Lisatulu internetist

Sattusin Facebookis lugema elukuiseiklus.ee veebis avaldatud artiklit “Tudengid, kodused emad, kodukanad: Kuidas kodus olles raha teenida?

 Olen seda arvamust, et maailm meie ümber muutub üüratu kiirusega. Kui mõni aasta tagasi olin skeptiline internetiäride suhtes, sest seostasin neid pigem kelmuste ja pettustega, siis üha enam hakkan mõistma internetiäride võlusid.

 Loen sageli kindlaid blogisid, kus kirjutatakse kokkuhoidlikust eluviisist (dividendmantra.com), targast passiivsest sissetulekust (smartpassiveincome.com) ja kogukondlikust laenamisest (lendacademy.com, lendingmemo.com). Nende kõigi ühiseks jooneks on rohkemal või vähemalt määral viited või vihjed edasiviitavatele linkidele (affiliate links), mille abil veebilehe tulusid kasvatada. Seetõttu olen ka ise asjast rohkem huvituma hakanud.

 Rahapuu blogil on paar edasiviitavat linki blogis olemas, kuid kuna blogi liiklus on täna veel madalapoolne, siis rahalist tulu selle pealt teeninud ei ole. Läbipaistvuse ja aususe huvides olen alati välja toonud, et kasutan edasiviitavaid linke (sama tunnusjoon ühendab näiteks Dividend Mantrat ja SPI veebi).

 Edasiviitav link ei tähenda seda, et Sina, lugeja, peaksid neile klikkides otseselt midagi maksma, vaid linkide taga olevad ettevõtted maksavad Sinu eest, seega lingil klikkida ära karda (kontrollin enamasti kõik edasiviitavad lingid ise eelnevalt üle). Kaudselt korjatakse hiljem raha teenuse tarbijatelt kokku. Näiteks on blogis olemas Omaraha.ee ja Bondora.com reklaamid, mille pealt teenime tulu vaid siis kui keegi otsustab läbi nende linkide minnes laenu võtta.

 Rääkides aga elukuiseiklus.ee artiklist, siis edasiviitavad lingid on vaid üks võimalus lisaraha teenimiseks. Millised võimalused veel olemas on, sellest räägib juba artikkel ise ning ma soovitan kõigil artiklit kindlasti lugeda.

 Kuna teema on minu jaoks põnev (kõrvaline lisatulu annab suuremad võimalused investeeringute kasvatamiseks), siis küsin Teie kogemusi kodust töötamise, passiivse sissetuleku loomisega läbi alternatiivsete võimaluste ning edasiviitavate linkidega.

Anna oma kogemusest teada kas kommentaariumisse või läbi kontaktivormi!

Üks kommentaar “Lisatulu internetist

  1. Vaiko

    Olen tegelenud al. 2010 a internetiturundusega (k.a affiliate). Praeguseks on töötav leht autorenttallinn.ee ning väike präänik sealt ka tuleb. Tegelen sellega koguaeg vaikselt edasi lootes et ükskord ehk hakkab pall suuremini veerema:) Olen proovinud ka Booking.com-iga lähestuda aga neil väike % ja ei näinud tulu. Ise olen arvamusel et, peaks ikkagi võtma suuremad turud ette, aga siiani pole veel jõudnud.

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s