KUUÜLEVAADE: NOVEMBER 2014

Rahapuu portfelli jaoks oli mööduv kuu rekordiline, taaskord. Ühisrahastuse investeeringutest teenisin 64,51 eurot intressitulu, millest enamus tuli Bondorast, vähesel määral MoneyZenist ning passiivset sissetulekut ei pakkunud vaid Crowdestate investeeringud. Siinkohal tuleb juurde lisada, et Crowdestate investeeringute iseloom on MoneyZeni ja Bondoraga võrreldes pisut teistsugune ning rahavoogu võiks oodata alles aastal 2016? (Seda juhul kui uusi investeeringuid vahepeal ei lisandu, mis varem hakkavad passiivset sissetulekut pakkuma)

Bondorasse ja Crowdestate novembris raha juurde ei kandnud. MoneyZeni puhul jätkasin tavapärase 50 eurot/kuus skeemiga. Viimastel kuudel olen pigem vähem raha kandnud ühisrahastusse, sest soovin investeeringute ampluaad laiendada dividendiaktsiatega. Samuti soovin tekitada vaba raha puhvrit, et soodsatel momentidel oleks võimalus sobivatesse investeeringutesse siseneda.

Bondora osakaal minu p2p investeeringutest on märkimisväärne. Olen sinna kandnud 2 725 eurot ning teeninud aegade algusest peale 715,95 eurot intressitulu. Novembrikuu tulu oli 62,95 eurot.

Aktiivseid lepinguid on ca 600.

MoneyZeni investeeringud on alles algusjärgus ja väga suurt tulu tootnud ei ole. Sellegi poolest on tulemus absoluutväärtuses mõne kuuga parem kui tähtajaline hoius terve aastaga pakkuda suudaks. Ootan juba seda aega kui rahavoog on üle 10€ kuus, et raha saaks kiiremini hakata ise tööd tegema.

Aktiivseid lepinguid on 16 tk.

Crowdestate on hetkel nulltuluga investeering, mis hakkab tulu pakkuma investeerimisperioodi lõpujärgus. Loit andis teada, et peatselt on välja tulemas uus projekt ärikinnisvarasse, mille tähtajad on märkimisväärselt lühemad (projekti kestvus 9-10 kuud). Ilmselt osalen uues projektis.

Aktiivseid lepinguid on 2 tk.

Statistika

2014. aasta jooksul on rahavoogude trend olnud ülespidise suunaga, liikudes 43 eurolt 64 euro kanti kuus (ehk ca 515 – 770 euro vahemikus aastas). Kuna aasta lõpp ei ole kaugel, siis tuleks vaikselt hakata mõtlema tuleva aasta eesmärkide peale. Usun, et 850-950 eurose aastatulu vahemik peaks olema praeguse seisuga püütav (2014. aasta prognoos praeguse seisuga on 640€).

Bondora ja Bondora+

Juulis kirjutasin nii:

Aprillis-mais investeersin nii Bondora kui Bondora+ lepingutesse 405 eurot. Sellega omandasin 48 lepinguosa. Üks leping on juba täies mahus tagasi makstud, kolm lepingut on viivises ning ülejäänud on aktiivsed. Kusjuures kõik kirjeldatud lepingud on oma esimese maksetähtajani jõudnud! Nõustun, et üks tagasimakse on liiga väikene periood lepingute hindamiseks, kuid vähemalt hetkel lisab selline tulemus kindlustunnet Bondora+ teenusega jätkama. Muuseas, põhiosa olen sealt tagasi saanud 23 eurot ning intresse 20 eurot.

Investeerin vaid Eesti Bondora+ laenudesse. Muude riikide taotluseid ei kipu rahastama enne kui korralikku statistikat laenude taastumise kohta on saada.

Tulemused on liikunud selliselt:

Lihtne artimeetika ütleb, et 99/405 = 24,4% sissepandud rahast on tänaseks koju tagasi tulnud.

Tootlus

Tootlus on võtnud väga õrnalt suuna ülespoole ning on murdnud  23,5% joonest kohati üle (parim tulemus, mis mina novembris silmasin oli 23,7% kandis). Punaseid lepinguid tuli juurde umbes 5 euro eest. Tõenäoliselt uue aasta alguses käib punane vikat portfelli korrigeerimas (nagu käesoleva aasta alguses juhtus). Seega olen äraootaval seisukohal.

Loe ka neid artikleid!

Lendacademy: My Quartely P2P Lending Results – Q3 2014

Lendingmemo: My Returns at Lending Club & Prosper for 2014Q3 – 10.9% ROI

Jaak Roosaare: Novembrikuu kokkuvõte

Kristi Saare: My social lending portfolio (2014, November)

Kuidas Sinul novembris läks?

5 kommentaari “KUUÜLEVAADE: NOVEMBER 2014

  • Tauri

   Bondora+ teenus aktiveerus sisuliselt alles poolest aprillist ehk ta on tänaseks olnud kättesaadav pisut üle poole aasta.

   Tulemused on sellised:
   Välja laenatud: 700€
   Põhiosa tagastatud: 33,6€
   Intresse makstud: 36,6€

   Punaste põhiosa: 10€.

   Sissepandud rahast 10% on tänaseks tagasi tulnud.

   Meeldib

 1. Alan

  Tsau! Ma olen mõnda aega võrrelnud sinu Bondorasse sissemakstud summat ning enda oma, mis on enam-vähem sarnased ning sinu intressitulu ja enda oma, mille vahel on pea kahekordne erinevus.

  Millal sa isePankurisse investeerimisega alustasid? Äkki olen ma oma 04.2013 stardipositsiooniga intresside kogumise aja osas lihtsalt maha jäänud.

  Meeldib

  • Tauri

   Detsembris 2012. Esimese poole aastaga panin kontole ca paar-kolmsada eurot, mitte rohkem. Suurema summa lisasin alles oktoobris 2013, sellest hetkest kasvas intress 25€ pealt umbes 43€ peale.

   Millistesse lepingutesse investeerid?

   Meeldib

 2. Jaagup

  Kas Bondoras on võimalik kuskilt vaadata ka kuidas kogu portfell jaguneb? Nagu kokkuvõttena kus on ära toodud reitingud, skoorid ja riigid? Ja laenuosade arv? Keskmine suurus?agup347@gmail.com

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s