KUUÜLEVAADE: JUUNI 2014

Otselaenamist kajastava blogina proovin läbipaistvuse suurendamiseks igakuiselt kirja panna oma reaalse portfelli tulemused. Ainult sel juhul kannab Rahapuu blogi mõtet millega kunagi alustasin: jälgida iseenda ja oma raha arenguid saamaks finantsiliselt vabamaks.

Bondora

Kuigi Eesti p2p turule on lisandunud uusi ettevõtteid, siis oma investeeringuid teen läbi Bondora. Alternatiiviks oleks veel Omaraha.ee, mis on turul olnud 2011. aastast alates. Ülejäänud portaalid on alles sedavõrd uued, et nendega kohe eksperimenteerida ei tihka (potentsiaali siiski on). Kui tahad teada millised p2p platvormid Eestis olemas on, siis kiika SIIA lehele.

Bondora juunikuu oli märkimisväärselt tagasihoidlikum kui ma lootsin (uskusin 2 miljoni piiri ületamist). Laenumahu osas tehti kõigi aegade viies tulemus, milleks oli 1,54 miljonit eurot (juuni 2013 väljastati ca 0,41 miljonit eurot). Kuu algus tõotas rekordnumbreid, sest Bondora+ on tõesti hästi käima saadud. Parimatel hetkedel on pakkumisel kuni 100 laenutaotlust.

Bondora+ lepingute nõrgem täitumine võib tuleneda kahest asjaolust:

1) Süsteemis ei ole piisavalt vaba raha

2) Investorid ei usalda Bondora+ lepinguid ja ei panusta pakutavatesse lepingutesse

Bondora märksõnad juunikuus: rahavoogude lehe ümberprogrammeerimine, portaali kasutajalepingu uuendamine.

Rahapuu portfell

Üllatus

Lisandus vaid 2 punast lepingut.

Pettumus

Nõrgemapoolsed laekumised; punaste lepingute tagasimaksed olid minimaalsed või olematud

Laekumistega rahule jääda ei saa. Intressitulu laekus 88,73% planeeritust. Põhiosa laekus pisut paremini: 91,61%. Allpool näha graafik intressilaekumistega aastate 2013 ja 2014 kohta. 2013. aasta alguses oli portfell liiga väike, mistõttu esimest poolt aastat kuigi tõsiselt arvestada ei maksa.

Untitled

Punaseid laenulepinguid lisandus juunis vaid 2 tk, mis on märkimisväärselt vähem kui mais (ca 6-8tk). Siin kokkuvõte punaste laenulepingute kohta:

Lepinguid kokku: 26

Laenatud summa: 165,00€

Lepingute jääk: 143,57€

Tagastatud põhiosa, viivised ja intressid kokku: 34,84€

Kasum: -130,16€

ROI: -78,8%

Intressilaekumine oli juunis absoluutvääruses kõigi aegade parim: 51,23€

Untitled

Pangaväljavõttega kinnitatud laenulepinguid on väga väheseks jäänud, mistõttu olen investeerinud rohkem Bondora+ lepingutesse. Valin Eesti lepinguid, mis on muude dokumentidega kinnitatud ja mille taotletav summa on väiksem kui 2000€. Varasem laenuajalugu on näidanud, et näiteks 2010. aastal väljastatud lepingud (mis on olemuselt olid sarnased tänastele Bondora+ lepingutele) on kokkuvõttes plussis.

Rahapuu blogi

Uus kuu, uus vaatajarekord. Juunis tehti Rahapuu blogist 9 688 klikki, mis maiga võrreldes on 8,5% enam. Kas juulis tuleb 10 000 klikki ära?

Untitled

Populaarseim postitus oli 506 vaatamisega “Kui võtad, siis pane ka tagasi!

Järjekorras teise koha sai 321 klikiga postitus “Investly – ühisrahastus ettevõtetele“. Kuigi Investly turule tulek takerdus tehniliste probleemide küüsi, siis loodetavasti käesolev nädal toob uusi tuuli ja edukamat avalööki.

Kolmanda koha haaras 274 klikiga postitus “KUUÜLEVAADE: MAI 2014“.

Pealeht sai kokku 4 417 vaatamist.

Mõtteid ja ideid oli palju. Ise tunnen, et puudu jääb oskuslikumast kirjutamisest. Õnneks antud blogi üheks mõtteks on enese väljendusoskuse õppimine. 🙂

Kuidas Sinu juunikuu möödus?

 

Advertisements

3 thoughts on “KUUÜLEVAADE: JUUNI 2014

 1. stiivo

  Kui rääkida B+ lepingutest, siis põhjus ilmselt:
  2) Investorid ei usalda Bondora+ lepinguid ja ei panusta pakutavatesse lepingutesse

  Isiklikult olen viiekaid B+ lepingutesse pannud, kuid tunne on ikkagi kuidagi kõhe. Tõmban vist pidurit. Bondora võiks kõhklusi maha võtta ja tagamaid selgitada.

  Meeldib

  • Tauri

   Usun, et Bondora saab parimal juhul investoril kätt hoida, sest uued turud (Soome, Hispaania, Slovakkia) on alles niivõrd värsked, et seal ei ole jõudnud tekkida veel mitte mingisugust võrreldavat ajalugu. Soome tuli pisut vähem kui aasta tagasi, mis tähendab, et ca 10 kuu on esimestel laenudel pankrotistumiseks aega olnud.

   B+ koha pealt võtaksin mina asja kokku nii, et loodetavasti kontrollmehhanismid on paremad kui 2009-2010, toona oli ka veel kriis. Tänane B+ tundub olema selline asi, mida ma vaikselt otsast uuriksin, ent nagu sa ütled, siis väikeste summadega.

   Meeldib

  • Taavi Pertman

   Ilmselt on siin ka kolmandaks põhjuseks see, et neisse saab investeerida ainult käsitsi. Päris paljud investorid ei logi igapäevaselt sisse ja ei viitsi käsitsi taotlusi läbi vaadata.

   Tauri tegi siin paar postitust tagasi väikest analüüsi ja püüdsin siin lisaks vanadele ka neid uuemaid taotlusi veidi analüüsida, aga Tauril ilmselt õigus, et midagi väga enamat hetkel analüüsida ei ole veel:
   http://rahafoorum.ee/bondora-laenud/

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s