Tegin oma esimese investeeringu EstateGurus

estateAsjaolude soodsa kokkulangemise tulemusel tegin oma esimese investeeringu EstateGurus, investeerides 66 eurot mereäärsesse ridaelamute ehitusprojekti Pärnus. Palju tänu nendele investoritele, kes EGU00075 boonuskoodiga end EstateGuru kasutajaks registreeris!

Selle investeeringuga seoses on mul kahetised tunded. Ühtepidi tahaks rõõmuga uue portaali oma portfelli lisada, teistpidi aga kardan, et olen liiale minemas.

Uued platvormid tähendavad uusi võimalusi. Kui aga lähtume loogikast, et ühisrahastuse võtmeteguriks keskmise investori jaoks on hajutamine, siis minu võimaluste piires läheb kõikidel platvormidel investeerimine keeruliseks. Üks või paar tehingut portaali kohta on ilmselgelt vähe saamaks selget pilti toimuvast. Sestap üritan oma mõtted teoks teha eelkõige nendes portaalides, kus olen juba pikemaaegne investor, näiteks MoneyZen, Bondora ja Crowdestate. Võimaluse korral vaatan teiste portaalide tegemistesse ja üritan ka seal investeerida.

EstateGuru lubab investeerida alates 50 eurost. Minu jaoks oli meeldivaks üllatuseks, et sain investeerida 66 eurot ning ei pidanud ootama seda momenti kui kontol on 100 eurot (või siis investeerima 50 eurot ja jätma 16 eurot tühjalt ootele).

Projektist endast

estateMulle tundub, et kusagil on midagi pisut nihu läinud, sest projekti nimi (Mereäärne ridaelamute arendusprojekt Pärnus) ei klapi projekti tegeliku sisuga. Vajalik 80 000 eurot, mis EstateGuru kokku üritab saada, läheb siiski arendusprojekti läbiviimiseks vajaliku kinnistu soetamiseks, mitte kinnisvarale valatavasse betooni. Kinnistu enda olemasolu ei tähenda automaatselt, et kohe arenduseks läheb. Seega ei ole esmapilgul liiga hästi aru saada, millesse mulle investeerimisvõimalust pakutakse.

Laenu kasutamise eesmärk: Kinnistute ostu finantseerimine

Sellegi poolest on projektis kirjas paar huvitavat nüanssi:

 • Maatükkide koguväärtus on hinnatud 147 000 euro peale.
 • Kehtivad laenud ja kohustused puuduvad.
 • EstateGuru investorite laen tagatakse 1. järgu hüpoteegiga.
 • Laenuvõtja maksab igakuist intressi laenu põhiosalt ning laenu lõpus makstakse tagasi kogu põhiosa. Laenuvõtjal ei välista laenu põhiosa tagasi maksmist osade kaupa laenuperioodi vältel.
 • Laenu periood on 18 kuud.
 • Kaasatava investeeringu suuruseks on 80 000 eurot.

Mulle meeldib, et LTV (loan to value) on pigem 50% kandis, mitte kõrgemal. Madalam LTV võiks tähendada suuremat kindlust oma raha tagasi saamisel, sest isegi kui tänane turuväärtus on 147 000 eurot, ei pruugi selline väärtus olla maatükkide sundlikvideerimisel.

Teine hea märksõna on esimese järgu hüpoteek, mis ideeliselt peaks ühisrahastajatele andma eelisõiguse sundmüügi korral raha saada. (Alati tuleb oma seljataguse pärast muretseda!)

Kolmandaks tasub tähele panna, et kogu projekt kestab vaid 18 kuud, seega 2016. aasta keskpaigas peaks olema selge kui hästi projekt õnnestus. Ma usun, et Crowdestate esimene projekt (Stroomi residentsid) kukkus läbi eelkõige seetõttu, et ajahorisont oli alguse kohta hoomamatult pikk ning seda on Pärnu uusarenduse projekt suutnud vältida.

Kuna hetkel on 70% summast koos ning ankurinvestor paneb projekti puuduoleva osa nagunii juurde, siis projekt õnnestub kindlasti. Võrkturunduslikult võiks nüüd ju manipuleerida, et Sul, investoril, on kaks võimalust: kas sa oled sees või sa oled väljas? Valik on Sinu!

estateKas Sina investeerid Pärnu kinnisvaraprojekti? Jäta oma mõtted kommentaariumisse!

5 kommentaari “Tegin oma esimese investeeringu EstateGurus

 1. kehvik

  Härrased, kas teile ei tundu, et need projektid on sisuliselt petuskeemid? Näiteks see sama Stroomi Residents?

  Päris nii need asjad ei käi, et ostan suvalise lahmaka maad ja ehitan sinna mida iganes lootes, et küll pärast hiljem ajan paberid korda. Vähemalt aastal 2015 ja Eesti Vabariigis need asjad nii enam ei käi.

  Konkreetse projekti puhul peaks olema üldse mingi kindlus, et sinna kinnistule saab üldse detailplaneeringuga ehitusõiguse. Kui ma ei eksi, siis hetkel detaili seal pole.

  Meeldib

 2. Tauri

  Stroomi residents on ‘tekkinud’ 1966. aastal ehitatud hotelli, mis nüüd ühetoalisteks minikorteriteks ümber jagati. Seal ei arendata täna mitte midagi.

  Konkreetse maalapi osas ma ka nii skeptiline ei oleks. Sest kuigi tegu on vaid maalapiga, mitte arendusega, siis maa on kindlasti hinnas, ka Pärnus. Sundlikvideerimisel peaks olema võimalik nulliga väljuda.

  Minu jaoks on pigem küsimärk 1-toaliste korterite pakkumine, nagu EstateGuru seda paar korda nüüdseks teinud on. Need korterid on Kiyosaki mõjutustel tänaseks ilmselgelt buumis investorite ostuhuvi tõttu ja võivad päris valusalt alla tulla. Iseenesest usun, et uusarendusel on rohkem võimalusi edukas olla kui vanaaegsel paneelmajal, kus ventilatsioon on olematu, küte on maha keeratud ning naabritena esindatud potentsiaalselt nõrgem kontingent.

  Meeldib

 3. Human

  Parandage mind, kui ma eksin. Estate guru ja Growdestate on platvormid, kus on LOOTUS teenida vaid kapitali kasvikut. Olles lugenud ca pooltosinat Robert Kiyosaki raamatut, kus ta selgesõnaliselt hoiatab kapitali kasvu investeerimise eest. Kuna tulemus on niivõrd ennustamatu ja kinnisvara hinnad on niivõrd seotud üldise majanduseduga.
  Hoopis stabiilsem on rendi/üüri kinnisvara, aga tundub et selles osas pakkumisi pole, Nõudlus oleks olemas. Mina oleks investorina kohe käsi.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s