MoneyZen Rahapuu portfellis, november 2017

Screen Shot 2017-11-12 at 23.42.52Teate, sõbrad! Aasta hakkab lõppema ja oleks tarvis üle vaadata mõned mulle kui eraisikule kuuluvad ühisrahastuse kontod. Alustame pihta MoneyZenist, mida lühidalt võiksin enda jaoks kirjeldada kui aeglase tati venimist. Ei ole sealt seda laenumahtu näha olemas ega tulemas. Seega pole pidanud oma otsuseid ümber mõtlema ja olen jätkanud investeeringute likvideerimise protsessiga.

Eelmist ülevaadet loe siit.

Portaali olen aja jooksul kandnud 645 eurot (pluss ühe sendi sinna otsa tulenevalt kontotuvastuse vajadusest), millest omakorda 505 eurot olen uuesti välja võtnud. Umbes 75 eurot on vaba rahana veel ootel, kuid kuna iga väljakandega rakendub 0,5 eurone teenustasu, siis ei ole kiirustanud väljakannetega. MoneyZeni kriitikaks peaks ütlema, et nemad on vist suhteliselt üks ja ainukene, kes virtuaalkontolt pangakontole kande eest raha küsib (Omaraha.ee siiski ka!). Kuivõrd investorina olen otsuse teinud, siis see 50 senti ei hoia mind siin kinni, vaid tekitab pigem tuska, sest lõppkokkuvõttes minu raha tootlus langeb kui ma ei saa seda raha kasutada.

Kurat, ma nii tahtsin, et MoneyZenist saaks asja. Danieliga olen mitmel korral kokku saanud ning ta on korra isegi meil Investeerimisraadios külas käinud (saade 37). Ääretult toredad vestlused on olnud. Tõesti oleks tahtnud, et seal hakkaks püss paukuma, kuid tänaseks on jätkuvalt laenumaht alla 100 tuhande euro kuus.

Rahapuu portfell:

Screen Shot 2017-11-12 at 23.46.06.png

Investeeringuid on mul veel 311 euro väärtuses. Kui teeme eelduse, et kogu raha tuleb tagasi (mida on raske uskuda), siis oleks portfelli väärtuseks ca 890 eurot, millest varade väärtus on 386 eurot ning väljakantud raha 505 eurot. See indikeerib, et ROI oleks positiivne, sest minu raha on mängus olnud 645 eurot. XIRRi jooksutanud ei ole, kuid võib-olla tulevikus kui asjale joon alla tõmmatud, peaks ära tegema.

Portfelli koosseis hetkel:

 • Legal Action, 29tk
 • Võlgade sissenõudmine, 2tk
 • Zen-3, 1tk
 • Zen-2, 3tk
 • Zen-1, 1tk
 • Zen, 22tk
 • Ennetähtaegselt tasutud, 40tk
 • Resolved Legal Action, 4tk
 • Tähtaegselt tasutud, 9tk

Seega, 111 laenutükist on 53tk ühel või teisel viisil oma lõpu leidnud. Üle poole on aktiivsed ja minule kurvastuseks on nii mõnigi neist 84 kuuline laen. Kuigi hinnakirjas on viide müügivõimalusele olemas, siis ma ei suutnud leida kohta kuidas seda teha saaks.

Neist portaalidest, kust eraisikuna väljun, olen raha aeg-ajalt välja kandnud. Üldiselt majandan selle raha edasi LHV Kasvukontole, kus ta kord kvartalist grammikese dividendi teenib. Sellise käigu mõte (1) korrastada portfelli ja (2) tõsta aktsiate osakaalu portfellis.

Kuidas Teil olukord MoneyZeni investeeringutega? Kirjuta mõte kommentaariks! Aitäh! 🙂

 

4 kommentaari “MoneyZen Rahapuu portfellis, november 2017

 1. investriss

  Samamoodi väljun hetkel MZ portaalist ja kannan sealt tuleva raha pigem Mintosesse.
  Lisaks väiksele mahule ei ole ma rahul, kuidas seal hapuks läinud laene käsitletakse. Sisuliselt on kahe laenu puhul viimane sissekanne juulist ja rohkem infot pole, mis sellest laenust edasi saab või millal saab. Selles osas on Omaraha suhtlus investoritega ikka tükk maad parem.

  Meeldib

 2. Kristo

  Tere
  Võtan ka MZ juba aasta jagu raha välja ja paigutan selle enda sellel aastal asutatud ettevõttesse. Ettevõtte alt MZ uuesti investeerima ei plaani hakata, kuna tundub, et raha liigub seal ikka väga vaevaliselt. Võlgnevuses laenulepinguid on ikka üksjagu. Portfell on sama suur kui Sinul. 470 euro ulatuses on raha veel lepingutes kinni ja vaikselt tuleb seda tagasi.

  Aga mõtlesin, et täna on ehk hea aega meenutada 2013.a. kui sattusin täiesti juhuslikult seda blogi lugema ja võtsin enda jaoks vastu otsuse, et peaks selle investeerimisteemaga tutvust tegema. Tänaseks olen ma jõudnud niikaugele, et olen loonud ettevõtte ja majandan selle kaudu. Eraisikuna väljun kõigist ühisrahastusportaalidest. Jätkan ettevõtte alt. igatahes õppimist palju ja avastamisrõõmu kuhjaga.

  Igatahes jõudu ja edu Sulle! On olnud alati huvitav Sinu postitusi lugeda.

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s