Investly – ühisrahastus ettevõtetele

Logo vertical
Allikas: Investly

Ambitsioonikas ühisrahastusplatvorm Investly soovib eemaldada barjääri ettevõtete ja puuduoleva laenuraha vahel. 

Eestis on ühisrahastusplatvormid peatselt jagunemas kahte gruppi. Esimesse gruppi võib paigutada meile teada tuntud ettevõtted Bondora ja Omaraha, kelle fookus on suunatud eraisikust laenusoovijate teenindamisele. Teise grupi moodustavad aga platvormid, kes on oma fookusesse seadnud väikeettevõtetest laenusoovijad, näiteks Investly.

Investly ametlik turuletulek toimub juba 18. juunil Finance Estonia konverentsi raames.

Kindlasti vaata ka Investly Facebooki lehte ja Twitterit.

Investly tegevjuht Siim Maivel vastas mõnele Rahapuu blogi küsimusele, vastuseid loe siit:

Oletame, et investor Juss soovib investeerida läbi Investly platvormi erinevatesse tublidesse ettevõtetesse. Kui suure summaga saab Juss investeerimist alustada? 
Juss saab investeerida juba alates 10 eurost. Soovitame tal kindlasti erinevaid pakkumisi vaadata, et riske hajutada. Nii saab stabiilsema ning tulusama protfelli.
Väljastatud intressimäär on enamasti tegelikust tootlusest kõrgem, sest mõnda laenu ei suudeta laenuvõtjate poolt jätkusuutlikult teenendada. Millist keskmist tootlust võiks Juss oma investeeringutelt oodata?
Alustuseks pakume ettevõtetele tagatiseta ärilaene, mis on riskantsemad. Kuna täna on pangast ettevõtetel – eriti väiksematel – väga raske äritegevuseks laenu saada ilma isikliku käenduse või tagatiseta, on meil palju ärisid, kelle kasv just selle taha takerdub. Kuigi nendega kaasneb suurem risk, on suur osa nendest ettevõtetest siiski jätkusuutlikud – tagatisest suurem roll on inimestel, kes seda ettevõtet edasi viivad. Teeme omalt poolt kõik, et kontrollida nende tausta ning pakkuda adekvaatset hinnangut nende riskitasemele, ja halvad õunad proovime välja sorteerida.Ühtlasi on ka intressid pisut suuremad kui tagatisega pangalaenul, hinnanguliselt 10-20%. Maksehäirete esinemise tõenäosus on hinnanguliselt ettevõtte riskitasemele vastavalt 1-5%, seega võib puhastootlus jääda vahemikku 5-19%.
Ettevõtetele laenamine on ilmselt üsnagi lihtne, sest raha vastu võtta meeldib ilmselt kõigile. Raha tagasimaksmisega on aga teised lood, eriti majanduskriiside ajal. Millise ajalise raamistiku ja protseduurireeglistiku on Investly välja töötanud võlgade sissenõudmiseks?
Esmalt proovime ettevõttega suhelda ise ja välja selgitada tegeliku olukorra ning probleemid, sest ei meie ega ka investorite huvides pole ettevõtjad käsi väänates põlvili suruda kohe, kui ilmnevad probleemid. Proovime selliseid olukordi ennetada, hoides ettevõtetega ka peale rahastuse saamist head kontakti.Samas ei saa me välistada makseraskuste teket ja oleme selleks loonud ka standardse võlamenetlusprotsessi – teavitame ja suhtleme alguses ise ning kui see ei aita, seisame investorite huvide eest ja anname võla menetlusse.
Alustate poole aasta pealt Investlyga tegevust. Millised on Teie meeskonna eesmärgid käesoleva aasta lõpuks?

Tõsta Eesti ettevõtetele vähemalt 1 miljoni euro eest võlakapitali.

Ühtlasi töötame samaaegselt ka Suurbritannias turuletuleku kallal. Meil on kohalikud partnerid olemas ning teeme ka ilmselt ise rahakaasamise protsessi läbi, et seal jalad alla saada. Anname kindlasti ka Eesti investoritele võimaluse meie laienemist toetada. See protsess peaks alguse saame suve teises pooles, kui oleme suutnud tõestada end kui usaldusväärse partnerina investoritele ja ettevõtetele koduturul.

 
Räägi mõne sõnaga Investly inimestest.
Meil on päris rahvusvaheline seltskond:
Vishal on meie juhtivarendaja ja Groovy & Grails’i guru Indiast. Ta on väga andekas IT juht ning saab äri poolest hästi aru, mis võimaldab meil parimad võimalikud lahendused ühisrahastusse tuua. Meil on mõtteid palju ja tema on suuteline need teoks tegema.
Ruth on meie oma turundusaparaadi autor. Ta on erakordselt terane ja särav isiksus ning töötanud enne ka teisted finantstehnoloogia idufirmades Londonis. Ühtlasi juhib ta meie turuletulekut Suurbritannias.Mai-Liis on meie tubli projektijuht, kes on usin tuletõrjur, arst kui ka insener arendusvallas.

Mina hoolitsen meie krediidiriski mudeli, tootearenduse ja kogu meeskonna hea tomimise eest. Ühtlasi tegutsen selle nimel, et Investly oleks eelistatuim ettevõtete ühisrahastusplatvorm kogu Euroopas.

Lõpetuseks klassikaline küsimus: kas Rahapuu blogi loed?

Ikka. Olen ka ise aktiivselt teistel platvormidel investeerinud võimaluste piires. Rahapuu annab väga häid nõuandeid ja ülevaateid.

 

Allikas: Investly
Siim Maivel tutvustamas Investlyt. Allikas: Investly
Investly on Rahapuu blogi suhtes omalt poolt üles näidanud aktiivset ja tublit avatust, mistõttu on alust arvata, et tegu on tugeva eeskujuga nii olemasolevatele kui tulevastele järgmistele sarnastele portaalidele.
Tutvustav video:
Märksõnad:

VKE ehk väike-keskmine ettevõte

Kas Sina hakkad Investly kaudu investeerima? 

Advertisements

5 thoughts on “Investly – ühisrahastus ettevõtetele

 1. cointreeinvest

  Teema on huvitav ja rahapaigutus oleks aktraktiivne, kuid ise olen mõelnud, et aasta ootan ja vaatan ning siis otsustan rahapaigutuse üle Inveslty keskkonda.
  Kas keegi sellises kohas on kätt proovinud nagu https://crowdestate.eu/ ? Ise avastasin antud keskkonna alles eile ja ei tea asjast suurt midagi.

  Meeldib

  • Tauri

   Kuna erinevaid peer-to-peer platvorme on turule tulnud päris omajagu (Bondora, Omaraha, MoneyZen, Investly, Crowdestate, Avanss.ee), siis mina vaatleksin esialgu vaid neid portaale, mis on ennast juba tõestanud ehk Bondora ja Omaraha. Ma loodan, et ka Investly (ehk laenamine ettevõtetele) saab hoo sisse ning Crowdestate suudab ennast tõestada kinnisvara alal kindla tegijana. Seda aga näitab aeg.

   Meeldib

 2. Joosep

  Tulevad hirmsa kiirusega, korralikult testimata lahendustega, kartes vist et raha ei jätku kõigile,
  Kuidas muidu seletada, et avalehel teade:

  Sorry, we are experiencing some technical difficulties and are working hard to to fix them as soon as possible. Meanwhile, you can have a look at our general information. Thank you for your understanding.

  Investly team

  Ei tehta ju seda asja niimoodi, või mis?

  Meeldib

  • Tauri

   Ei tehta, teistpidiselt jällegi minu meelest on väga hea, et antakse pidevalt teada hetke olukorrast. Tõenäoliselt prooviti launch teha kindlaks päevaks ning hinnati võimeid üle.

   Üldises pildis las parem teevad toote valmis kui et nüüd poolpiduse süsteemi rahvale välja pakuvad.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s