Bondora, november 2016

Bondora laenumahud novembris ületasid 3 miljoni piiri. Tegu on esimese kuuga Bondora ajaloos, mil üle 3 miljoni euro on suudetud laenumahtu genereerida.

Rekordiline 3,3 miljonit eurot on senisest 2,8 miljonist eurost tugevalt üle, kusjuures aasta tagasi (nov 2015) oli tulemuseks tagasihoidlikud 1,5 miljonit eurot.

bo.png
www.bondora.com

Bondora Rahapuu portfellis (ettevõtte konto)

Suures pildis oli november veidi parem oktoobrist eeskätt parema laekumise poolest. Põhiosa tuli koju 97% planeeritust ning intressi vastavalt 81%. Samuti oli kasum* veidi kõrgem ehk  27 eurot.

* kasum = laekunud intress + laekunud põhiosa – planeeritud põhiosa

bon.png
www.bondora.com

TTM return ehk jooksva 12 kuu kasumi põhjal arvestatud (sissemaksete) tootlus on ca 21,8%. Arvutada saab teda nii:

TTM return = 12 x kasum / sissemaksed

Portfelli väärtuse põhjal oleks TTM tootluseks kujunenud 19,89%. Mõnes mõttes on see isegi õigem number, sest näitab kui edukalt suudan raha kasvatada sõltumata raha päritolust (kas sissemakse või varasemalt laekunud intress).

Novembris kutsus Martha Skirta meid Kristiga Bondorasse külla, et saaksime Bondora tegemistest rohkem aimu. Üldiselt on tore näha, et blogijate / podcasteritega võetakse Bondora poolt ühendust ning jagatakse mõtteid-ideid tuleviku kohta. Samas midagi väga põhjapanevalt rabavat me teada ei saanud. Kurss on jätkuvalt sama: kasvatada laenumahte ja parandada sisemist efektiivsust.

Kuidas Sinu investeeringutel novembrikuus läks?

5 kommentaari “Bondora, november 2016

 1. morca

  Mis see Bondora tegelik küllakutsumise eesmärk oli? Kui ma ise otsi kokku peaksin vedama, siis kipuks arvama, et see oli seotud te investeerimisraadio novembri alguse saatega, kus Bondora sai te käest minu silmis väga valusalt vastu näppe (eriti selle saate ~29-30 minuti peal) ja nad soovisid seepeale kohe asju siluma hakata.

  Meeldib

  • Tauri

   Eks nad kindlasti soovisid oma vaadet edasi anda, kuid suures pildis sellist silumist ei olnud nagu ette kujutada võiks.

   Selge on see, et meil oli oma nägemus viimase aja muutustest ning need ei kattu Bondora eesmärkidega. Kuigi me mõistame, kuhu suunda Bondora liigub ja ettevõtte perspektiivist on see ilmselt õige suund, siis keskmisest aktiivsem investor peaks võib-olla otsima mujalt investeerimisvõimalusi.

   Meeldib

 2. hans

  Tere. Ei näe küll kuidagi põhjust Bondor efektiivsusesse uskuda, sest alates oktoobri keskpaigast ei ole õnnestunud läbi API + Beeplus investeerida ühtegi laenu. Järjest rohkem tundub, et API kaudu investeeriad tahetakse üldse välja suruda või siis PMi kasutama ja seepärast kaalun tõsiselt Bondoras investeerimise lõpetamist.

  Meeldib

  • Tauri

   API kaudu investeeriva raha hulk on väga marginaalne portfellihalduriga võrreldes, seetõttu on Bondora jaoks efektiivsem arendada portfellihalduriga seonduvat.

   Meeldib

 3. Tafka

  Veider on lugeda iganädalasi ülevaateid Bondoralt, mis nagu utsitaks investoreid oma portfelli peenhäälestama, rääkides, millised uued numbrid on kuskile vaatesse või tabelisse juurde lisatud.
  Häälestada midagi pole aga võimalik, sest portfellihalduri seadistusvõimalused on sisuliselt olematud. Portfellihalduriga leppijaid ilmselgelt sedasorti numbrid ei huvita ja Bondora on ju ka ise deklareerinud, et aktiivsed investorid pole enam neil sihtgrupiks. Miks siis püüavad uudiskirjad teistsugust muljet jätta?

  API kaudu väikeste summadega pole enam mitu kuud üldse löögile pääsenud. Portfellihaldur teeb puhta vuugi, ülejäänud laenupakkumised reastatakse suuruse järgi ning seega võig 5 või 10 € kaupa võimalikult paljudesse laenulepingutesse panustamise rahumeeli ära unustada.
  Mitte HR laenude intressid on ka sügisest liikunud samasse kanti mujal jagatavate kinnisvara tagatisel laenudega.

  Ühesõnaga, kui ma juhtumisi ei taha ES HR laenudesse investeerida ning ei taha ka kogu igakuist säästu Bondoras API kaudu ühteainsasse laenu panustada, siis siin platvormil investeerida ei ole enam kuidagi võimalik.
  Oli ilus, kuni kestis. Nüüd olen ainult raha välja võtma sealt jäänud, et mujale paigutada. (API-callid siiski igaks juhuks praegu veel tiksuvad – ehk midagi näkkab või midagi muutub portaali loogikas.)

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s