Kui suurde ühisrahastuse projekti Sina investeeriksid?

Vestlesime Kristiga äsjahiljuti Investeerimisraadio teises osas erinevate ühisrahastusega seotud teemade üle. Raadiosaade on kuulatav siit lingilt.

Nagu ikka tekivad head mõtted jooksult. Kunagi varem küsisin investorite ootust tootluse osas ning tulemused olid päris põnevad (vaata siit). Aeg on edasi liikuda uute küsimustega.

Estateguru suutis Pakri tööstuspargi projektiga kaasata 490 tuhat eurot. Mõned kuud varem pandi Crowdestate projekt (Heina 5) täis mõnekümne minutiga. Kuna kinnisvarasse investeerivad portaalid kaasavad ühte projekti enam kapitali (kuni miljon ja enam eurot) võrreldes muude platvormidega (hetkel kuni 10 000 eurot), siis oleksid minu mõned küsimused järgmised:

Mis oleks Sinu keskmine investeeringusumma?

Kui suure summa oleksid Sina nõus keskmiselt ühte projekti investeerima? Palun vali üks valikuvariant.

küsitlus suletud

Kui suure mahuga projekti Sa investeeriksid?

Projektide mahud on senimaani küllaltki erinevad olnud. On kaasatud pisut üle 100 tuhande euro, kuid on olnud ka pea 8 korda suuremaid projekte. Oletame, et projekti väärtus on 1,5 miljonit eurot. Kas Sa siis investeeriksid Sinna projekti? Aga kui väärtus oleks 5 miljonit eurot? Palun vali üks valikuvariant ja anna teada, kui suure mahuga projekt Sinu jaoks oleks veel vastuvõetav?

küsitlus suletud

Mitu projekti soovid oma portfelli võtta aasta jooksul?

Oletame, et järgmise aasta jooksul plaanid investeerida kinnisvaraga seotud ühisrahastuse projektidesse. Kui mitu projekti Sinu portfellis aasta pärast olla võiks? Palun vali üks valikuvariant.

küsitlus suletud

Tänan, et leidsid aega küsimustele vastata. Mõne aja pärast loodan teha kokkuvõtteid ning ka Teile anda tulemustest teada. Samal ajal võite uurida, mis toimub Investeerimisraadio veebilehel. Ootame Teie küsimusi, mõtteid, kriitikat ja kommentaare! 🙂

Advertisements

8 thoughts on “Kui suurde ühisrahastuse projekti Sina investeeriksid?

    • HerrJ

      Ise olen samal arvamusel. Projekti peaks lähtuma individuaalselt ja selle suurus ei tohiks mängida mingit rolli, kui numbrid klapivad. Mõnevõrra võib muidugi väga suur objekt vähem likviidne olla. Samuti kui projekt ei täitu või täitub väga aeglaselt, on su investeeritud raha mõnda aega kinni, kuid mis pole kokkuvõttes väga suure tähtsusega. Olen arvamusel, et rohkem kui 1% investeerimine oma investeerimisportfellist ühe ühisrahastusprojekti(kus endal kontroll puudub), ei ole kõige arukam tegu.

      Like

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s