Kui suurde ühisrahastuse projekti Sina investeeriksid?

Vestlesime Kristiga äsjahiljuti Investeerimisraadio teises osas erinevate ühisrahastusega seotud teemade üle. Raadiosaade on kuulatav siit lingilt.

Nagu ikka tekivad head mõtted jooksult. Kunagi varem küsisin investorite ootust tootluse osas ning tulemused olid päris põnevad (vaata siit). Aeg on edasi liikuda uute küsimustega.

Estateguru suutis Pakri tööstuspargi projektiga kaasata 490 tuhat eurot. Mõned kuud varem pandi Crowdestate projekt (Heina 5) täis mõnekümne minutiga. Kuna kinnisvarasse investeerivad portaalid kaasavad ühte projekti enam kapitali (kuni miljon ja enam eurot) võrreldes muude platvormidega (hetkel kuni 10 000 eurot), siis oleksid minu mõned küsimused järgmised:

Mis oleks Sinu keskmine investeeringusumma?

Kui suure summa oleksid Sina nõus keskmiselt ühte projekti investeerima? Palun vali üks valikuvariant.

küsitlus suletud

Kui suure mahuga projekti Sa investeeriksid?

Projektide mahud on senimaani küllaltki erinevad olnud. On kaasatud pisut üle 100 tuhande euro, kuid on olnud ka pea 8 korda suuremaid projekte. Oletame, et projekti väärtus on 1,5 miljonit eurot. Kas Sa siis investeeriksid Sinna projekti? Aga kui väärtus oleks 5 miljonit eurot? Palun vali üks valikuvariant ja anna teada, kui suure mahuga projekt Sinu jaoks oleks veel vastuvõetav?

küsitlus suletud

Mitu projekti soovid oma portfelli võtta aasta jooksul?

Oletame, et järgmise aasta jooksul plaanid investeerida kinnisvaraga seotud ühisrahastuse projektidesse. Kui mitu projekti Sinu portfellis aasta pärast olla võiks? Palun vali üks valikuvariant.

küsitlus suletud

Tänan, et leidsid aega küsimustele vastata. Mõne aja pärast loodan teha kokkuvõtteid ning ka Teile anda tulemustest teada. Samal ajal võite uurida, mis toimub Investeerimisraadio veebilehel. Ootame Teie küsimusi, mõtteid, kriitikat ja kommentaare! 🙂

8 kommentaari “Kui suurde ühisrahastuse projekti Sina investeeriksid?

    • HerrJ

      Ise olen samal arvamusel. Projekti peaks lähtuma individuaalselt ja selle suurus ei tohiks mängida mingit rolli, kui numbrid klapivad. Mõnevõrra võib muidugi väga suur objekt vähem likviidne olla. Samuti kui projekt ei täitu või täitub väga aeglaselt, on su investeeritud raha mõnda aega kinni, kuid mis pole kokkuvõttes väga suure tähtsusega. Olen arvamusel, et rohkem kui 1% investeerimine oma investeerimisportfellist ühe ühisrahastusprojekti(kus endal kontroll puudub), ei ole kõige arukam tegu.

      Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s