MoneyZen: investeeringute haldamine peab investori jaoks olema mugav!

logofacebookMoneyZen on 2014. aastal tegevust alustanud inimestevaheline ühisrahastusportaal (laenud inimeselt inimesele). Mul oli au kohtuda MoneyZeni tegevjuhi Daniel Lumiga möödunud nädalal MoneyZeni kontoris Fahle majas. Mitmetunnise intensiivse kohtumise käigus oli mul võimalus näha ja mõista ühe ühisrahastusportaali tegemisi ja tagatuba. Kokkuvõtte kohtumisest teeb Daniel.

Kirjutab Daniel Lumi (CEO, moneyzen.eu)

MoneyZen on inimestevahelisi rahakokkuleppeid võimaldav ühisrahastusportaal, mille eesmärgiks on inimestevahelise rahasuhete loomine ja hoidmine, raharingluse võimaldamine ja vara kasvatamine.

Investeerimine läbi MoneyZen portaali on lihtne, selleks tuleb läbida mõned sammud:

1. Registreeru kasutajaks
2. Teosta ülekanne virutaalkontole
3. Seadista investeerimistingimused
4. Kanna virutaalkontolt raha investeerimiskontole

Virtuaal- ja investeerimiskonto süsteem võib esmapilgul keerukas tunduda. Virtuaalkontot kasutame vaheetapina rahade liigutamisel, tekitades nn aktiivse ja passiivse raha süsteemi. Näiteks soovid luua mitu erinevad portfelli, siis pead igasse portaali endale sobiva summa kandma virtuaalkontolt.  Nii virtuaalkontol kui investeeirimiskontol asuvad vahendid kuuluvad Sulle, ainus vahe on selles, et virtuaalkontol asuvat raha portaal ei paku investeeritunguteks, aga investeerimiskontol asuv raha „otsib“ võimalust end teenima panna. Rahade välja kandmisel portaalist tuleb teha vastupidine käik: kõigepealt tuleb raha kanda mõnest investeerimisportfellist virtuaalkontole ja sealt omakorda kanda edasi oma pangakontole. Kui virtuaalkontosid saab olla vaid üks, siis investeerimiskontosid võib olla mitmeid.

Näide: Kui oled portaali kandnud 100 Eurot ja loonud 2 investeerimisportfelli, siis saad kanda 50 eurot esimesse investeerimisportfelli ja 50 eurot teise.

Minimaalne summa investeeringu kohta on 10 eurot ning arvestada tuleks 6-kuulise kuni 5-aastase investeerimishorisondiga olenevalt valitud laenutüübist. Soovituslik investeerimisstrateegia algajale investorile on investeerida 50 eurot kuus kümne euro kaupa laenu kohta pikemaajaliselt, mis tagaks piisava hajutatuse erinevate laenude vahel.

Miks investeerida MoneyZeni kaudu?

MoneyZeni eristab teistest sarnastest portaalidest põhjalikum investori riskiprofiili küsimustik, mis võimaldab soovitada igale investorile alustamiseks investeerimisstrateegia. Sõltuvalt strateegiavalikust on investori kapitalikasvu määrad vahemikus 12-20%. Iga investor saab aga ka pakutud strateegiaid muuta (näiteks intressimäära tõsta). MoneyZeni eesmärgiks on kapitali puhastootlus 12% aastas.

Kapitali puhastootlus sõltub kahest asjaolust:

1. investeeringu (laenu) intressimäärast ja

2. halbade laenude osakaalust.

Halbad laenude osakaalu soovime hoida alla 2% portaali laenuportfelli mahust. Oma tegevuses lähtume konservatiivsematest põhimõtetest, mistõttu ulmeliselt suuri tootluseid meiega saavutada ei õnnestu.

Investeeringute haldamine investoritele mugavaks!

Investeeringute haldamine on automatiseeritud protsess, mis pole täna veel terviklik. Loodame augusti lõpuks suuremate arendustega valmis saada. Sealjuures pakume investoritele võimaluse lisaks peamistele näitajatele valida enda jaoks sobiv raportiformaat, mida investor saab tellida enda e-mailile vastavalt oma äranägemisele – kas kord päevas, nädalas või kuus. Investeerimiskontol raha puudumisest või investeeringutepakkumiste puudumisest informeeritakse klienti samuti aktiivselt koos soovitustega edasisteks tegevusteks.

Laenuhaldus on automatiseeritud, kuid hõlmab vajalikku personaalse suhtlemise komponenti. Laenajate suhtlus on proaktiivne alates intervjuust iga laenajaga enne laenu väljastamist (tagamaks laenaja kvaliteeti) kuni teavituseni saabuvast maksetähtajast.

Laenajate valik toimub krediidiskoori põhimõttel, mis on aga konkurentidest konservatiivsem. Tulemuseks kvaliteetsem laenuportfell ja väiksem halbade laenude osakaal.

Moneyzen pakub igakuise tagasimaksega rahavoogu, kuid liitintressi efekti tekkimiseks suuname laekumised taasinvesteerimisse.

Plussid ja miinused:

+ personaalne suhtlus

+ kvaliteedile ja kliendi aitamisele orienteeritud lahendus

+ täiendavad kasutusmugavused investoritele

+ suurem nõustamise osakaal laenajatele kui investoritele

+ ärimudeli eesmärk: võtame fookusesse MoneyZeni kasutaja, olgu ta siis investor või laenaja

+ suutlikkus pakkuda turul parimaid tingimusi kvaliteetsetele laenajatele

+ pakkuda nii klienditeeninduse kui teenusepakkumise poolest turu parimat teenust

– valdkonna regulatsioonioht

– ühisrahastuse olemuse teadvustamine inimestele: eeskätt pannakse ühisrahastus samasse patta kiirlaenuga

– pikema ajalooga konkurendid on hõivanud suure turumahu, neil on püsiv pikaajaline kliendi- ja lepingute baas

– palju häid ideid, mille teostamine võtab paraku veel aega

Käesoleval nädalal ilmuvad MoneyZeni portaali investeerimistekstid ja juhised. Olge kuuldel! 🙂

Advertisements

11 thoughts on “MoneyZen: investeeringute haldamine peab investori jaoks olema mugav!

 1. investor

  Ühel potensiaalsel investoril tekkis kohe küsimus hr Lumile. Kas MoneyZen’i esilehel olevad kasutajalood on reaalsed või väljamõeldised? (“Peetril läks köögis veetoru katki…”, “Sass on vinge surfimees…”, “Liisu on kohusetundlik…”, “Jan armastab üle kõige autosid…”)

  Võltsid kasutajalood loovad usaldusväärsuse asemel pigem vastupidise efekti. Võin tuua näiteid binaarsetest optsioonidest, kus Ants teenis nädalaga 10000€ 🙂

  Meeldib

  • maus

   Samad mõtted siin. Kasutajalood jätavad imala mulje, justkui suunatud eriti naiivsele kliendile. Aga noh, telereklaamidel tihti sama tase…

   Meeldib

  • J. K.

   Väga mõru mulje jätavad need “kliendilood” isegi kui need täiesti tõesed on. Viimasel ajal märganud, et Bondora esilehel samuti sellised entusiastlikud lood laenu võtmisest nähtaval on. Uutes peaga mõtlevates klientides tekitab see kindlasti umbusaldust ja alateadvuses tekib tunne, et äkki võin üle kõrvade saada sest täpselt sellise tunde need kliendilood tekitavadki (Liiga hea ja ilus, et tõsi olla). Moneyzenil soovitaks need jutud kiirelt maha tõmmata sealt saidilt ja kunagi tulevikus suure soovi korral tagasi panna kui klientidel on süsteemi vastu usaldus tekkinud.

   Meeldib

 2. stiivo

  Üritasin investori osaga tutvuda. Küsiti id-kaardi koopiat. Õnneks oli see mul postkastis olemas. Peale seda, kui 10-eurost sissemakset taheti, loobusin. Portaaliga võiks ikka lihtsamalt tutvuda saada.

  Meeldib

  • MoneyZen

   Teave investeerimise kohta on huvilistele kättesaadav MoneyZen veebilehel https://moneyzen.eu/investeerimisjuhis

   Investeerimisega alustamiseks tuleb registreeruda kasutajaks. Paremaks investeerimisnõustamiseks palutakse Teil täita varasemat investeerimistegevust hõlmav küsimustik.

   Järgmise sammuna palutakse kasutajal üles laadida isikutunnistuse koopia.

   Eraisikuna saate investeerimist alustada kümne euroga. Juriidilistel isikutel soovitame alustada pigem suurema summaga, sest ettevõtte registreerimistasu on kümme eurot.

   Pärast raha laekumist portaali virtuaalkontole, saate määrata MoneyZeni personaalsed investeerimistingimused: laenuliik, laenutaotleja krediidiskoor, laenuperiood ja soovitav intress. Nimetatud tingimuste järgi hakkab MoneyZen tegema pakkumisi laenutaotlejatele. Investoril on võimalik koostada mitu erinevat investeerimistingimuste loetelu ehk investeerimisportfelli.

   Head investeerimist!

   Meeldib

 3. grizzly

  Mina tegin ülekande ka ära, huvi ikka suur ja nädalavahetusel oleks aega olnud asja uurida. Paraku aga ei ole süsteem ilmselt niipalju automaatne, et sel ajal miskit toimuks. SEB- SEB peaks ju ometi kiirelt laekuma, endiselt on aga vaateväljas teavitus “Dokumendi staatus: kinnitamata” ja edasipääs puudub.

  Meeldib

  • Tauri

   Olen kohtumisejärgselt olnud Danieliga suhtluses veel mõned korrad. Hetkel tundub mulle, et tegu on perspektiivika ja visooniga platvormiga, mis praegustele suurtele hiidudele üritab kandadele astuma hakata.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s