Kulueelarve vorm

Säästmisharjumus kinnistub meis paremini siis kui peame oma tuludel ja kuludel silma peal. 

Money Challenge 2014 vol3 postituse kommentaariumis palus üks Rahapuu blogi lugeja, et jagaksin oma kulueelarve vormi. Iga inimese tarbimisharjumused ja kulutused on erinevad, mistõttu ühtset head kulueelarvevormi olemas ei ole. Iga vorm tuleb kasutajapõhiseks teha vastavalt oma vajadustele. Seega minu välja pakutav vorm ei pruugi kõigile sobida, kuid õnneks on jagatavates failides võimalik hõlpsasti muudatusi teha.

 

Untitled

.xlsx fail (Microsoft Office)
.ods fail (Libre Office)

Milleks kulueelarve täitmine hea on? 

Esmalt näed oma minevikus tehtud kulutuste dünaamikat. Võiksime kohe teha eelarve ja selles proovida püsida, kuid see on sama hea mõte kui suvel murdmaasuusatamist teha. Eelarvel on sisu vaid siis kui meil on varasem kulutuste dünaamika teada, vastasel korral võid ennast üle- või alahinnata. Seega esmalt jälgi oma kulutusi paarikuulise perioodi jooksul ning seejärel hakka eelarvestamise peale mõtlema!

Teiseks loob ta võimaluse näha oma suurimaid raiskamise kulukohti. Äkki kulutad autole ülemäära palju raha? Või hoopiski võtab meelelahutus Sinu sissetulekutest liiga suure osa? Pillava elustiiliga rikkaks saamisesse ma ei usu, seega on tegu hea filtriga ebamõistliku kõrvaldamiseks oma kuludest.

Kolmandaks annab kulueelarve täitmine järjepidevuse ja rutiini midagi püsivalt teha. Investeerimine nõuab pikaaegset närvi ja vastupidavust. Kui saad kulueelarve täitmisega hakkama, siis läheb ka pikaajaline investeerimine lihtsamini.

 • NB! Failid on kättesaadaval piiratud aja (tulenevalt upload.ee kasutajatingimustest). Seega ole kiire neid alla laadima!
 • NB2! .xlsx fail on tehtud Libre Office tarkvara abil. Ilmselt ei pruugi ta visuaalselt olla päris see, mis .ods fail on.

 

Käesoleva postitusega oleme Rahapuu blogis jõudnud 200 postituseni. 🙂

Untitled

Advertisements

4 thoughts on “Kulueelarve vorm

 1. Mairo

  Ma ise kasutasin umbes sama tabelit kunagi. Suutsin vastu pidada no mingi 2-3a, siis tüütas ära ja hakkasin optimeerima, et minimaalse ajaga maksimaalset ülevaadet saada. Kuna hoidsin alles poest kaasa toodud tsekid, siis sai arvutatud kõvasti, et toidu alla ikka ainult toit satuks mitte mõni prisma riideese. Hetkel on mu tabel väga lihtne kulude lõikes – transport, laenud, kommunaalid, toit jms ning kui vaja siis võtan lahti SEB poolt pakutava rahapäeviku ja vaatan sealt oma keskmised kulud ära. Kuna sissetulekutest panen konreetse protsendi kõrvale investeerimiseks, siis ülejäänud raha jääb sujuvalt muudeks kuludeks. Kui aga kuu lõpus raha otsa kipub saama, siis on midagi viltu ja viskan korra pilgu peale, millega ma laristama olen hakanud. Nii kulub mul nädalas heal juhul 15-30min, et rahaasjad korras hoida.

  Meeldib

  • Tauri

   Olen samuti liikunud optimiseerimise teed ning selle tulemus on lingi alt leitav kulueelarve vorm. Täitmine võtab nädalas samuti umbes pool tunnikest ning kasutan seda eelkõige seetõttu, et kodupangaks on Danske, kus Rahapäeviku sarnane toode paraku puudub.

   Meeldib

 2. Taavi Ilves

  Kui on huvi tõsiselt eelarve ja kulude arvestamisega tegeleda, soovitan natuke investeerida aega ja ära õppida selline tasuta tarkvara: http://www.gnucash.org/ enamus usecase’de jaoks on õpetused ka olemas (inglise keelsed tho.). Paremat softi on minu arust raske leida, ainuke on Quickeni oma, mis meenub, aga see maksab.

  Meeldib

 3. stiivo

  Isiklikult kasutan SEB rahapäevikut ning 1 kuu kohta kulutan u 1 tunni, mida pole üldsegi palju. Kuna Rahapäevik teeb su eest enamuse töö ära (kaardimaksete puhul), siis endal jääb vaid üle kõik tšekid alles hoida ja pilk peale visata. Tuleb toiduainete hulgast need muud kulud välja noppida ja sularahatehingud sisestada.

  Kasutama hakkasin, siis kui rahapäevik välja tuli ja harjumus on nii juurdunud, et ei häiri igapäevaelu üldse. Kasu on sellest aga palju. Rahapäeviku juures häirib vaid see asi, et andmeid hoitakse kokku vaid 2 aastat.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s