P2P platvorm Lendico ning Hispaania turg

Eelmise aasta lõpus turule tulnud saksa päritolu P2P platvorm Lendico kaudu saavad raha laenata Saksamaa, Poola, Hispaania, Hollandi, Austria ning Lõuna-Aafrika Vabariigi inimesed.

Detsembris 2013 ilmavalgust näinud rahvusvaheline ühisrahastusportaal Lendico on küll alles noor, kuid see-eest tegus. Vähem kui aastaga tegutsetakse kuues riigis, sealhulgas ühes Aafrika riigis.

Wiseclerki ühisrahastusblogi kirjutab esimestest Hispaania päritolu laenutaotlustest, mis on Lendico investoritele kättesaadav. Kuna Eesti suurim ühisrahastusportaal Bondora tegutseb samuti Hispaanias, siis on hea võrrelda erinevate platvormide intressimäärasid.

Allikas: Wiseclerki blogi

Esmapilgul tundub üllatav, et läbi Lendico saavad Hispaania laenuvõtjad laenu vahemikus 5,91% – 11,28%, mis on märkimisväärselt madalam Bondora poolt pakutavast 26% – 35% intressivahemikust. Paneme tähele, et Bondora puhul ei täitud Hispaania laenud väga jõulises tempos!

Igatahes tasub hoida kätt pulsil Lendico tegemistel!

6 kommentaari “P2P platvorm Lendico ning Hispaania turg

 1. Olavi

  Miks ma peaksin üldse kaaluma 3.75% intressiga laenu väljastamist?
  On need kõik tagatiseta laenud?
  Investorilt nõutakse mingit residentsust kinnitava tõendi saamist maksuametist ja selle saatmist Lendico’le, enne kui neil lubatakse Hispaania laenudesse panustada. Tundub ulme. Need isikusamasuse tõestamise nõuded, mis Bondoras kehtivad, on selle kõrval lapsemäng.
  Tauri – kuidas ma sulle personaalse sõnumi saan saata?

  Meeldib

  • Tauri

   Arenenud maade investorid on paari-kolme protsendilise tootlusega tihtipeale rahul, mistõttu nii madalaks on ka intressid langenud. Meie tingimustes ei oleks selline asi võimalik hetkel. Seepärast eelistatakse tihtipeale ka dividendiaktsiaid, mis 2-5% tootlust pakuvad.

   Saatsin sulle isikliku e-maili pealt kirja.

   Meeldib

 2. stiivo

  No selliste intressidega laenamine on täiesti mõttetu. Eesti kontekstis.

  Siin taga peab olema lisatagatis või tagatisfond. Ilmselt on taustakontroll ka hoopis midagi muud kui meil. Kuidas mujal maksustamine korraldatud on?

  Kui antud intressist hapud lasenud maha arvata, ei jäägi midagi järele.

  Meeldib

  • Tauri

   Lendico keskmine tootlus on P2P platvormidel Bondora järel teisel kohal. Põgusal vaatlusel oli vint päris kõrgele keeratud LAVi laenuvõtjatel (enamus üle 20% intressiga taotlused), samas muude riikide puhul jäi intressimäär 4-10% vahele (k.a. Poola).

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s