EstateGuru: investeeri tagatisega laenudesse!

Mul on hea meel tõdeda, et ühisrahastusplatvormid on väga meelsasti nõus oma tegevusi laiemalt tutvustama. Kui eelmisel nädalavahetusel korraldatud ‘Rikkaks saamise õpik praktikas’ koolitusel istusin samas lauas EstateGuru Mareki ja Gerdiga, siis vähem kui nädal hiljem on valmis saanud EstateGuru tutvustav artikkel Rahapuu blogis.

EstateGuru on esimene ühisrahastusplatvorm, kes aktiivselt kasutab soovitusprogrammi ning tasustab selles osalevaid investoreid. Esimese aasta jooksul annab EstateGuru nii soovitajale kui uuele liitujale mõlemale 0,5% väärtuses raha juurde liituja poolt edukalt lõpule viidud investeeringute kogusummast. Ehk et võidavad nii soovitaja kui liituja! Registreerimisel sisesta kood EGU00075 või liitu läbi SELLE LINGI otse ning toetad Rahapuu blogi.

Rahapuu blogi puhul ei ole tegu finantsportaaliga, mistõttu selles blogis avaldatav info on informatiivse sisuga ning seda ei tohiks võtta investeerimissoovitusena. Enne investeeringute tegemist tuleks Teil konsulteerida vastava ala spetsialistiga ja välja selgitada kõik investeerimisega kaasnevad riskid.

Küsimustele vastas Gerd Koppel, EstateGuru tegevjuht.

Kes või mis on Estateguru ning mis ajaks on lansseerimine planeeritud? EstateGuru

Avasime oma portaali kasutajatele 29. septembril. EstateGuru on Eestis ainuke omataoline ühisrahastusplatvorm, mille vahendusel on võimalik investeerida kinnisvara tagatisel hüpoteegiga tagatud laenudesse. Investeeringuid saab teha alates 50 eurost, ülemist piirmäära ei ole määratud. Meie platvormi vahendusel saavad hetkel võtta laenu vaid äriühingud. Alates novembrist saavad laenu taotleda ka eraisikud. Laenu intress on 5-18% aastas. Intressi määrab laenu taotleja koos EstateGuru meeskonnaga ja on otseselt seotud tagatiseks seotud vara asukoha, väärtuse ja laenaja taustaga. Igale projektile tellitakse sõltumatu eksperthinnang kolmandalt osapoolelt. Lisaks saab intressi määramisel otsustavaks ka see, kas tegemist on esimese või teise rea hüpoteegiga. Meie keskkonnas on investoritel võimalik oma raha turvaliselt investeerida erinevate laenude ja riskikategooriate vahel. Kuna laenud on tagatud hüpoteegiga, annab see investorile kindluse, et tema raha ei kao kusagile ära. Hüpoteeki hoiab ainult selleks otstarbeks loodud Tagatisagent. Meie portaali vahendusel on võimalik rahastada oma kinnisvaraprojekte maksimaalselt 75% ulatuses tagatiseks seatava vara turuväärtusest. Hüpoteek seatakse üldjuhul koefitsiendiga 1.3 x laenusumma. Laenu saab võtta minimaalselt 6 kuuks ja maksimaalselt 5 aastaks. Olenevalt laenu perioodist, laenusummast ja laenule seatavast tagatisest on võimalik laenu saada kolme erineva maksegraafiku alusel. Esiteks, traditsiooniline annuiteedi graafik, kus laenu põhiosa ja intresse tasutakse igakuiselt. Teise variandina on võimalk valida laenutoode, mille raames intress ja põhiosa makstakse ühekordselt laenuperioodi lõpus. Tõsi küll selle toote puhul on maksimaalne laenuperiood 1 aasta. Meie kolmanda laenutoode korral puhul tasutakse intressid igakuiselt ja laenu põhiosa tagastatakse laenuperioodi lõpus ühekordse maksena.

Millise profiiliga oleksid EstateGuru poolt investoritele pakutavad investeeringud? (Eesti/Välismaa; üürikinnisvara/arendused; ärikinnisvara/üürikinnisvara inimestele)

Alustuseks soovime EstateGuru korralikult Eesti turul tööle saada ja kindlasti soovime juba lähikuudel laieneda ka teistesse EU riikidesse. Teeme täna tööd selle nimel, et investoritel oleks ees lai valik erinevaid investeerimisvõimalusi. Hetkel on loomisel ettevõte UK-s. Loodame, et saame peagi pakkuda Eesti investoritele võimalust investeerida ka välisriikide kinnisvarasse, näiteks rahavoogudel põhinevatesse üürikorteritesse Saksamaal. Usume, et meie portaali vahendusel leivad investorid investeerimisvõimalusi ja laenajad laenuvõimalusi nii üürikinnisvaras, arendustes, ärikinnisvaras nii Eestis kui välismaal. Üheks meie eesmärgiks on lisaks Eesti investorite usalduse võitmisele teha tööd ka selle nimel, et ühel hetkel oleksid meie investorite seas mitmed Lääne-Euroopa riikide taustaga investorid, kes aitavad elavdada nii Eesti kinnisvaraturgu kui pakkuda laenuvõtjatele piisavalt kapitali oma plaanide teostamiseks.

Kui suurte summadega investeerima saab hakata ning milline on projektsioonilne tulukus keskmise portfelli puhul?

Investeerimist saab alustada alates 50 eurost ja usume, et keskmine projektsiooniline tulukus aastas on 10%. Arvestades, et pangad pakuvad tähtajalisi hoiuseid 1-2% aastas, siis meie poolt pakutav 10% intress hüpoteegiga tagatud laenude puhul on kindlasti märkimist väärt. Investoritena näeme kõiki inimesi, alates keskkooli lõpetajast, tulevasest majandusgeeniustest, lõpetades pensionäridega, kes soovivad oma raha turvaliselt kasvatada. Usun, et meie kõige tavalisem investor võiks olla keskmise sissetulekuga inimene, kes soovib oma rahalist sõltuvust Rootsi pankadest välja tuua ja panna oma raha enda jaoks tööle just enda valitud tingimustel.

Eraisikutele suunatud ühisrahastamise laenuturg on päris tugevasti arenemas ning juba täna saab näiteks Bondora kaudu valida üle 150 investeeringu vahel. Kinnisvara on suuremamahuline ettevõtmine, kus nii palju investeeringuid ilmselt ei ole väga hästi võimalik pakkuda. Kui suurest mahust võiksime rääkida EstateGuru puhul kui peame silmas aastast perspektiivi? Kas üks investeeringupakkumine nädalas võiks olla tulevikus EstateGuru eesmärgiks, või olen ma siinkohal liiga tagasihoidlik/liigoptimistlik?

On reaalne, et meie portaal saab korralikult jalad alla järgneva 6 kuu jooksul. Selleks ajaks sooviks olla niikaugel, et igal nädalal leiavad meie vahendusel rahastust vähemalt 1-2 projekti. Prognoositav igakuine kasvutendents võiks olla 10-15% kuus. Siinkohal tuleks välja tuua, et minimaalne laenatav summa on 10000 eurot ja maksimaalne võib ulatuda mitme miljoni euroni (hetkel oleme piiriks seadnud 500 000 EUR). Kindlasti saab olema miljoniprojektide osakaal väiksem ja sünditseerimisperiood pikem, aga sellegi poolest loodame oma klientidele pakkuda parimaid investeerimisvõimalusi juba alates 50 eurost. Siinkohal ei saa märkimata jätta, et EstateGuru soovitusprogramm on samuti väga tõhus meetod, mille abil on rahalist edukust veelgi paremaks teha. Nimelt, kui soovitad meie teenuseid oma sõpradele/tuttavatele ja kui nad kasutajaks registreerudes märgivad soovituskoodi lahtrisse Sinu poolt neile antud soovituskoodi, siis kanname omalt poolt nii soovitajale kui investeeringut tegevale isikule 0.5% esimesel aastal tehtud investeeringutest rahas juurde.

Kes on EstateGuru meeskond, mis on Teie plussideks?

EstateGuru meeskonnal on pikaajaline kinnisvara kogemus ostmisel, müümisel, arendamisel ja hindamisel. Isikuliselt kuuluvad meie meeskonda kümne aastase kinnisvara arendamise, investeerimise ja vahendamise kogemustega Marek Pärtel ja Marko Arro (hetkel käsil olevad projektid Lucca Kodu ja Pronksi 3). Kinnisvara hindamisega tegelev Kaspar Kaljuvee ja tegevjuhi kohal olen mina. Oman pikaajalist kogemust tarbijakrediidi ettevõtete juhtimisel / konsulteerimisel Suurbritannias. Lisaks enda meeskonnale kasutame me ka erinevaid mentoreid ning konsultante oma portaali parimaks lihvimisel nii kinnisvara-, finants- kui IT- valdkonnast.

Mis on see väärtus, mida Te loodate EstateGuruga luua?

EstateGuru on kui kinnisvara klubi, mis toob kokku kinnisvara omanikud ning sarnaselt mõtlevad inimesed, kes soovivad panna oma raha kasvama. Kinnisvara omanikud, olgu nad siis arendajad või oma vara tagatisel laenajad, saavad võimaluse kaasata kapitali mõistlikel tingimustel, vältides bürokraatliku suhtlemist pankadega. Arendajad saavad läbi meie portaali vajadusel teha reklaami ka oma arendatavale tootele (näiteks korterile) ning võib juhtuda, et see sama 50-ne euro investor võib osutada hiljem selle korteri ostjaks.Investorid saavad olla osalised projektides, mida üksi oleks teostada keeruline. EstateGuru annab võimaluse investeerida kohalikku kinnisvarasse ning loodetavasti juba lähitulevikus ka projektidesse väljaspool Eestit.Lõpetuseks sooviks öelda – tere tulemast kauplema EstateGuru klubis, investeerimine kinnisvara tagatisel on lihtsam kui kunagi varem!

Mõned faktid

Tegevusala: kinnisvarasse investeerimine

Minimaalne investeeringusumma: 50 eurot

Laenusumma: 10 000 eurot – 500 000 eurot

Laenutüüp: hüpoteeklaen, kus laenusumma moodustab kuni 75% tagatise väärtusest

EstateGuru asutatud: 2014. aastal

Millised mõtted Teil tekkisid? Kas Sina investeeriksid läbi EstateGuru?

Advertisements

5 thoughts on “EstateGuru: investeeri tagatisega laenudesse!

 1. stiivo

  Ma olen mitmeid kordi seda EstateGurut piilunud, kuid kui projekti täituvus on absoluutselt igal projektil 0 (NULL) protsenti, siis ei tekita just huvi. Nüüd on seal midagi vist lõpuks liikuma hakanud, kuid leian, et vara veel.

  Lisaks oli äärmiselt tüütu see, et kui korra juba registreerinud olin, siis jäädigi mailitsi pommitama, et a’la “Sa pole kaua meid külastanud, milles probleem*

  Meeldib

 2. Joosep

  Loodetavasti ei tõmmata investoritele taas kotti pähe…

  Copy/pasta ÄP lehelt:
  2011. aastal kirjutas Äripäev, kuidas Vähi ja tema äripartneri Marek Pärteli juhitud kinnisvarafirmadest on järele jäänud 100 miljoni kroonine võlakoorem, ettevõtted on enne pankrotimenetlust varast tühjaks müüdud ja menetlus ise äärmiselt segases seisus.
  Vähi ja Pärteli ettevõtetest müüdi enne pankrotti välja firmadele kuulunud kinnisvara, ent samade kinnisasjade uuteks omanikeks olid ikkagi enamjaolt Vähi ja Pärteliga seotud firmad või isikud.
  Vähi ja Pärtel väitsid, et on oma laenulõksus firmad pankrotti tüürinud võlausaldajatest pankade näpunäidete järgi.

  Nii mõnigi ehitaja on saanud eelmine suvi Tiskres suurejoonelise peoga alanud arendusel ainult töörõõmu, kahjuks. Töö tehtud, aga raha ei maksta.
  Tundub, et vanad kombed on sügavalt juurdunud…

  Meeldib

 3. Marek Pärtel

  Tõepoolest, 2009 aasta oli kinnisvaraturu põhi mis ei jätnud tookord puudutamata ühtegi kinnisvaraarendajat. Eriti neid, kellel olid suured maapositsioonid. 20-ne kordne hinnalangus ei olnud erandlik. Kaitstes investorite raha õnnestus tookord saavutada kokkulepe pankadega ning osta raskustesse sattunud varad momendi turuhinnaga. Jah, paraku tuli maksta ka isikliku käendust ligi 7 miljonit krooni. Tehingu tulemusel ei kaotanud raha mitte ükski meie investor ning säilisid head suhted pankadega, mis võimaldavad täna ette võtta erinevaid kinnisvaraprojekte.
  Paraku ajakirjanikud tihti ei küündi või ei taha küündida tõeni, vaid eelistavad tekitada skandaali, sest see müüb.
  Mis puudutab Tiskre majade ehitust siis täna on Lucca Kodu majad valmis ja esimesed õnnelikud elanikud sisse kolinud. Kui mõni töömees ei ole palka saanud, siis peab seda küsima ikka nende käest, kes palka pidid maksma, ehituselt käis läbi kümneid ja kümneid töömehi. Lucca Majade peatöövõtja oli Kerbera Ehitus ning meil ei ole neile küll midagi ette heita ning ei tahaks uskuda, et nad kellegi suhtes ebaõiglased on olnud.

  Parimat,

  Marek Pärtel

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s