Omaraha.ee laiendas tootesortimenti tagatisega laenudega

Omaraha.ee on aktiivselt otsimas uusi võimalusi sotsiaalpangandusteenuste väärtustamiseks. Uute teenustena on turule toodud tagatisega laenud, kus tagatiseks saab anda nii kinnisvara kui autoomaraha

Septembri lõpus andis Omaraha teada hüpoteegiga tagatud laenuteenuse pakkumisest. Laenu tagatiseks saab seada kinnisvara või auto ning intressid peaksid jääma vahemikku 12 – 15%. Omaraha esindaja Risto Karm toob välja laenusumma maksimaalmäära puudumise: “Maksimaalset summat pole me määranud, kõik oleneb konkreetse tagatise väärtusest ja laenaja üldisest krediidihinnangust, üritame olla võimalikult paindlikud, samas maksimaalset laenuperioodi ei ole me pikendanud.

Kindlasti on vaja andmeid kinnistu kohta – aadress, katastritunnus, hinnang (selle puudumisel orienteeruv hind), kinnistuga seotud hüpoteegid. Kindlasti on vaja viimase kuue kuu pangakonto väljavõtet.

Kinnisvaraga tagatud laenude puhul sõlmitakse notariaalne leping tagatise suhtes. Seejärel on võimalik võtta suvaline arve laene laenulimiidi piires, mille Omaraha laenutaotlejale määrab.

Auto tagatiseks seadmisel arvestatakse auto ajalugu, turuhinda ning seejärel seatakse laenulimiit kuni 70% auto turuväärtusest. Karm sõnab: “Auto tagatisel laenu saamiseks peab auto registreerima Omaraha OÜ nimele, see peaks võlgu jäämise korral lihtsustama auto kättesaamist. Auto hindamisel arvestame auto ajalugu (ülevaatused, avariid, läbisõit jne) ja sarnaste sõidukite hindasid, laenu suurus sõltub konkreetsest autost, aga mitte rohkem kui 70% turuväärtusest. Kindlasti hindame põhjalikult ka laenaja üldist maksevõimet, auto peaks olema laenaja lisaväärtuseks, mitte laenu saamise põhitingimuseks.”

29.10.2014 seisuga ei ole ühtegi hüpoteegi ega auto tagatisel laenu väljastatud. Teenus on mõnevõrra uus ning vajab aega sissetöötamiseks. Kui Sulle pakub huvi tagatisega laenudesse investeerimine, siis soovitame omalt poolt aktiivne ja Omaraha teenustel silma peal hoida!

Untitled

Mõni aeg tagasi otsustas Omaraha pankrotistunud laenud sundmüüki panna, mis mitmetes investorites negatiivseid reaktsioone esile kutsus. Omaraha sõnul on hetkel üldine olukord hea ning kliendid ei ole väga suurt vastuseisu näidanud: “Tulemustega oleme hetkel rahul, näiteks ajavahemikus 01.03 – 30.04.2014 sõlmiti 727 lepingut summas 392110€, 17.10.2014 seisuga oli neist sundmüüdud 26 tk summas 12680€ (laenusumma oli 13330€), keskmine müük 64,5%. Seega on müüki läinud 3,23% laenatud summast, välja on makstud 2,08%, kaotsi on läinud ainult 1,15%.

Kuidas oled rahul Omaraha.ee investeeringute ja tootlusega?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s