Bondora laenumahud: MAI 2014

Bondora jagab igakuiselt andmeid väljastatud laenude kohta. Andmekogumikuga saab teha päris erinevaid analüüse ja kokkuvõtteid, mistõttu otsustasin sedakorda pöörata tähelepanu maikuu laenumahtudele.

Oodatult rahastatakse kõige enam A-gruppi kuuluvaid laenutaotluseid, järgnevad B-grupp ja sellele omakorda C-grupp. Kuid milline riik genereeris mais kõige suuremat mahtu?

Vastus: Eesti

Investorite kokkusaamisel tõi Karl Anton Bondora esindajana välja Eesti laenumahu osakaalu järjepideva langustrendi. Kuigi vastavasisulist analüüsi Rahapuu blogi veel teinud ei ole, siis võib Karl Antonit uskuda: Bondora+ teenus on päris massiivselt peale tulnud ning näha on küllaltki suurt Soome-Hispaania taotluste hulka.

Bondora+ tugeva arengu tõttu ei tohiks investoritel üleliigse seisva raha probleemi enam olla. Parimatel momentidel on aktiivsete laenutaotluste hulk lähenenud 100 taotluse piirimaile. Sellegi poolest on paljud taotlused suhteliselt väikese täituvusega. Tuleneb see asjaolust, et investorid ei ole kindlad Soome ja Hispaania (ning Slovakkia) laenude maksevõimekuses ning hilisemas võlgade sissenõudmise protseduuri efektiivsuses. Bondora andmetele tuginedes on aga vara öelda võlgade sissenõudmise tulemusi, neid võiks parimal juhul oodata kolme kuni viie aasta pärast.

Isiklikult olen viimasel ajal investeerinud rohkem Eesti Bondora+ taotlustesse. Fookuse olen seadnud pigem väikesemahulistele taotlustele, kus taodeldav summa lepingu kohta ei ületa enamasti 2000 eurot. Mul on usku, et kui need laenutaotlejad peaksid võlgu jääma, siis mingisuguse mõistliku ajaperioodi jooksul saab sealt raha ka tagasi. 1000 euro suuruse põhiosa pealt tekkivaid viiviseid ja intresse on laenuvõtja jaoks mentaalselt lihtsam maksta kui 10 000 euro suuruselt põhiosalt, sest lõppkokkuvõttes paari tuhandet leida on kergem kui paarikümmet tuhandet ning maksehäirega elu nautida ei saa (loe: uusi väikelaene, kodumasinaid-autoliisingut, kodu osta laenu peale).

Kui aga huvitud pisut detailsemast laenumahu jaotusest, siis järgmine pilt on Sulle:
Eemaldasin statistikast ühe EE laenu summas 1000€, sest ei olnud aru saada millisesse gruppi ta kuuluma pidi. Andmekogus oli märgitud kui A 0.

Untitled

Kas investeerid Bondora+ laenudesse? Kirjuta meile kommentaar!

PS! Kui soovid artikleid oma e-postile, siis liitu Rahapuu meililistiga. Asub allpool, statistikast vasakul.

Advertisements

10 thoughts on “Bondora laenumahud: MAI 2014

 1. Kristi

  Mul on hea meel, et sa selle andmehulga läbi töötasid. Olukord on tegelikult ju päris hull selles mõttes, et Hispaania on ikka ulmeliselt mahtu võtnud. Turg on küll suur, aga see tähendaks et võiks ikka eraldi Hispaania andmed jooksma panna, sest aasta lõpuks jõuab Hispaania laenumaht tõenäoliselt Eesti mahust mööda juba.

  Meeldib

 2. Vaiko

  Ise alustasin 15.05.14 ning praeguseks olen pannud 5 euroseid Soome ca 10tk Hispaaniasse ka ca 10tk ning Slovakkiasse 4-ja laenu. Kõik välismaa laenud on Bondora plus.

  Eesti omadesse investeerin pidevalt Bondora plussi 5 kaupa. Eks aeg näitab mis tuleb.

  Mis mind murelikuks teeb on aga see et default rate aina kasvab lähtuvalt Bondora uudiskirjast.

  Hea meel on aga see et tore on näha et taotlusi on tõesti ca 100 ja reklaamid jooksevad nii TV-s kui onlines:) Ja tõenäoliselt töötab turndustiim ka edukalt välismaa turgudel:)

  Meeldib

 3. olavi

  Eesti bondora+ laenude puhul teeb mind ettevaatlikuks see, et pangakonto v2ljav6tte esitamine on niiv6rd lihtne, kuid miks siis taotleja seda teha ei saa/taha?

  Meeldib

 4. Kristo

  Tõesti, vaadates praegu Soome ja Hispaania laenuturgu, siis tundub, et kuhu raha panna pole väga probleemi. Iseasi kas sealt tagasi hakkab tulema nii nagu investor vastavalt intressile loodab. Mina olen viimasel ajal jätkanud siiski Eesti laenudesse investeerimist, gruppi ABC 1000. Isepakkuja töötab nende laenude puhul täistuuridel ja oma 15 % intressiga minu väikeste summade juures väga kenasti 🙂 .Juunis ühel päeval korjas Isepakkuja lausa 3 laenu üles, viimase aja rekord minu jaoks . Hetkel ma jätkaks ise veel suhtelselt konservatiivset investeerimisprotsessi, laenates ainult Eesti turule, eks näis mida aasta teinepool toob.

  Meeldib

 5. Vaiko

  Loodan, et Kerli ei pahanda Bondorast, aga siin kõigile seletust, millest on ka siin blogis varem veic juttu olnud:)

  Minu küsimus oli: Kas oskate ka öelda, kuidas toimub laenuvõtja isiku tuvastamine (muude dokumentide ja telefoni teel), et määrata maksehäireid?
  Ehk siis kas te usaldate telefoni teel inimest kui ta ütleb oma nime? Kuidas teil on see protsess korraldatud?
  Küsin kuna tean arvestada, millist riski võtta Bondora+ puhul portfelli koostamisel.

  Laenuvõtja isiku tuvastamine.

  Dokumentide baasil:
  Dokumendiks saab olla sissetulekut tõendav document (nt palgatõend), mis identifitseeritakse isiku ID dokumendiga. Lisaks, telefoni teel küsitakse üle saadud info, samamoodi nagu pangakonto väljavõtte puhul.

  Kas ma saan õigesti aru, et siin peab laenuvõtja digiallkirjastama oma palgatõendi ja saatma teile? ning digiallkirjastamine tõendabki seda et isik on tuvastatud? Kas pangakontaväljavõtte kategoorias allkirjastab laenuvõtja samuti digitaalselt oma pangakontoväljavõtte? –

  Kõikides riikides ei ole digiallkirjastamine võimalik, seetõttu on tavaallkirjad dokumentidel, kus vajalik.

  Telefoni teel:

  Viiakse läbi küsitlus telefoni teel, mille baasil tehakse selgeks laenuvõtja taust (päritolu, töökogemus, haridus, ülalpeetavate arv, igakuised kohustused ja sissetulekud jne.) Telefoni teel esitatavaid küsimusi on 5.a. kogumuse põhjal täiendatud vastavalt sellele, et oleks võimalik väljaselgitada võimalikult tõene arusaamine.

  Siinjuhul saan aru et täpset isiku tuvastust ei toimu, vähemalt id kaardiga mitte ja suureneb risk et laenuvõtja nimi ei pruugigi olemas olla või pole vastav isik, seepärast ka kõrgem intress? –

  Isiku tuvastus toimub siiski samamoodi nagu teiste puhulgi, saadakse isikukood, nimi, elukoht jne. Lisaks, kontrollitakse isiku võimalikke maksehäireid koostöö partnerite baasidest. Kõrgem intress on määratud võimalike riskide tõttu, mida ei saa kontrollida esitamata dokumentide tõttu.

  Parimate soovidega,

  Kerli

  MInu arvamus: Telefoni teel äärmiselt kahtlane:) Kui siis muud dokumendid. Välismaa laenudel enamus mahust genereeribki Bondora plus, sest seal ei netimaailm nii levinud, mida kinnitas ka pubiühtul Karl.

  Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s