Bondora laenumahud: Juuni 2014 & Q2 2014 [+ english]

Ameerika suurim otselaenamise portaal Lending Club andis hiljutises pressiteates teada enam kui ühe miljardi suurusest laenukäibest 2014. aasta teises kvartalis, vahendab Lend Academy. Kui edukaks osutus Bondora juunikuu ja teine kvartal?

Scroll down for English summary!

Bondora jagab avalikult ja igakuiselt andmeid laenutaotluste kohta, mille põhjal antud postitus koostatud on.

Alustame juuniga.

Untitled

Eesti laenumahud oli jätkuvalt suurimad (41,8% kogumahust), kuid väljastamise tempokus on märkimisväärselt alanenud. Ootamatult on käima saadud Slovakkia turg, mis sedakorda haukas juba 13,8 protsenti (maikuus vastavalt 5,2%). Hispaania ja Soome lepingute puhul oli samuti tunda pisukest tagasilööki.

Krediidigruppides suuri muutuseid toimunud ei ole. Jätkuvalt on suhtelisus suures pildis sarnane eelmisele kuudele, kus A-grupi laenud moodustavad üle 80%, B-grupp on pisut üle 10% ning C-grupp omakorda alla 5% (täpsemad numbrid on kirjas esimesel graafikul).

Teise kvartali tulemused

Bondora laenumahtude kasv on selgelt pidurdunud, olles teises kvartalis vaid 0,1% võrra suurem eelmise kvartaliga võrreldes. Allolev graafik näitab ilmekalt ära Eesti laenumahu stagneerumise, kus 1,1 miljoni euro pealt on tänaseks langetud pea kaks korda allpoole: 0,65 miljonil euroni.Untitled

 

Kui veel pool aastat tagasi jaanuaris moodustas Eesti laenukäive tugevalt üle 60% kogu laenukäibest, siis tänaseks on see kõigest pisut üle 40%. Tegu on kurvemapoolse tendentsiga ja mitte seetõttu, et Eesti osakaal oleks drastiliselt vähenemas, vaid kuna Eesti laenumahud absoluutnumbrites on järjepidevalt kukkunud. Sissetöötanud ajalooga ja head likviidsust pakkuv turg võiks olla heaks turundajaks uute investorite kaasamisel, sest seni kuni puudub adekvaatne info välisturgude kohta ei raatsi mina oma raha väljaspool investeerida.

Untitled

 

Slovakkia ja Eesti majandused peaksid olema kõige sarnasemad, mistõttu on mõistetav Slovakkia järsk tõus. Kaks riiki kokku kompenseerivad Eesti ärakukkumise. Õiglase hinnangu muutunud turuolukorra kohta annab arutust vaid aeg, eeldatavasti umbes 3-4 aasta pärast peaks olema selge turu käitumine ja võlakorjeprotsessi efektiivsus.

Laenumahtude kumulatiivset kasvu iseloomustab lineaarsus ehk ühtlane ja küllaltki sirge tõus ilma suuremate kõrvalekalleteta.

Untitled

 

19. juuni uudiskirjas andis Bondora teada, et välistab Hispaania ja Slovakkia lepingud, mille krediidskoor on alla 1000 puntki eesmärgiga luua parem riski-tulukuse suhtega investeerimiskeskkond. Taotluste maht on sedavõrd kõrge, et kõigi rahastamiseks puudub finantsvõimekus ja kiirema laenuprotsessimise nimel oli mõistlik nimetatud taotlused pakkumisest kõrvaldada.

Seotud artikkel: Bondora laenumahud: JAANUAR – MÄRTS 2014

Kas Bondora juunikuu ja teise kvartali tulemused on Sinu jaoks üllatavad või ootuspärased? 

 

Summary in english

June was a bit slower month compared to May (for Bondora, an Estonian based p2p lending site). Issued loan amount was approximately 1,55 million euros, which indicates  fifth all times higest month.

Bondora home market is Estonia, which is unfortunately shrinking every month. From 1,1 million in January 2014 Estonia has come down to 0,65 million by June 2014 in loan volumes. On the other hand Slovakia is gaining more faith amongst investors. Other markets (Spain, Finland) were a bit slower than expected.

In the middle of June Bondora excluded Spain and Slovakia applications which had lower grade than 1000. According to Bondora newsletter (June 19) there was excessive amount of application from mentioned countries and for better matching only grade 1000 is allowed (supposedly grade 1000 applications are with greater risk/reward ratio).

If you are interested in investing via Bondora please visit their site: www.bondora.com

Please note that this blog is detached from Bondora by any means and represents my thoughts only. Data, which is freely available for everyone, is collected from Bondora site.

How was June for your p2p portfolio? Write us a comment!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s