Kinnisvara ühisrahastusega seotud küsimuste tulemused

KÜSITLUSE

Tänan kõiki 130+ küsitlustele vastanut, kes andsid oma panuse kinnisvara ühisrahastamisest parema ülevaate saamiseks. Küsitluse algne postitus on leitav siit.

Kõige enam kordi (162) vastati küsimusele “Kui suure summa investeeriksid ühe kinnisvaraprojekti kohta?” Kokkuvõttes umbes 65% Rahapuu blogi lugejatest investeeriks kuni 500 eurot ühte kinnisvaraprojekti. Juhtus ka neid, kes valiksid suuremad summad. Näiteks 10 juhul oleksid investorid nõus panustama 10 tuhande kuni 50 tuhande euro kaupa. Siiski on näha selget trendi, et käesoleva blogi lugejad eelistavad investeerida väiksemaid summasid.

Mina olen investeerinud 59 – 300 eurot erinevate projektide kohta.

avgamountKõige enam tagasisidet tuli teise küsimusega, kus kaks lugejat tõid välja, et kui projekt on muudes aspektides korralik, siis nende jaoks ei ole projekti suurusel mitte mingisugust vahet. Küsimuseks oli “Kui suure summa investeeriksid ühe projekti kohta?” Olen nende arvamusega päri, sest minu meelest ei ole samuti projekti maksumusel sisulist tähtsust. Siiski aga soovisin teada saada, milline on keskmise investori huvi projekti maksumusest lähtudes. Näiteks Crowdestate Narva mnt projekt ei läinud töösse olles umbes 1,3 miljonit eurot väärt. Antud küsitluse põhjal võiks öelda, et jällegi kuni 65% vastanutest üle 1 miljoni eurose investeerimisvajadusega projekti ei investeeriks. Seega võiks optimaalseks lugeda täna kuni 1 miljoni euro väärtuses projekte?

Küsitlusele vastas kokku 133 inimest.

avgamountKolmandale küsimusele vastati 146 korral. Siinkohal huvitusin kui mitmes projektis osaleksid investorid ühe aasta jooksul. Täpne küsimus kõlas järgmiselt: “Kui peaksin ühe aasta jooksul investeerima kinnisvara ühisrahastusse, siis minu portfelliks oleks … projekti.“. Valdav enamus vastustest jagunes kolme grupi vahel, moodustades umbes 80% vastamistest. avgamountKokkuvõtteks võiks öelda, et keskmine investor investeerib kuni 500 eurot ühte projekti ning tema valikusse jääks ühe aasta jooksul 2-10 erinevat objekti. Esialgu tundub selline lähenemine mulle pigem mõistlik (samas olen ma viimasel ajal riskide võtmise asemel keskendunud margin of safety printsiibile). Saame tuttavaks platvormidega, uurime tasapisi erinevaid projekte ning kui tunneme, et platvormid ja seal pakutavad investeeringud on pikas perspektiivis positiivse tootlusega, siis läheme juba suuremalt sisse.

Millised Sinu mõtted sel teemal on?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s