Estateguru suund peaks Investly muretsema panema!

estateMitte kuigi palju aega tagasi tõi Estateguru turule Viimsis, Vardi 7 aadressil asuva hüpoteegiga tagatud laenuprojekti. Täna tutvustati omakorda Uue-Kastani Villa projekti, mis esmapilgul ei erine kuigivõrd Vardi 7 projektist! (Muuseas, mis nende ‘villade’ ja ‘residentsidega’ on, mis viimasel ajal projektidele sappa kihutatakse?)

Siiski! Mõlemal juhul on tegu laenuga, mille arvelt rahastatakse mõne ettevõtte tegevust. Täpselt see, millega Investly üritab leiba teenida! Lihtsalt Estateguru laenumahud on märkimisväärselt suuremad, intress on madalam ning laen on esimese (Uue-Kastani Villa) või teise (Vardi 7) järgu hüpoteegiga koormatud Estateguru investorite kasuks. Investly, millal faktooringuteenusega välja tulete? 🙂

Kindel on see, et Estateguru on märkimisväärselt oma usalduskrediiti kasvatanud. Tööpäeva pikkuse aja jooksul on ca 50 tuhat eurot kokku kogutud, mis tähendab, et sama tempo jätkudes on Uue-Kastani Villa projekt täidetud lähima 24 tunni jooksul.

Investeerin projekti 75 eurot

Minu Estateguru kontol seisab pikemat aega mõnisada eurot investeerimist ootavat kapitali. Peale põgusat analüüsi otsustasin, et tagasihoidlik 75 eurot võib projekti kindlasti panustada, rohkem ei oleks tänase portfellistrateegia põhjal väga mõtet kiirustada.

Uue-Kastani Villa iseloomustus

 • Mulle meeldib, et maja on hinnatud alla 200 000 euro väärtusele (täpsemalt 198 000€). Olles viimasel ajal küllaltki palju erinevaid kortereid ja maju piilunud, siis investorile vähesobilik kõhutunne peab hinnangut pigem adekvaatseks. Sealjuures tuleks arvestada, et laenu soovitakse 66% kinnisvara väärtusest ehk kuni 130 000 eurot.
 • Laenu formaalselt võttev Imera Kaubandus OÜ on tegutsenud 2000. aastast alates ning seal peaks väidetavalt töötama 6-15 inimest.
 • Laenuvõtja juhatus annab lisaks tagatisele ka isikliku käenduse kogu laenu ulatuses – kuigi juhatus võib koosneda ühest liikmest, siis lisatagatis on teretulnud  näidates laenuvõtja usku teenindada laenu korrektselt.
 • Intressimaksed toimuvad igakuiselt, kuid laenu põhiosa tagastatakse laenulepingu lõppedes 18 kuu pärast. Intressi makstakse 12% laenusummalt (jääk ei vähene ajas).
 • Kui vinguda sõnastuse kallal, siis 2008. aastal ehitatud tagatise seisukorra kohta on kirjutatud “Kõik on uus”. Kui nii, siis tähendab, et majas ei ole keegi kunagi elanud ning see on hooldamata. Kui oleks olnud “uueväärne”, siis võiks sellest pisut teistmoodi aru saada. Selline nokkimine on vajalik seetõttu, et kui ebakõlasid on liiati palju, siis on selge, et objekti üritatakse iga hinna eest tagatiseks seada. Tasub väikestele asjadele rõhku pöörata!

Kokkuvõte

Laenutaotlusest liiga palju infot välja lugeda ei saanud. Laenu taotletakse kinnisvarasse investeerimise eesmärgil, kuid kas see tähendab, et seni müügi ja teenindusega tegelev ettevõte on endale mingisugust põhitegevusega seotud objekti ostmas või on tegu kinnisvara arendamisega?

Suures plaanis tuleks jälgida nelja asja: intress, laenusumma, periood ning tagatise väärtus ja adekvaatsus. Alati tuleb arvestada, et kui objekt upakile läheb, siis kas meil on sealt võimalik välja tulla? Praegusel juhul minu investeerimisotsuse juures ei tundunud ükski number ansamblist liiga väljas olevat.

Kas Sina osaled selles projektis? Kui leiad, et Rahapuu blogi loob Sinu jaoks mingisugust väärtust, siis jäta oma mõte artikli kommentaariumisse või hinda seda postitust 5-tärni skaalal. Tänu tagasisidele oskame hinnata milliseid artikleid Rahapuu blogi lugejad siin näha soovivad. Aitäh! 🙂

Müügijutt

Soovitades EstateGuru.eu* investeerimiskeskkonda oma sõpradele, teenite mõlemad lisaraha.

Kui sõber teeb investeeringu, lisab EstateGuru* omalt poolt kõikidelt sõbra poolt esimese aasta jooksul edukalt rahastatud investeeringutelt 0,5% investeeringu mahust nii Sinu kui sõbra investeerimiskontole!

Teie soovituskood on: EGU00075*. 

12 kommentaari “Estateguru suund peaks Investly muretsema panema!

 1. rahakratt

  Olen sinuga samamoodi meelestatud ja väike panus läheb projekti tiirlema. Peamiselt on LTV see, mille järgi ise hindan ja selle projekti puhul tunduvad näitajad paigas olevat.

  Aga kui räägid projekti sõnastusest (uueväärne vs uus), siis palun kirjuta ka ise üks koht õigesti. Ei ole olemas laenu teenendamist, on laenu teenindamine. Muidu väga ladus blogi ja jutt!

  Meeldib

  • Tauri

   🙂 Hehee, ma olen kusjuures korra saanud vastu päid-jalgu, sest ühes kontekstis läks eraviisilises vestluses vaidluseks, et kas on antud juhul teenindamine või teenenedamine. Mulle toona öeldi, et teenindad kassas, teenendad laenu. 🙂

   Meeldib

   • rahakratt

    See on umbes sama loogika, et kui keedad kartuleid, siis on õige öelda pliital aga kui praed, siis pliidil 🙂
    Eksis see, kes sulle nii ütles. Usu mind.

    Meeldib

  • Tauri

   Estateguru vastus oli selline, et juhul kui maja peaks minema müügiks, siis on laenuvõtja kohustatud maksma minimaalselt 4 kuu intressid välja koos põhiosaga. Lisaks ei saa Estateguru võtta vastutust kolmandate osapoolte ees, kes ei ole nende seotud. Antud juhul müüja Domus Kinnisvara ning nende poolt pakutav informatsioon.

   Meeldib

  • Taavi Pertman

   Tundub, et kuulutus nüüdseks kadunud? Sellised ebakõlad muidugi ei ärata just usaldusväärsust? 24900 ja 6000 tunduvad täitsa arvestatavad erinevused või müüdi seal mingit osa sellest ainult?

   Meeldib

   • Tauri

    Domus Kinnisvara oli teinud akti, mille põhjal Estateguru laenu menetles. Nüüd aga Domuse müügiosakond aga leiutas mingisuguseid oma numbreid ja näitajaid sinna (maja ehitusaasta 2010 vs 2008 tuli Domusel ilmselt mingisugusest sellisest lähenemisest, et mõni kuur oli seina või katuse saanud 2010 ning see ka uhkelt kirja pandi. Sama lugu maja pinnaga – üks loeb kasulikku pinda, teine võtab kasvuhooned, terrassid ja muud pinnad juurde. Igatahes praegusel momendil tundub, et Domusega kinnisvaraäri ajades tasub ise väga tugevalt kontrollida, mida sulle müüakse. Sest müüa saab kõike!

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s