Sõda ja rahu

Öeldakse, et päevad on pikad, kuid aastad on lühikesed. Rutiinselt igal argipäeval tööle minna ja sealt hiljem koju tulla loob mingisuguse käitumismustri, mille järgi toimetame. Näiteks tööle sõidame enamasti mööda samat teed, auto pargime tavapärasesse kohta ja nii edasi. Mis oleks aga siis kui sõidaksime mõned korrad kuidagi muud moodi tööle või pargime auto kusagile kaugemale? Harjumatu ja võõras.

Osalesin viimase nädala jooksul Kaitseliidu korraldatud reservõppekogunemisel Läänetorm 2016, mis võimaldas tsiviilelust korraks kõrvale astuda tundmaks harjumatut ja võõrast. Alguses mõtlesin, et olengi Facebookist ja muudest tsiviilhüvedest täiesti eemal, kuid inimloomuse nõrkus sundis mind vahest ikkagi netti kiikama. Ning need paganama akupangad, mis lubavad telefoni akut metsas laadida, on saatanast! Ühesõnaga täielikku kontakti tsiviileluga ei kaotanud, kuid siiski piisavalt palju, et tagasi tulles teada saada, et

  • Lending Clubi CEO Renaud Laplanche tegi pättust ning nõukogu tagandas mehe
  • Bondora tuli välja investoritele mõeldud veebikeskkonnaga
  • Crowdestate üks projekt on vahepeal juba tagasi tulnud
  • Estateguru on vahendanud mõne projekti

Lending Clubi uudist pean alles veidikene seedima, sest seal tundub, et on tegu lausa 3 erineva intsidendiga. Tegu on ikka väga tugeva löögiga meie sektorile ning ilmselt uudistesaates võtame asja rohkem luubi alla.

Bondora uuendus on lahe. Mulle täitsa meeldib see, mis esmapilgul näen. Esialgne vaade on piisavalt minimalistlik, samas on võimalik minna päris detaili. Kuigi midagi uut ei ole juurde toodud, siis ümberkorralduste tõttu on süsteemi kasutamine (vähemalt minu jaoks) intuitiivsem.

Teel Tallinna mõtlesin, et kas tasuks Investeerimisraadios käsitleda riigieelarve ja kaitsekulutuste teemat (seoses õppusega). Indiviidil on suurimaks mureks tema raha, kuid ühiskonnal üldine kaitsevõime, et indiviid saaks investeeringuid teha ja selle pealt tulu teenida. Mulle tundub huvitav teema, kuidas Teile? Jäta oma arvamus kommentaariumisse!

Ühesõnaga sõda ja rahu on olnud mitmel rindel. Ühisrahastusele keskendunud blogina tekitab minus ärevust Ameerikas toimuv. Prosper vallandab väga suure hulga inimesi, Lending Club sahkerdab ning OnDecki tulemused polnud päris oodatud vahemikus.

Ahjaa, ei tohi ka ära unustada kõiki neid toredaid inimesi, kes Investeerimisraadiole häid soove on edastanud. Meie esimene aasta sai just täis ning kuulajaskond on jätkuvalt tublis kasvus.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s