Mis on uudist?

Vahepeal on juhtunud nii palju erinevaid põnevaid asju, mis vajaksid eraldi postitust.

  • LendIt konverents Londonis (20-21. oktoober)
  • Crowdestate tuli välja uue platvormiga
  • Estateguru kaudu rahastati 535 tuhande eurone projekt
  • Bondora teeb jätkuvalt midagi, millest väga hästi ma veel aru saanud ei ole
  • Fundwise kaudu rahastust otsinud Siidrikoda kandis osakud investorite väärtpaberikontole
  • Jaak Roosaare kinnisvarateemaline raamat on valmis tellimiseks
  • Investeerimisraadio kaassaatejuht Kristi Saare korraldab Naisinvestorite Klubiga naistele väga suure ürituse novembris
  • Rahafoorum korraldab samuti novembris ühisrahastusteemalise koolituse, kus olen ka ise paneelis esindatud

LendIt konverents Londonis

LendIt Europe on kõige suurem ühisrahastusteemaline konverents, mida käesoleva aasta jooksul Euroopas korraldatakse. Sinna tulevad kokku kõik sektori olulised inimesed Euroopast, Hiinast kui Ameerikast. Eestist olid esindatud mitmed platvormid, näiteks Bondora ja Investly. Konverents annab üldiselt huvitava ülevaate sektori trendidest ning sageli teavitatakse murrangulistest uudistest (näiteks Funding Circle ostis ära Zencapi). Isiklikult ei ole jõudnud veel kõiki slaide läbi uurida ning kuna videod ettekannetest ei ole veel üles tulnud, siis ootan põnevusega mõnda rahulikku nädalavahetust, kus rahulikult saan materjali läbi töötada.

Crowdestate tuli välja uue platvormiga

Umbes augusti lõpust saadik olen oodanud Crowdestate uue platvormi väljatulekut. Eelmine lahendus oli suures pildis pisut kohmakas ning eks see oli ka põhjus, miks Crowdestate otsustas uue arenduse kasuks. Tänaseks on üleminek toimunud. Tahaks siinkohal kiita Crowdestate, kes näitas muutuste kommunikeerimisel kuidas tuleks investoritega suhelda. Enne platvormi vahetust tuli kiri, et nüüd mõne päeva jooksul hakkame tegema. Ülemineku ajal oli ilusti aktiveeritud blogikeskkond, mis pildi ja teksti kujul andis märku, et tehakse tarkvara vahetust ning sellega kaasneb andmete ülekanne ning oma parool tuleb sisestada selleks ette nähtud lingile. Kui tarkvaravahetus oli toimunud, siis tekkis selle kohta uus postitus, et nüüd on kõik korras ja normaalne toimimine saab jätkuda.

Võtmetegurid, millest Crowdestate kinni pidas:

  1. ajaline määratlus (hakkame tegema, teeme, tegime ära)
  2. mida tuleb teha (sõnaselged kirjad, et parool tuleb vahetada)

Estateguru kaudu rahastati 535 tuhande eurone projekt

Tegelikult rahastati Estateguru kaudu küllaltki väikese ajavahemiku jooksul kaks projekti kogusummas 759 tuhat eurot. Esimene nendest Toome puiestee arendus Nõmmel ning teine Mardi tänava uusarenduskorterid Kesklinnas.

Bondora teeb jätkuvalt midagi, millest väga hästi ma veel aru saanud ei ole

Bondora on taaskord värvanud investorsuhtlusele inimese, kes küllalki sagedasti kirjutab erinevatel teemadel Bondora blogis. Minu jaoks on tegu positiivse nähtusega, et investoritel on võimalik taaskord suhelda läbi mingisuguse avaliku kanali ettevõttega. Eraldiseisvate isiklike kirjade kirjutamine kulutab liigselt ressurssi, mistõttu peaksid platvormid seadma fookuse pigem avalikule suhtlusele, kus kõik saavad algallikast info.

Samal ajal LendIt konverentsiga tutvustas Bondora investoritele uut juhtpaneeli oma investeeringute haldamiseks. Positiivselt poolelt anti muudatustest paar päeva ette teada. Negatiivse poole pealt jäeti teavitamata (vähemalt mina ei osanud kusagilt välja lugeda) uuest võimalusest: nimelt on võimalik nüüdsest punaseid lepinguid järelturul müüa. Samuti on muutunud konto väärtuse arvestamise meetod, mistõttu kuvatakse nüüd mahakantud rahana … ma isegi ei tea mida. Viivises laenude graafikujärgne põhiosa kuni tänaseni? Või on sinna ka intressid juurde arvestatud, mis on kätte saadud?

Samuti muutub passiivse investeerimise puhul portfellihalduslik pool. Jällegi tutvustatakse mingisugust uut haldurit, mis hakkab mingisuguse optimaalse arvestusmeetodi järgi laene portfelli võtma. Kuna tegu on sisuliselt ühe nupulise portfellihalduriga, kus saad vaid oodatavat tootlust määrata, siis võib juhtuda, et Bondora plaanide kohaselt investeerid kohe uute turgude laenudesse, kui need peaks tulema. Slovakkiaga läksid asjad halvasti ning start Soomes ja Hispaanias oli nõrk. Ma ei soovi, et minu rahaga uusi turge katsetatakse ja kuna ma ei ole ka veendunud, et uue turu puhul suudab Bondora kohe kõik õigesti hinnastada, siis olengi kahtleval seisukohal: kas keerata haldur kinni või mitte?

Suures plaanis saan ma jätkuvalt Bondora suunast aru. Lihtsalt asja juures on detaile, mille loogika ei ole päris mokkamööda.

Fundwise kaudu rahastust otsinud Siidrikoda kandis osakud investorite väärtpaberikontole

Mõned päevad tagasi nägin oma LHV konto kaudu, et minu väärtpaberikontole on kantud alternatiivse investeeringuna Siidrikoja üks osak. Põhimõtteliselt võib öelda, et olen taas osanik.

Jaak Roosaare kinnisvarateemaline raamat on valmis tellimiseks

Jaak Roosaare kirjutas mõni aeg tagasi “Rikkaks saamise õpiku”. Peatselt on välja tulemas vaid kinnisvara teemat kajastav “Kinnisvaraga rikkaks saamise õpik”, mis on eeltellitav Jaagu blogi kaudu hinnaga 14€ (postikulu on hinnas sees, pealekauba saad pühenduse Jaagult!). Uuri siit.
PS! Jaak, trüki raamat ka inglise keeles ja anna järgmise suve raamatumüüjatele USAsse paar alusetäit raamatuid kaasa! 🙂

Investeerimisraadio kaassaatejuht Kristi Saare korraldab Naisinvestorite Klubiga naistele väga suure ürituse novembris

Ürituse link on siin.

Naised, siin on Teie võimalus vägevate inimestega kokku saada ja koos mõtiskleda investeerimise teemadel! Esinejad tunduvad huvitavad ning kahe sõbranna kaasavõtmisel saab piletihinnalt soodukat! Minu meelest väärt diil.

Rahafoorum korraldab samuti novembris ühisrahastusteemalise koolituse, kus olen ka ise paneelis esindatud

Ürituse link on siin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s