Estategurus uskumatu tootlus, kuid siiski väljun

Ilmselgelt on tegu klikipüüdja pealkirjaga, sest kes ei tahaks teada, miks inimene heast peast jookseb uskumatu tootluse eest minema?

estateTegelikult ei maksa siit intriige otsida, sest olen pikemat aega eraisikule kuuluvaid investeeringuid rahaks teinud. Kätte hakkab jõudma see aeg, kus vaikselt tuleb oma kodu otsima hakata ning selleks tarbeks on parem raha kontol kui kusagil investeeringutes. Likvideerimiskirvest olen näinud Bondora, Crowdestate ja Estateguru investeeringutele, kusjuures Bondora järelturg töötab päris hästi! Mõne aja pärast loodan siiski naasta, sest ühisrahastuse kontseptsioon on minu jaoks üheksas maailmaime! Väidetavalt oli Einstein liitintressi tituleerinud kaheksandaks maailmaimeks.

Portfelli tulusus 12,20%

Estateguru portaali olen raha kandnud kokku täpselt 100 eurot, millele kunagi ammu lisas Estateguru ise 50 eurot. Seega “algkapitali” oli 150 eurot, mis kõigi loogika kohaselt oleks pidanud mahtuma maksimaalselt 3 projekti. Siiski on minu portfellis kokku 8 projekti, millest 2 projekti on juba lõppenud (augusti-septembri jooksul peaks 3 projekti veel läbi saama). Lõppenud projektide tulususeks kuvab Estateguru 12,20% ehk täpselt sinna auku, kuhu mina oma ühisrahastuse investeeringutega senimaani püüelnud olen.


Keskmine laenu suurus EstateGurus >> €160 620
Keskmine laenu ja tagatisvara väärtuse suhe (LTV) >> 59.48%
Keskmine intress investorile >> 11.12%
Tänaseks on investorid teeninud kokku >> €343 415
Tagastatud laenude põhiosa >> €2 509 881
Viivises laene (üle 45 päeva) >> 0.0%

Investeeritud kokku >> €9 637 193
Rahastatud projektide tagatiste koguväärtus >> €17 633 890
Rahastatud projektide arv >> 60
Registreerunud investoreid 27-st riigist >> 4216

Allikas: Estateguru (seisuga 24.07.2016)


Estateguru on näidanud väga head stabiilsust, sest ükski rahastatud projektidest ei ole üle 45 päeva viivises. Viiviseid küll juhtub, kuid enamasti suudetakse probleemid küllaltki kiiresti lahendada.

Läheme nüüd minu “uskumatu” tootluse juurde. Selleks tegin lihtsakoelise matemaatikatehte Excelis, kus kirjutasin kuupäevade kõrvale need summad, mis ma ise kandsin Estategurusse. Viimase kuupäeva kõrvale kirjutasin tänase portfelli väärtuse, kuhu olid lisatud “Soovitusraha”, “Raha tagasi”, “Saadud intress” ja “Saadud viivised”. Excel kuvab tootluseks 540% (aastas). Müstiline!

Tegelikult on selline tootlus tulnud Estateguru soovitusprogrammi kaudu. Palju häid investoreid on kasutanud registreerimisel koodi EGU00075 ning selle kaudu maksis Estateguru nii investorile kui mulle 0,5% investori investeeritud summalt. Kummarduse tahaks teha sellele investorile, kes 2 korda on investeerinud nii suure summa, et soovitusraha tuli üle 200 euro ühe projekti kohta. Uskumatu, affiliate marketing töötab ka Eestis! Aitäh!

EG account

Viimasel ajal on Estategurusse lisandunud päris mitu sellist projekti, kus näpud on sügelema hakanud. Võib-olla kõige südamelähedasem on praegune Veskimöldre II arenduse 1. etapi projekt, sest sõidan sellest arendusest vahest mööda ja ikka on põnev näha, mis vahepeal on muutunud. Teisalt, vaadates projekti kruntide hinnakirja, siis tuleb konkreetne ahastus peale: ca 100 000 eurot 1500 ruutmeetrise krundi eest? Kes on need perekonnad, kes suudavad maksta sellise ulmelise summa krundi eest asukohas, mis tegelikult isegi ei ole hea! Lasteaed on küll lähedal, kool samuti Laagris olemas, kuid töötav inimene liigub ilmselt siiski Kesklinna / Lasnamäe kanti (tööstusparkidesse). Sestap oleks Rae vald neile parem valik, isegi Haaberstist läbi minnes jõuab Sinilille piirkonda kiiremini. Krundi hinnale tuleks lisada juurde maja hind, mis täna jääb eelduslikult 1000€/m2 juurde ehk tagasihoidlik 4-toaline võiks maksta 100 000€, kokku minimaalselt 200 000€. Oletame, et peres teenivad ema ja isa mõlemad keskmist palka (70% teenivad vähem ja 30% rohkem keskmisest palgast), siis netotulu on pere kohta 1730€.

SEB pank kirjutab:

Kõigi laenu- ja liisingumaksete summa võib olla kuni 50% netosissetulekust. Tegelik maksimaalne laenumaksete määr sõltub sissetuleku suurusest ja pereliikmete arvust.

Maksimaalselt saaks meie näidispere kulutada 865 eurot laenude ja liisingute peale. Kindlasti on sellises kohas vaja emale ja isale mõlemale oma autot ehk arvestuslikult 300€ kulub autode liisingumakseteks, seega eluasemele jääb ca 565€/kuus. KV.ee laenukalkulaator pakub sellisele kuumaksele järgmiseid tingimusi: 10% sisse, 30 aastat, 2,5% intressimäär, laenusumma 160 000€.

Seega ilmselgelt on see piirkond mõeldud pigem rikkamale kontingendile. Isegi Sinilille piirkonna puhul oleks vaja rohkem raha või kõrgemat palka.

Sujuvalt läks teema Estateguru pealt üle krundi hindade peale (jäin mõttesse, et äkki meil on buum?). Sobilik aeg minna välja jalutama ja kuulata BiggerPocketsi kinnisvarateemalise podcasti. 🙂

Üks kommentaar “Estategurus uskumatu tootlus, kuid siiski väljun

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s