Alustasin investeerimist MoneyZen platvormil

logofacebookÜhisrahastuse kuldreegli kohaselt tuleb oma investeeringuid hajutada. Üheks võimaluseks on rahasumma jagamine erinevate laenulepingute vahel nii, et suurima lepingu osakaal portfellist ei moodusta üle 1% (pikas perspektiivis). Teine võimalus on hajutamine erinevate platvormide vahel, ehk et investeerime oma raha erinevatel platvormidel selleks, et vähendada platvormi enda riski meie investeeringutele.

Olen investeerinud üle pooleteise aasta läbi Bondora, mis on laenumahtude osas Eesti juhtiv ühisrahastusplatvorm. Juulis alustasin investeerimist läbi Crowdestate, vähendades ühe platvormi riski oma investeeringutele. Sedakorda olen avanud konto MoneyZen platvormil, millest mõne sõnaga kirjutan.

MoneyZeni kaudu ma suure tõenäosusega investeerima hakanud ei olekski. Uusi portaale on käesoleva aastaga peale tulnud mitmeid, mistõttu igasse portaali füüsiliselt ei jõua panustada, see vajaks liiga suuri investeeringuid. 

Kokkusaamine Danieliga (MoneyZen CEO) andis kindlustunnet ja motivatsiooni konto siiski ära teha, sest sain mõista millist lisaväärtust uus portaal luua üritab.

Registreerimine ei olnud raske. Tuli kirjutada mõningaseid andmeid iseenda kohta ning täita rahapesu tõkestamise seadusest tulenevaid ettekirjutusi, näiteks koopia ID-kaartist. Lõpuks nägi registreerimisprotsess ette minimaalselt 10 euro kandmist oma MoneyZen kontole, sellega seoti minu pangakonto suhteliselt lõplikult antud MoneyZen kontoga. Kui valimistud endale MoneyZen kontot looma, siis ole endas kindel millise pangakonto registreerid! Hilisem pangakonto vahetus on äärmiselt keerukas ja pigem mitte soovitatud.

Registreerimisprotsess võtab aega umbes paar tundi, seega tasub varuda pisukest kannatust.

Investeerimine

Hetkel on raske ennustada kui suure tempokusega MoneyZenis investeerima hakkan, kuid loodan edaspidiselt 50€-100€ kaupa kuus investeerida. Kui tulemused on minu jaoks rahuldavad, siis ei välista suuremaid investeeringusummasid. Pikaajaliseks eesmärgiks on teenida 12% tootlust.

Esmalt tuleb meil luua uus portfell. Olgu öeldud, et portfelle on võimalus luua mitmeid, kuid neisse kõigisse tuleb oma virtuaalkontolt raha kanda.

Portfelli loomisel küsitakse portfelli nime, investeerimisstrateegiat (mida saab ise muuta!) ning laenusaaja riiki (hetkel on valikus Soome ja Eesti).

Untitled

Seejärel tuleb klõpsata “Loon uue portfelli” lingil, mis viib edasi detailsemasse vaatesse. Vastavalt krediidigrupile ja laenu pikkusele saab määrata intressi ning investeeritavat summat lepingusse.

investorf

Vaikimisi on “Mõõdukalt agressiivsel” investeerimisstrateegial määratud summad ja intressimäärad igal krediidiskooril erinevad. Näiteks 901-1000 grupil vastavalt 17% ja 40€ ning 801-900 grupil 18% ja 30€. Neid numbreid saab vastavalt oma vajadusele muuta. Minu lihtne strateegia portfelli loomisel on alati saavutada esmalt vajalik hajutatus. Seega muutsin summa iga grupi puhul minimaalseks ehk antud juhul 10€ peale. Intressimäärad jätsin vaikimisi samaks. Endale sobiva hajutatuse saavutamiseks peaksin MoneyZen portaalis investeerima vähemalt 1000€.

Portfelli kinnitamine käis läbi mobiili, selleks tuli vajutada “Kinnita” nuppu ning koheselt tuli sõnumiga kontrollnumber, mille pidid vastavasse lahtrisse sisestama.

Seejärel kandsin registreerimise ajal sisse kantud 10€ virtuaalkontolt omale sobiva investeerimiskonto peale, minu puhul “Portfell 1 – Mõõdukalt agressiivne” nime kandvale kontole.

UntitledHetkeseisuga pean nüüd edaspidise osas ootele jääma. Bondorale sarnane laenuturg MoneyZenis puudub ning kogu ülejäänud investeerimistegevus tehakse minu eest ära.

Kas Sina plaanid alustada investeerimist MoneyZenis?

9 kommentaari “Alustasin investeerimist MoneyZen platvormil

 1. Olavi

  Jah, esimesed 4 lepingut juba sõlmitud kah. Samuti plaanin Investlysse raha panna. Proovin järgmise aasta jooksul kogu vahendid ühtlaselt ära jaotada Bondora, Investly, MoneyZeni ja Omaraha vahel, võibolla ka CrowdEstate.

  Meeldib

 2. VV

  “Hetkeseisuga pean nüüd edaspidise osas ootele jääma. Bondorale sarnane laenuturg MoneyZenis puudub ning kogu ülejäänud investeerimistegevus tehakse minu eest ära.”
  Seal siis tehakse investeerimine inimesele veel lihtsamaks?

  Meeldib

  • Tauri

   Esialgu olen aru saanud, et kuna MoneyZen meeskond paneb igasse laenu ka ise raha, siis kontroll on sedavõrd tugevamaks tehtud ja paljudel juhtudel kõik laenuvõtjad ei saa võimalust raha läbi MoneyZeni laenata. Seetõttu on ka intressid pisut madalamad (ehk laenatakse kvaliteetsetele laenuvõtjatele) ning portaal näeb oma äranägemise järgi ära ka rahajaotuse investorite poolelt. Sisuliselt on investeerimine meie jaoks tõesti lihtsam ja piirdub raha kandmisega meie MoneyZen kontole.

   Piisava hajutatuse korral ei tohiks karta ühe lepingu riski.

   Meeldib

  • MoneyZen

   MoneyZen.eu kodulehekülge on praegu kõige parem kasutada arvuti vahendusel.

   Android on avatud lähtekoodiga tarkvara, mis tähendab seda,
   et igal tootjal (nt Sony, Samsung, LG) on võimalus seda ise muuta enda toote jaoks sobivamaks. Seega igas konkreetses seadmes olev Androidi versioon sõltub nutiseadme tootjast ja tema toe pakkumisest.

   Millist nutitelefoni või tahvelarvutit Te kasutate?

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s