Kuuülevaade: JUULI 2015

Kuigi hing ihkab (eestlaslikult) postitust vingumisega alustada, siis sedakorda ütlen, et täitsa rahule võib jääda! Ilm oli küll sajune terve kuu vältel, kuid kuu lõpus sai nädalakene puhata ning kuu lõpetada saunatamisega DIY kilesaunas (umbes 3 tundi jutti!). See pani omakorda mõtte tööle korraliku ja püsiva kilesauna ehitamiseks.

Ajutine kilesaun näeb välja selline nagu allolevalt pildilt näha võib. Kogu eelarve oli vast ca mõnikümmend eurot ning leili sai vähemalt sama kõva kui tavalises saunas. Emotsioon oli muidugi hoopis midagi teistsugust. Soovitan kõigil, kel sauna pole või soovib vaheldust, ehitada kilesaun (koos seltskonnaga). On tegemisrõõmu ja hiljem ka saunarõõmu!

saun

Kuidas meie kilesauna tegime?

Saunaahju puudumisel tuli see ise meisterdada. Meil oli see hea õnn, et relakas ning keevitus olid omast käest võtta, seega võtsime vanal gaasiballoonil otsa maha ning tegime teise otsa külje peale augu. Sinna otsa keevitasime ca 2 meetrit kõrge korstna ning kaevasime kogu ahju pooleldi maa sisse. Toestuseks ladusime suuremad raudkivid ning peale (leili jaoks) väiksemad. Sauna põhja ja lae tegime 1,8×1,6m mõõdus raamistikku ning tõstsime umbes pooleteise meetri kõrgusele. Uksehingede puudumisel ei saanud täisfunktsionaalset ust valmis teha, seega see on järgmise sauna planeerimisel kindlasti midagi, mis tähelepanuta ei jää.

Kuna meil puudus korralik plekk korstna ja tagumise seina vahele panemiseks, siis tagumine ots tuli selline daatšalik lipp-lipi ja lapp-lapi peal kokku klopsituna. Siinkohal teame järgmine kord kasutada korralikku plekki või viia üldse kogu ahi sisse (meie lahenduse puhul läks palju sooja niisama kaotsi). Lisaks peaksime katuse tõstma ühest otsast kõrgemaks, et vihmase ilmaga vesi peale ei vajuks.

Versioon 2 puhul tahaks sisse teha nii lavad kui ukse juurde väljaspoole mingisuguse varjualuse, et vihma eest saaks peidus olla, samas aga ei peaks kuuma käes olema. Hinnanguliselt võis temperatuur lõpuks 70-80 kraadi peal küll olla.

Sport ja muud hobid

Sporti (kõndimist) väga palju harrastada ei õnnestunud. Kõndimist tuli ca 81 km ning jooksu sai kah 6 km tehtud. Suve alguses oli väikene mõte, et prooviks kõik suvekuud üle 100 km liikuda, kuid hetkel peab peeglisse vaatama ja pilgu häbelikult maha lööma.

Samas olen aga mõned raamatud läbi lugenud ja kõvasti erinevaid podcaste kuulanud. Praegugi plaanis Napoleon Hilli raamat “Think and Grow Rich“.

Bondora

Bondoras katsetan vahelduseks uut ‘strateegiat’. Nimelt olen järelturult ca 200 euro eest kokku ostnud kohe-kohe pankrotistuvaid laene. Kuna keskmiselt ostan -25% allahindlusega põhiosa (valdavalt Eesti laenud ning väga väikesed laenatud summad), siis sisuliselt 10€ põhiosa saan kätte 7-8€ vahel. Mõni on kõrgema, mõni madalama allhindlusega, kuid -15% on minimaalne piir olnud. Seega kui nüüd üks leping taastub näiteks pooleteise kordse põhiosa (10 x 1,5 = 15€), siis olen saanud 2 lepingu rahad kaetud. Tegu on suure riskiga ettevõtmisega ning ma olen sellega arvestanud (horisont minimaalselt 3 aastat).

Senimaani parim näide on selline olnud, kus -30% allahindlusega ostsin hommikul 8:19 ühe lepingu ning kell 09:00 tuli sealt laenust täies mahus laekumine ehk leping muutus kollasest roheliseks. Kusjuures see leping oli vaid 3 päeva viivises.

‘Programmiga’ alustasin 07.07 ning selle aja jooksul ostsin 34 lepingut, millest juuli kuus tulid makseid 11 lepingust. Mitmed on praeguseks ka pankrotistunud, mis on ka minu pankrotistumiste taset sel kuul märkimisväärselt kasvatanud. Kuigi lubasin, et uut raha Bondorasse ei kanna, siis tegelikult 25€ sai siiski kantud.

bondora juuliHetkel on punases ehk pankrotistunud ca 814 eurot, mis moodustab kogu portfellist 16,5%. Eelmise kuuga võrrelda ei maksa, sest riskantsema strateegia tõttu on ca 100 eurot pankrotistunud tavapärasest kiiremini.

Augustis võtan ilmselt järelturult vähem lepinguid ja fokusseerin oma tegevuse uuesti põhiturule.

Intressitulu tuli pisut üle 80 euro. Summad järkjärgult kasvavad ning kuigi mõned kuud tagasi teenisin isegi 82 eurot, siis olen praeguse tulemusega rahul. Ma ei ole ju pikalt värsket kapitali lisanud, mistõttu igasugune kasv teeb meele rõõmsaks. Praegu julgeks arvata, et detsembri lõpuks peaks vast ehk 87 eurot kanti välja jõudma Bondora investeeringutega.

Suuresti tulenevalt järelturult ostudega kasvas tootlus vahepeal isegi üle 24% (Bondora järgi). Üldiselt on ta jätkuvalt 23,5% kandis kõikunud.

MoneyZen

Eelmise kuu ülevaates olin MoneyZeni osas pigem kriitiline. Sellegi poolest intressitulud jätkasid kasvamist ning jõudsid juba peaaegu 10 euro kanti. Üks laenudest on hapuks minemas ning saab olema huvitav näha kuidas edasi saama hakkab. Kuuldavasti on Zenfund olemas, mis viimases lõpus peaks hapude laenude eest tegema mingisuguseid väljamakseid.

Hoolimata oma vahepealsest pahameelest kandsin MoneyZeni 30 eurot uut raha juurde. Lühiajaline positiivne ega negatiivne foon ei saa olla määravaks pikemaajalise perspektiivi osas.

Crowdestate

Liikumist uute projektide osas ei toimunud. Ootasin pikisilmi uue projekti avalikustamist, kuid hetkel on see jäänud kusagile toppama. Olemasolevatest projektidest väljamakseid ei tehtud.

Estateguru

Intressitulu olemasolevatest projektidest jäi alla 2 euro. Seda aga tasakaalustas promokoodi kaudu laekunud raha, mida oli summas 289 eurot (Graniidi korterelamu eest). Lisaks andsin 50€ uude projekti, kus koguti kokku 66 tuhat eurot Haabneeme korterelamu tagatisel (teise järgu hüpoteek).

Soovitades EstateGuru.eu investeerimiskeskkonda oma sõpradele, teenite mõlemad lisaraha.

Kui sõber teeb investeeringu, lisab EstateGuru omalt poolt kõikidelt sõbra poolt esimese aasta jooksul edukalt rahastatud investeeringutelt 0,5% investeeringu mahust nii Sinu kui sõbra investeerimiskontole!

Teie soovituskood on: EGU00075

Kokkuvõtteks

Intressitulu teenisin kolmest ühisrahastusplatvormist ca 92 eurot. Kui sinna juurde lisada Estategurust tulenev erakorraline tulu soovituskoodi kaudu, siis oli ‘teenistus’ 381 eurot. Pole ju paha tulemus?

Kuidas Sinu juuli läks? Kas oled kahetsenud otsust hakata investeerima?

Jäta oma kommentaar alla! Samuti võid hinnata postitust vajutades tärnidele. See aitab mul paremini hinnata milline positus lugejatele meeldib.

9 kommentaari “Kuuülevaade: JUULI 2015

 1. Märt

  graafikust on mõnus sujuvat kasvu vaadata 🙂
  kogu portfell on sul jaotatud laenudesse, kas aktsiate ostmise mõtteid pole või hoopis midagi muud hajutamiseks?

  Meeldib

  • Tauri

   Hei Mart! Ikka on mõtteid, kuid üha enam leian ennast sellest punktist, kus tahan rääkida vaid ühisrahatusest. Sel põhjusel ei ole ka välja toonud oma sularaha hulka ja ilmselt edaspidi ei tee väga suuri avalikke märkmeid ka aktsiate kohta.

   Meeldib

 2. Vaiko

  Kilesaum on kuidagi viimasel ajal popiks saanud, mul üks sõber ehitas ka vinge eesruumiga. Investeerimises alustasin ka omarahaga, kuigi väga ei kippunud foorumis huvitava sõnakasutuse tõttu. Aga vb see ongi nende omapära. Aga veendusin et B on ikka veebi ja statistika osas pika puuga ees. CE osas olin ka ootel uue projekti osas, aga ju siis jäi katki.

  Meeldib

  • Tauri

   Kilesauna idee kui selline jõudis minuni esimest korda ca 5-6 aastat tagasi. Tegu on hetkel minule teadaolevalt ‘üksikjuhtumiga’, s.t. ma trendi ei ole neis kohanud.

   Meeldib

 3. Mairo

  Ühest varasemast Crowdestate intervjuust on selgelt meelde jäänud, et 2015 oli neil plaanis ca 20 uut projekti. Midagi on neil ärimudelis ikka totaalselt muutunud või viltu läinud. Keegi võiks nendega ühe interjuu teha, et natukene selgust tuua, mis nende plaanid lähitulevikuga seoses on. Kui neil varasemalt oli pidevalt uusi projekte ja äkki pole ühtegi tulnud, siis peab sellel mingi põhjus olema. Halb lugu on ka see, et mul pole nende lehel oma konto all absoluutselt ülevaadet, millistesse projektidesse ja kui palju olen investeerinud. Pole just hea märk, kui aastaga ei ole suudetud absoluutselt koduelehega tegelda.

  Meeldib

 4. Loit Linnupõld

  Mairo, Crowdestate’i ärimudel on hetkel ikka sama ning viltu ei ole miskit läinud. Samas on meie viimasest projektist möödunud üsna tükk aega.

  Tulenevalt Eesti väiksusest tundub ebaühtlane pipeline olema paratamatu ning ainsaks võimaluseks pidevalt kvaliteetseid investeerimisvõimalusi pakkuda on laienemine teistesse riikidesse.

  Suur osa Eesti saadaolevatest / pakutavatest investeerimisvõimalustest ei vasta meie ootustele (eelkõige riski / tulu osas) ning näiteks kevade-suve jooksul otsustasime loobuda mitme muidu äriliselt mõistliku projekti väljatoomisest. Samuti sai meile selgeks, et ükski Eesti pank ei ole valmis finantseerima üürimajade projekte (mis on iseenesest väga kurb) ning ainus võimalus neid teha on 100% omakapitali baasil.

  Meie tänane projektitoru “paksus” on üle 30 miljoni euro, aga suure tõenäsosusega ei läbi osa neist meie due diligence’i protsessi. 20 projektini me võibolla sellel aastal ei jõua, kuid pigem proovime teha vähem ja kvaliteetsemaid. Juuni lõpus eelsoojendatud suurem projekt ootab tänaste osanike otsuse taga ning me oleme selle avamiseks kogu eeltöö ära teinud. Samuti oleme lõppjärgus küsitluse teemaks olnud väikese ridaelamuprojektiga – see tuleb lähiajal välja 100% omakapitalil põhineva, madala finantsriskiga investeerimisvõimalusena.

  Me ei ole oma olemasolevat IT lahendust juba varakevadest enam teadlikult edasi arendanud ning kogu rõhk on uue, multi-country / multi-languange / multi-currency infosüsteemi loomisel, mille baasilt eestist välja laieneda. Hetkel on kõik senised projektid, kasutajad ning tehingud uude süsteemi üle toodud ning süsteemi testimine käib. Loodetavasti jõuame augustikuu jooksul uuele süsteemile üle minna – aga selle kohta saadame kõikidele liikmetele e-mailiga teate.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s