Lugemist ootavate raamatute järjekord vaid kasvab

Bookdepository teeb aeg-ajalt sooduskampaaniaid ning loomulikult on Tauril tarvis võimalust kasutada ja hunnikute viisi raamatuid koju tellida. Ka sedakorda olen postkastist leidnud kolm raamatukest, mis hetkel veel vaid suurendavad minu raamaturiiulit, kuid tulevikus (peale kooliaega) saavad kindlasti loetud.

Disclaimer: Kui ostad mõne raamatu BD veebist, siis antakse selle eest Rahapuu blogile krediiti uute raamatute ostuks. Toode Sinu jaoks kallimaks ei lähe. 

Kuigi Audibles’i kaudu oleks võimalik osta audioraamatuid, sest neid on märksa lihtsam kuulata, siis olen teadlikult koostanud Bookdepositorys nii nimetatud soovinimekirja ehk Whislisti, kuhu märgin üles kõik need põnevad raamatud, mis ühest või teisest blogist läbi käivad. Saaks ka Amazoni Kindle e-lugeri osta ja raamatuid sinna sisse kuhjata, kuid olen ikka ja jälle leidnud ennast mõttelt, et selline miniatuurne raamatukogu peab uues kodus olemas olema. Umbes nagu igal normaalsel inimesel on köök või WC pott olemas. Seetõttu on veel tulemas näiteks Ben Horowitzi “The Hard Thing About Hard Things“, mille sain ca 15 euroga (hetkel hinnaks 18 eurot või rohkem). Audioraamatute kahjuks räägib ka fakt, et mul on kümnete tundide jagu põnevaid podcaste kuulamata.

Nagu allolevalt pildilt näha võib, siis kätte olen saanud:

IMG_20171113_231143_HDR.jpg

Sun Tzu oli Hiina väejuht, sõjastrateeg ja filosoof, kes elas umbes 500 aastat enne Kristust. Investeerimismaailmas soovitatakse Sun Tzu raamatut lugeda just selle perspektiiviga, et kuidas Sina suudaksid edu saavutada nii, et käsi kohe räpaseks tegema ei peaks. Piltlikult öeldes mõistus võidab toore jõu.

Malcolm Gladwelli sulest on ilmunud mitmeid raamatuid. Tema vast kõige kuulsam raamat “Outliers” on mul samuti olemas ning selle olen jõudnud isegi läbi lugeda. Kuivõrd mulle meeldis Gladwelli lähenemine ja loogika esimeses raamatus, siis otsustasin soovide nimekirja lisada “The Tipping Pointi”. Nagu nimigi vihjab on “The Tipping Pointi” sisuks uurida kuidas üks väikene mõjutus võib olla murdepunktiks. Näiteks kuidas kõigest ühest inimesest võib asjaolude kokkulangemisel saada alguse haigusepideemia või kuidas väike, kuid täpne lüke õiges suunas võib kaasa tuua kuritegude vähenemise. Üldiselt on raamat väikeses formaadis ning pelgalt 260 lehekülge, seega pigem ennustaks kiiret lugemist.

Edward O. Thropi raamatuidee sain The Investors Podcastist, kus Preston ja Stig kutsusid Ed Thorpi saatekülaliseks. Peale selle osa kuulamist panin raamatu kohe soovinimekirja ja jäin ootama, millal soodukad tulema hakkavad. Raamat on ise juba jõulisem (ca 380 lk, suurem köide), kuid hästi põnev lugemine. Ameerikas on neil selleks isegi väljend olemas: pageturner, mistõttu olen selle raamatuga umbes poole peale jõudnud. Thorp on siis mees, kes on pärit maalt, kuid kolis noore ja iseseisvana linna ning jõudis ülikooli professoriks välja. Raamatus räägib Thorp kuidas ta käis Las Vegases kasiinodes Blackjacki mängimas ning kaartide lugemisega mõistis, et tal on maja ees teatud juhtudel eelis. Kõige huvitavam on siinkohal see, et ta rääkis päris avalikult, et on leidnud viisi, kuidas kasiinodele vastu saada. Esialgu teda kuigi tõsiselt ei võetud, kuid aja jooksul selgus, et mees tunneb tehnikat ja enamus kasiinosid keelasid tal mängimise. Blackjack ei olnud siiski ainukene mäng, milles Throp soovis näidata kasiinodele, et neid saab nende enda mängus põlvili suruda. Samal ajal simuleeris Thorp ruletilauaga, et mõista kuidas kuuli kukkumine võiks anda hinnangu kuhu kuulikene lõpuks pidama jääb. Seda raamatut saab isegi poole lugemisega soovitada!

Kui kellelgi on huvitavaid raamatumõtteid, siis andke teada! Mul on praegu ca 30 raamatut nimekirjas küll olemas, kuid nendest võib-olla 5-7 tk on sellised, mida võiks kapi peale osta. Ülejäänud on sellised so-so.

Kes aga tunneb kirge ärirahanduse vastu, siis mul on praegu kolm raamatut koolis pooleli, mida võiks soovitada (kõik on omas elemendis huvitavad):

  1. Intermediate Accounting IFRS edition. Kieso, Weygandt, Warfield
  2. Principles of Corporate Finance. Brealy, Myers, Allen
  3. Introductory Econometrics for Finance. Brooks

Üks kommentaar “Lugemist ootavate raamatute järjekord vaid kasvab

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s