha minu kuulamistes on võtnud Realvision TV saatejuhtide tehtav Adventures in Finance. Kahjuks Aron Chan lahkus peale esimest hooaega ettevõttest, kuid Grant Williams suudab jätkuvalt väga huvitavat sisu toota. Saated on jaotatud kahte ossa, kus esimeses puudutatakse mingisugust teemat ning teises võetakse ette mõni kuulus investor, kes räägib mõnest investeerimisveast (Things I got wrong segment). Teises hooajas on asi läinud selles mõttes huvitavaks, et Grant saadab kõik külalised Elon Muski raketiga Marsile ja palub kaasa võtta ühe raamatu, CD, filmi, tehnoloogiavidina ja meeldejääva tsitaadi. Üks tüüp plaanis seksroboti kaasa võtta, sest mis sa seal ikka üksi teed. ( 😀 )

Neljapäeviti tuleb välja mitmeid episoode (s.h. Adventures in Finance) ning kindlasti ootan Mebane Faberi The Meb Faber Showd. Cambria investeerimisfondid saavutasid hiljuti 1 miljardi dollari hallatava mahu taseme ning kuigi Cambria investeeringutest Meb palju ei räägi (ei tohi tulenevalt SECi tingimustest), siis investeerimine on ikkagi teemaks. Meb ütleb enda kohta quant ja paigutub trendijälgijate hulka. Saates on sageli huvitavaid külalisi investeerimismaailmast.

Mõnevõrra vähem kuulan Jesse Felderi Super Investors … and the Art of Wordly Wisdomit. Tal käib lindistmine vist hooti, sest vahest tuleb ilusti saateid välja ja siis jälle ei tule. Samas on Jesse saated alati huvitavad ja nimekirjast välja visata ei tohi. Teemaks ikka ja jälle investeerimine ja suurema pildi vaatamine ning seda ebakorrapäratult neljapäeviti.

Nüüd tuleb kõige huvitavam podcast üldse. Ma isegi ei mäleta kuidas ma selle podcasti avastasin, kuid need on saated, mida ma ei suuda enam kuulamata jätta. Tegu on The James Altucher Showga, kus nagu nimigi ütleb, intervjueerib James Altucher väga erineva kaliibriga inimesi. Sealhulgas sportlased, näitlejad, ettevõtjad jne. James on selles mõttes minu iidol, et tema valmistab oma saated alati väga detailselt ette. Tegelikult võib öelda, et meil Investeerimisraadios on samasugune kvaliteet olemas, ent Jamesi sügavus on midagi fenomenaalset. Viimati rääkis ta Floyd Landisega ning kuigi James ise väidab, et spordist ta ei tea midagi, siis oskas väga vabalt välja tuua fakte, mida lihtsalt peab teadma. Kes ei tea, siis Floyd Landis võitis 2006. aastal Tour de France ja jäi seejärel dopinguga vahele, tõmmates kaasa ka mitmekordse TdFi võtja Lance Armstrongi. Täna elab Landis Colorados ja tegeleb marihuaanaäriga (seal legaalne). Uus osa tuleb välja kohati üle päeva ja on kuni 90 minutit pikk.

Selgelt vähem olen kuulanud Freakonomics RadioSmart Passive Income ja Market Foolery saateid. Kuigi üritan vähemalt Freakonomicsilt kõik ära kuulata, siis ma ei oota neljapäeva selle pärast, et neid peale panna saaks, vaid, et kõigepealt kuulata mitmed teised ära ja kui aega üle jääb, siis panen ka Freakonomicsi mängima. Podcastil on sisu, kuid minu huvid on mõnevõrra muutunud. SPI kuulamine on suhteliselt nulli kukkunud ja MFi kuulan, kui on 10-15 minutit pausi ja klapid käepärast võtta.

Noah Kagan Presents on ka mõnevõrra vaiksemaks jäänud. Siiski, viimasel ajal on Noah väga põnevaid külalisi külla kutsunud, nt JT McCormick rääkis, kuidas ta isa suutis küla peal 23 teadaolevat last valmis meisterdada ning kuidas ta suurim trauma oli siis, kui isa uus naine, kes oli juhuslikult prostituut, tõi kusagile hotelli järjekordse kliendi ning toona vaid 9-aastane JT sunniti 6-kuuse poolõega lõõskava suve kätte hotelli parklas, et kasuema saaks … raha teenida. Trauma ei tekkinud võõrasema vajadustest, vaid sellest, et 9-aastane pandi valvama imikut. Ja see imik karjus ning lõpuks viskas noorel poisil kops üle maksa ning viskas imiku diivanile. Muretseda ei maksa, imik jäi ellu ja ca 30 aastat hiljem palus JT isa matustel õelt vabandust, et nii tegi. Noah on selles mõttes huvitav, et ta suudab rääkida tabuteemadest vabalt ning see aitab mõnevõrra kaasa maailma paremale mõistmisele. Mis on ühe või teise indiviidi motiivid, kuidas olukordi tõlgendada?

Uue tulijana lisaksin Invest Like the Best saate, kus sarnaselt Faberile räägib Patrick O’Shaugnessy finantsteemadest. Sealhulgas kaasab palju huvitavaid inimesi, nt Dhani Jones oli NHLi mängija, kuid samas tegeles investeerimisega ja tal oli oma telesaade. Kuna ma suhteliselt hiljuti alles taasavastasin ILtB, siis regulaarsuse kohta ei oska veel midagi konkreetset välja tuua.

Loomulikult on esindatud Peter Rentoni Lend Academy Podcast, kus räägitakse finantstehnoloogiast ja alternatiivsest rahastamisest (s.h. ühisrahastusest). Saated viimasel ajal igal nädalal korra, varasemalt oli “every now and then”. 

Täiesti uuena hakkasin taaskuulama Radical Personal Financekus Joshua Sheats räägib personal finance teemadel. Viimane saade oli päris põnev teemal, kuidas matkabusside remondiäriga võiks tegeleda noor inimene. Tänapäeval on paraku nii, et head töötajat on raske leida, sest keegi ei viitsi pingutada ning seetõttu on tulevikus kõik hands on töötegijad hinnas. Võiks kasutada õpipoisi lahendust, kus gümnaasiumite ja ülikoolide asemel läheb noor inimene asja õppima nii nagu vanasti seda tehti: tahtsid sepaks saada, siis õppisidki sepa juures. Matkabussi näide oli muidugi väga kitsas nišš, kuid Joshua toonitas, et seda teemat tuleks laiendada ning tegu oli kõigest ühe näitega mitmetest võimalikest.

Loobusin kuulamast Listen Money Mattersi podasti peale seda kui Andrewile Twitteris kirjutasin, et binaarsete optsioonidega sellise podcasti reklaamimine pole eetiline. Tal oli minu arvamusest pohhui. Mul nende podcastist siis ka. Newtoni III seadus ehk F=-F.

Samamoodi ole minu nimekirjas Nathan Latka the Top Entrepreneur podcast, sest kuigi tegu on väga huvitava saatega (s.h. on mitut eestlast intervjueeritud), siis mul ei ole lihtsalt olnud aega ja motivatsiooni teda kuulata (ta on oma olemuselt agressiivne ja see väsitab kui päeva lõpus kuulata).

Money for the Rest of Us podcasti ei ole minu nimekirjas enam ammu. Ei teagi miks, ilmselt väsitas ära. Hetkel avastan, et ainus eesti keelne ja tõsiselt eestimeelne podcast on telefoni vahetusega ära ununenud. Pean tagasi lisama Rainer Sternfeldi Globaalsed eestlased. 

Milliseid podcaste Sina kuulad?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s